spolehlivost motoru hyundai delta V6 G6BA

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

spolehlivost motoru hyundai delta V6 G6BA

Příspěvek od black_sheep »

Zdar hošani,

zajímala by mě spolehlivost motoru hyundai delta V6 s kódem G6BA, který se dával do hyundai coupe, sonaty, santa fe, trajetu a tusconu. spotřeba záleží dle provozu a typu auta, pod deset asi těžko, ale jde mi o dostupnost dílů, servisní náročnosti, a hlavně spolehlivosti a výdrži. sháním co nejvíc informací na co si dát pozor při koupi, jak se k tomu chovat a na jaké problémy se zaměřit při koupi 8)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Reklama
 

Uživatelský avatar
Markus Huhtimo
**
Příspěvky: 272
Registrován: 30 dub 2010, 14:38
Bydliště: Ostrava

Re: spolehlivost motoru hyundai delta V6 G6BA

Příspěvek od Markus Huhtimo »

Já jsem s ním v kupesu žádný problém neměl, chce akorát dolívat olej. Dostupnost i cena dílů je naprosto v pohodě, některé díly jako spojka atd mě třeba vyloženě překvapily, jak byly levné...
Tuscani Tiburon 2.0 TURBO - under construction (Shinning white, Koni suspension, Eibach lowering springs, Nokian supersport tyres, Kosei wheels, Brembo brakes, etc.)

Daily driven : Genesis Coupe 3,8 V6, designed by Markus
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: spolehlivost motoru hyundai delta V6 G6BA

Příspěvek od jiri.vacha »

Ahoj,nemůžu si na něj stěžovat,spotřeba 14 litránků natural 95 (mam těžké auto a těžkou nohu :mrgreen: brutální kombinace =D> ),ale asi se dostaneš níž,sice udávaných 8 na dálnici se mi zdá trošku scifi,ale jde to kolem deseti určitě(prázdný mam dvě tuny).Já jezdím na plyn,cca 16 průměr(klima,město,prostoje,dle nákladu,a dle nálady).Údržba :?: každejch 15 tis. výměna oleje+filtry,každejch 40 tis. výměna svíček(doporučuji kvalitní,špatný přístup k zadní řadě),90 tis. rozvody(doporučený interval),jinak ten motůrek nic nece =D> .Papá mi cca litr oleje na výměnu,za čtyři roky najeto 100 tis. km všelijaký provoz,dost často jezdím naloženej,dost často s vozíkem(cca 800kg).Motor nepodtáčim,jezdím spíš ve vyšších otáčkách,občas ho vyženu i na 6500 ot.Motor má pěkný zátah od třech tisíc(automat,čtyři kvalty),když šlápnu podlahu,tak čtverku řadí ve 180 km.Po městě bublam kolem dvou tis.Jediný co,tak mi popraskali svody,ale asi problém více modelů od hjondé.Daj se zavařit.Jsem na 100% spokojenej,můžu doporučit =D> :mrgreen:Dostupnost dílů bez problémů :mrgreen:
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: spolehlivost motoru hyundai delta V6 G6BA

Příspěvek od black_sheep »

to zní velice slibně. takže platí obecná rada: dobře vybírat poslechem, hlídat a včas měnit olej, a bude to fungovat :?: 8)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: spolehlivost motoru hyundai delta V6 G6BA

Příspěvek od Farrael »

A co z toho výše, že si chceš koupit Blacku? :mrgreen:
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: spolehlivost motoru hyundai delta V6 G6BA

Příspěvek od jiri.vacha »

Určitě,dobře poslouchat,já měl taky mekánika,sám jsem to neriskoval.Já motoru dávám čeho žádá a on na druhou stranu plní čeho žádám =D> :mrgreen: .Perfektní spolupráce :mrgreen: ,jsem spokojen =D>
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“