Podvozek - 180.000 km - opravy

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
vavahome
*
Příspěvky: 11
Registrován: 11 pro 2008, 15:01

Podvozek - 180.000 km - opravy

Příspěvek od vavahome »

Zdravím všechny

koupil jsem Santa Fe 2.2 CRDi r.v. 11/2006 v březnu 2011. Mám teď najeto 172 tisíc a samozřejmě už je potřeba dělat něco na podvozku. Přední stabilizátory byly vyměněny někdy ve 100 tisících předchozím majitelem (prokazatelně), já sám jsem ve 150 tis. měnil přední čepy. Mám připraveny na výměnu přední stabilizátory a silentbloky přední nápravy.
Problémy:
1) Od začátku se mi ozývá takové tiché, ale jasné klepnutí kovu o kov při výrazném přidání/ubrání plynu a nejsem schopen lokalizovat odkud - jakoby zleva zepředu, samozřejmě zespodu - někdo tipuje na polosu, někdo na silentblok motoru - nevím, setkal se někdo s tím?
2) Hučí mi zadní náprava, zvláště při zatáčení doleva, takže už mám koupené ložisko s nábojem pro PZ kolo a budu měnit asi i LZ (až jej seženu od SKF).

Chci se zeptat - co dalšího byste doporučili vyměnit/zkontrolovat? Jaké díly na podvozku odchází? Bude potřeba vyměnit tlumiče (spíše předpokládám, že ano), ale nevím už jestli společně s nimi i pružiny. Nějaké další díly? Našel jsem tady na foru, že zadní náprava je poměrně složitá.

Díky za všechny podněty a rady
2,2 CRDi 114 kW 2006 New Santa Fe 4x4
Reklama
 

vavahome
*
Příspěvky: 11
Registrován: 11 pro 2008, 15:01

Re: Podvozek - 180.000 km - opravy

Příspěvek od vavahome »

Takže byl jsem u mechanika a ten našel:
- jak jsem uváděl špatné ložisko LZ kola
- tlumiče by zasloužili vyměnit všechny, vyteklé ale nejsou
- PP stabilizátor je pryč, takže vyměnit oba
- LP čep řízení je volný, takže budu měnit oba
- klepání dělá vůle v rozvodovce kë kardanu k zadní nápravě - jakmile se s ní ručně prudce pootočí, ozve se jasně stejné klepnutí - ani se nepokoušeli mi něco radit opravit, nechat, maximálně nějakou přísadu (ELF) do oleje rozvodovky (převodovky)
- silentblok motoru zadní v pořádku, stejně jako ostatní věci

Tak vlastně nevím, jestli dobrá nebo špatná zpráva ... :-)
2,2 CRDi 114 kW 2006 New Santa Fe 4x4
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“