Kolko je normalna cena za pouzite diely na Hyundai ???

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
bardy1
*
Příspěvky: 21
Registrován: 14 srp 2005, 18:58
Bydliště: Borová 31,01007 Žilina, SLOVENSKO
Kontaktovat uživatele:

Kolko je normalna cena za pouzite diely na Hyundai ???

Příspěvek od bardy1 »

Ahojte. Rad by som sa spytal na Vase skusenosti za pouzite diely z autovrakoviska - jednalo by sa o niekolko dielov.
Auto by malo mat najazdenych cca 30.000 km.... Presne moj model - Sonata NF 2.0 CRDi, 103 kW, rocnik 2006+

Zajtra idem na vrakovisko a nerad by som zaplatil prils vela oproti beznym cenam za podobne puzite diely ... :-)

Aka si myslite na zaklade Vasho prehladu a skusenosti ze je OK cena za tieto diely?

- predna lava komplet poloos vratane homokinetickeho klbu
- zamok dveri u vodica (nefunguje mi na mojej Sonate motorcek centralneho zamykania)
- vyhrievanie prednych sedaciek
- original vstavane CD autoradio
- parkovacie senzory - moje 2 z 3 su oskrete a poskodene... - chcem ich vymenit za neposkodene

Ake su Vase nazory - kolko je primerana cena?
Je niektory z tychto dielov lepsie nekupovat pouzity ale novy?


Dakujem za kazdy nazor.
Hyundai SONATA 2.0 CRDI, 103 kW, rocnik 11/2006
Reklama
 

Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kolko je normalna cena za pouzite diely na Hyundai ???

Příspěvek od jiri.vacha »

Ahoj,kupoval jsem centrál motůrek u řidiče,nový v hyundai 2700 kč,na vrakáči chtěl 1500kč(stáří nevěděl).Koupil jsem radši nový :mrgreen: jistota je jistota
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
bardy1
*
Příspěvky: 21
Registrován: 14 srp 2005, 18:58
Bydliště: Borová 31,01007 Žilina, SLOVENSKO
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolko je normalna cena za pouzite diely na Hyundai ???

Příspěvek od bardy1 »

Dik za tip :hyu:
Hyundai SONATA 2.0 CRDI, 103 kW, rocnik 11/2006
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Kolko je normalna cena za pouzite diely na Hyundai ???

Příspěvek od Richard555 »

s použitými díly na Hyundai moc zkušenosti nemám, ale asi před 2 lety jsem potřeboval pro svou Nubiru zapalovací modul, i vypravil jsem se na vrakoviště (Kladno) a na mou poptávku reagoval takovej zvláštní týpek tak že vyštěkl částku 1800,- podotýkám že nový modul v kameném obchodě stojí od cca 1700,- ( Magnetti Marreli) po cca 2500,- za original když jsem namítl že za tuhle cenu koupím novej, zopakoval cenu 1800,- takjsem ho poslal kamsi a odešel, koupil jsem modul na Aukru nový s roční zárukou za 850,- + 100,- za poštovné a už 2 roky maká..... takže bacha, na to že prodávaj použité díly myslím že ceny tomu moc neodpovídaj....
V podstatě taky v Kladně na vrakáči Opel mi prodejce nabídnul modul z Opla klidně i na vyzkoušení (je hodně podobnej) a pokud by fungoval chtěl by za něj 500,-
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kolko je normalna cena za pouzite diely na Hyundai ???

Příspěvek od jiri.vacha »

Pravda jest,nové světlo hyundai trajet orig. stojí cca 7000 kč,na vrakáči za orig. starší chce 3000 kč,druhovýroba v autokely 2200 kč-ucházející kvalita.Chce to hodně hledat a ptát se,pak teprv kupovat :mrgreen:
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Kolko je normalna cena za pouzite diely na Hyundai ???

Příspěvek od enjoy »

Na vrakáči jsem byl jednou a nevím co by mě přimělo se tam ještě někdy v životě vydat.
Ty díly co tu popisuješ,tipuju že si za ně řeknou pěknou pálku.Zjisti si nejdřív originál..
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Kolko je normalna cena za pouzite diely na Hyundai ???

Příspěvek od black_sheep »

pro díly na škodovky pro známé jezdím na vrakáč tady v liberci, a ceny jsou vždycky perfektní. na hyundaie mám lidi odsud :mrgreen:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
bardy1
*
Příspěvky: 21
Registrován: 14 srp 2005, 18:58
Bydliště: Borová 31,01007 Žilina, SLOVENSKO
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolko je normalna cena za pouzite diely na Hyundai ???

Příspěvek od bardy1 »

Aspon uz mam nejaku predstavu. Aj som trochu pocital s tym, ze nie vsetko sa tqam oplati kupit. Ale napriklad potrebujem vymenit lavy homokineticky klb a v SR sa da zohnat iba orginial cez Hyundai perdajnu. Tam som volal a pytaju "iba" 660 € s DPH.

Nakoniec som zohnal aj polsky za 160 €, ale aj mechanik mi odporucil skusit radsej to vrakovisko a pokial ma to auto realne 30 000 km tak zobrat radsej priamo ten original. Aj ked to predavaju s celou poloosou. Cenu mi tam hovorili 165 € za celu tu poloos.

Je to autovrakovisko Hyundai Morava - http://www.hyundaimorava.cz/

Mate nejake skusenosti s tymto vrakoviskom? Co som prehladaval starsie prispevky, tak si ho ludia z tohto klubu pochvalovali... Specializuje sa na zn. Hyundai.
Hyundai SONATA 2.0 CRDI, 103 kW, rocnik 11/2006
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolko je normalna cena za pouzite diely na Hyundai ???

Příspěvek od FISHkaa »

osobně mám zkušenost s vrakovišti takovou, že je nejprve třeba si zjistit cenu originálního dílu, cenu ve druhovýrobě a teprve potom vyrazit na vrakoviště. Mají totiž tendenci, jak to zde již bylo psáno, nahodit cenovku větší, než za nový díl.

Na vrakáči, kam se chodil, byl rozumný týpek a o ceně se dalo bavit - dle stavu a stáří dílu.
Dalším vodítkem na jednání o snížení ceny je kouknout, kolik má kusů na skladě - pokud jich tam má vyskládán kopec, tak evidentně moc nejdou a tudíž se jich rád zbaví... 8)

Např. když mi odmontovával část brzdového členu z roztřeleného auta, které bylo skoro fungl nové, tak sem moc cenu neuhádal :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Odpovědět

Zpět na „SONATA“