Bouchání přední nápravy

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Radekw
Příspěvky: 4
Registrován: 05 úno 2012, 14:38

Bouchání přední nápravy

Příspěvek od Radekw »

Mám novou ix20 1,4 tricolor benzín, ujeto mám teprve 300 km - vše je v pohodě, vůz se mi moc líbí, ale po pěkné silnici je jízda perfektní, ale když přijedu na hrboly, železniční přejezdy a nerovnosti jsem zklamán z hluku podvozku a tvrdých rázů. Může mě někdo poradit, kdo má ix20 delší dobu, jak se mám zachovat. Při jízdě jinou zkušební ix20, byla jízda po nerovné vozovce docela přijatelná.
Reklama
 

Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Hluk podvozku a tvrdé rázy

Příspěvek od PetrUL »

... je třeba si přidat hlasitost rádia :wink: Mě to dělá taky. Prostě na dírách je to hlučný. Ještě se podívej jestli nemáš moc nahuštěné pneumatiky.
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
radik.77
*
Příspěvky: 22
Registrován: 14 led 2012, 15:21

Re: Hluk podvozku a tvrdé rázy

Příspěvek od radik.77 »

Ahoj,já mám taky novou ix 20 1,4 trikolorku,ale zatím jsem nezaznamenal nějaký hluk a to jezdím po Ov kde jsou koleje,zaměřím se a dám vědět. Přesedlal jsem z VW polo tak pro mně je to tiché.. :-) já ji objednal v 10.11.2011 a 23.11.2011 už čekala v Hyundai Auto Lípa N.Jičín ale bral jsem ji až 20.1.2012 najeto 350km akorát v těch mrazech spotřeba 8,7 což mě děsí i v noci.. :-)
Naposledy upravil(a) radik.77 dne 06 úno 2012, 17:52, celkem upraveno 1 x.
ix20 1,4 CVVT 16V, TRIKOLOR
Martin1975
Příspěvky: 4
Registrován: 05 úno 2012, 20:23

Re: Hluk podvozku a tvrdé rázy

Příspěvek od Martin1975 »

Zdravím majitele velmi dobrého auta Hyundai ix20, které jsem i já ve verzi 1,4 benzin trikolor před dvěma týdny zakoupil. K problémům , které zmiňuje Radek musím říci, že i já mám najeto 280 km a potýkám se stejným boucháním pocházejícím z přední nápravy přímo od pravého předního kola, kdy se i při přejíždění velmi malých nerovností ozývá bouchání, které zaznamená i má v autech zcela nezkušená přítelkyně. Když jsem jel k prodejci tento problém reklamovat bylo mi po celodenní prohlídce vozidla sděleno, že mechanici zkontrolovali vše co mohli s tím, že nikde nenašli nic povolené, ani jinou meřitelnou vůli, aby zjistili, co je původcem onoho bouchání. Dále mi bylo sděleno, že na pobočce uvedeného prodejce se objevil stejný problém stejného typu vozidla, který prý nebyli schopni odstranit, přestože na toto vozidlo dali nové přední tlumiče. Nakonec jsem byl " uklidněn " slovy, že vozidlo je v záruce a předmětné bouchání mám zatím sledovat s tím, že pokud by došlo k nějakému zhoršení budou to řešit. Prý se mohu projet i ve zcela nové ix20, kterou mají na autosalonu, že ta to dělá rovněž. Vedoucím mechanikem mi bylo sděleno, že se pravděpodobně nejedná o závadu nýbrž o neodstranitelnou vlastnost předmětného vozu.
Jelikož jsem si před koupí přečetl snad všechny testy a recenze Hyundai ix20 očekával jsem spíše problém s chováním a nastavením zadní nápravy, která prý v několika případech odskakovala, ale zatím jsem tento problém nezaznamenal. Jinak musím poznamenat, že s vozidlem jsem v ostatních směrech jako je hlučnost, výkon motoru i jízdní vlastnosti velmi spokojen.
Kladu si tedy otázku, kde se stala chyba?

- je možné, že vozidla vyrobená v určitém období byla osazena nekvalitními tlumiči, nebo se snad jedná o nejakou konstrukční vadu? Spíš si myslím, že se problém týká pouze skupiny vozidel vyrobených v určitém období, protože pokud by se jednalo o vlastnost tohoto typu vozidla byl by toho plný internet.
Pokud máte stejný problém napište mi prosím svou zkušenost s reklamací, zjištěními a případnými doporučeními od prodejce. Hodně šťastných kilometrů s ix20 Vám přeje Martin ze Sokolova.
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Hluk podvozku a tvrdé rázy

Příspěvek od airwaves »

Je zima tak to bouchá! Směs korejského koření, sezamového oleje a kimchi kterou jsou tlumiče naplněny ztuhla. Počkej do jara pak bude vše ok. Nebo testni gochujang. :D
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Hluk podvozku a tvrdé rázy

Příspěvek od Erik-TT »

Ja napisem trosku odveci a k inej teme...Ano, auto je tvrdé, je to pravda, ale skor napr. mna osobne trapi rezonancia palubovky resp. ,, A ,, stlpikov z coho teda zasa aj logicky prameni tvrdy podvozok...Keby bol maksi, asi by ta palubovka tak nerezonovala, ale co sa tyka mna pri 6800 km prezivam neskutocne pukanie a praskanie v stlpikoch palubovky, ze ani nevnimam ci je alebo nie je podvozok tvrdy... Je tu niekto, kto ma tiez problemy s rezonancou palubovky a reklamoval to a opravovali mu to v servise? Mne uz raz opravovali pravy stlpik, pretoze od novoti bol zle osadeny a bola medzi palubovkou a nim medzera, tu ostranili, ale problemy s A stlpikmi su v nedohladne a neodstranitelne...Tak som rozhodnuty, ze asi tie stlpiky niecim vyplnim, aby to tak nebuchalo, kedze v servise si s tym nevedia rady... Preto ma zaujima, ci niekto uz toto v servise riesil a ako to odstranili, kedze nie kazdy servis ma rovnake nazory na opravu a rovnakym sposobom odstranuje zavady. dakujem.
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Hluk podvozku a tvrdé rázy

Příspěvek od benny »

No vzhledem k tomu že jsem majitelem vozu :hyu: - accent - mimo jiné jsem s ním maximálně spokojený , řeknu vám k vozům - ix 20 - a - ix 30 - jednu věc a představu ať si o tom udělá každý sám a zamyslí se nad tím. Tyhle vozy byly navrhovány a projektovány ve spolupráci s automobilkou FORD. Vůz - :hyu: - ix 35 - je na první pohled hodně totožný s vozem Ford - Kuga. A vůz - :hyu: - ix 20 - má hodně shodného s vozem Ford C - max. Takže můj verdikt je ten , že Ford si určil podmínky za kterých se budou tyhle vozy prodávat , prostě a jednoduše nemohou být víc prodejné než vozidla Ford. I když si myslím že se prodávají víc ale s určitýni technickými problémy které zhoršují jízdní vlastnosti a celkový dojem ze zakoupeného vozu :hyu: . Něco podobného praktikuje koncern VW u automobilky Škoda , vozy Superb se mohou vyrábět pouze v omezené výbavě určené koncernem VW. Jednoduše řečeno se nesmí Superby v rajchu prodávat víc než passaty. Přestože v hodnocení německého časopisu - AUTO BILD - vyšel náš Superb combi v testech mnohem lépe než Passat , jenže ......................... A tak je to pořád dokola. Prostě musí být tyhle vozy vždy o krok zpět oproti těm renomovaným značkám.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
skrabi
*
Příspěvky: 74
Registrován: 04 bře 2011, 11:30

Re: Hluk podvozku a tvrdé rázy

Příspěvek od skrabi »

Ahojte
Na buchanie a vrzganie palubovky som velmi citlivy , kedze vacsinu casu jazdim bez pusteneho radia. Na predoslom aute som pazvuky odstranoval demontazou a spatnou montazou dielov za pouzitia izolacnych a penovych pasok, lenze to mi asistoval navod v podobe knihy „ Jak na to „ . Do IX20 sa preto moc hlboko pustat nechcem, kedze sa obavam, ze povylamujem uchyty a narobim viac skody ako uzitku.
Momentalne mam najazdenych nieco vyse 8300 km a auto pouzivam polroka. Na zaciatku ma trapil podivny zvuk , ktory vychadzal z laveho A stlpika. Ten prestal zhruba po tyzdni. Prednedavnom som vyriesil vrzganie vodicovho sedadla – na miesto spoja zamku pasu a ramu sedadla som nastriekal WD40 a je klud. Posledne cca 2 mesiace ma ale do vytrzenia privadza buchot palubovky !!! Kedze ma to naozaj znervoznuje, planoval som navstevu servisu. I ked – s obavou, ze ak sa v tom zacne niekto vrtat, tak to bude vrzgat a buchotat este viac.
Ide o buchanie plastov po prejazde nerovnosti ( aj velmi malych ) , ked rukou aj minimalne zatlacim na vrch palubovky blizko pod celnym sklom pred vodicom, citit malu volu a buchot prestane.
Nasiel som na KIA fore temu k tomuto problemu a teda aj riesenie toho mojho.
http://www.kia-club.org/viewtopic.php?f=184&t=3122
Takze ma caka naprava v podobe vlozenia nejakej ciernej peny, alebo maksej gumy po celej sirke medzi palubovku a celne sklo (samozrejme co najnenapadnejsie ) az po A stlpiky . Tie tiez po poklepani rukou vydavaju duty plastovy zvuk, takze by to mohlo pomoct aj v tomto smere.
Ak to nepomoze, pojdu pri najblizsej garancke dolu a podlepia sa penovou paskou.
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Hluk podvozku a tvrdé rázy

Příspěvek od PetrUL »

airwaves píše:Je zima tak to bouchá! Směs korejského koření, sezamového oleje a kimchi kterou jsou tlumiče naplněny ztuhla. Počkej do jara pak bude vše ok. Nebo testni gochujang. :D

... no nechci nikomu brát iluze, ale na jaře i v létě to bude bouchat taky. :(
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Hluk podvozku a tvrdé rázy

Příspěvek od Erik-TT »

Ahoj Skrabi. To o tom fore na Kia viem a bral som inspiraciu odtial minuly tyzden a mal som penu na krajoch palubovky tesne pod oknom a tesne pri oboch stlpikoch, ale bohuzial nepomohlo, pretoze tie A stlpiky robia cely problem !!! Som tiez na to alergicky,velakrat som mal ten pravy A stlpik dole a vyplnal to penou, penovymi paskami a nic, kedze mi to robi odkedy mi to servis opravoval pre iny problem. Skusim teraz servis, vyreklamujem tu palubovku, ci mi s tym nieco neurobia. ak nie, resp. ak to neuznaju ako zavadu, dam stlpik dole a natlacim na neho transparentny silikon apotom to zavriem. vo vnutri medzi stlpikom a karoseriou silikon zaschne a bude klud- aspon si to tak predstavujem, kedze silikon je gumenny po zaschnuti... U mna je problem v tom, ze jednoducho moj pravy A stlpik od novoti zle sedel s palubovkou a dokonca medzi nim a palubovkou bola 5 cm vola,tak to robili. Od novoti nesedi diera v karoserii so stuplikmi v stlpiku. Skusali aj ine stlpiky, ale vsetky su rovnake, zle je urobena diera resp. niektore diery v karoserii do ktorych zapada stlpik. Takze pojdem na reklamaciu palubovky a ked nebudu vediet s tym nic urobit, pustim sa do toho s tym silikonom...
Naposledy upravil(a) Erik-TT dne 06 úno 2012, 16:30, celkem upraveno 1 x.
miche
*
Příspěvky: 39
Registrován: 29 zář 2011, 08:05

Re: Hluk podvozku a tvrdé rázy

Příspěvek od miche »

Tak přesně jak píše Skrabi .... na každé nerovnosti cvaká palubka ... a taky je to jak píše u okna, stačí zatlačit rukou a je klid ... takže snad pomůže nějaké to těsnění jak píše někdo na tom Kia fóru. Jinak toto je ta poslední věc co mě na tom autě děsí :( Hyundai mě hodně zklamal.
Hyundai IX 20, Sienna Orange - 1.4/66kW Tricolor 2011
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Hluk podvozku a tvrdé rázy

Příspěvek od Erik-TT »

Miche, aj mna osobne Hyundai sklamal. mal som predstavu o Citroene c 4 novom napr. a Hyundai som si vybral, pretoze mi bol ponuknuty ako predvadzacka s 990 km z 14990 € za 12 000 €, cize zhruba dole cena o skoro 3 000 €. dalsie 2 mesiace som jazdil s reklamami na aute, to bola podmienka. Takze to bol dovod kupy mojho Hyundaiu. Ale na druhej strane ked vidim, co maju aj v Golfoch a inych autach, asi to nie je len chyba Hyundaiu. Asi tusim len Octavia je v tomto dokonala, ze ani v mrazoch nepukne palubovka... Skoda no, asi to je o tom, ze dnes akekolvek auto kupis, musis si sam ku vlastnej spokojnosti auto dorobit a doupravovat podla predstav :( a este komentar k tomu, ze aj v lete to bude pukat, to je pravda, mam auto od jari, aj v lete to robilo, teraz v zime je to o 200% horsie. Takze jedine asi svojvolne popracovat na odstraneni , ked nepomoze servis :(
miche
*
Příspěvky: 39
Registrován: 29 zář 2011, 08:05

Re: Hluk podvozku a tvrdé rázy

Příspěvek od miche »

Ještě taková poznámka k servisům, trochu mě mrzí, když na každej můj dotaz už si můžu odpovědět sám: "Jste první s tímto problémem a první kdo se na to ptá a první kdo s tím chce něco dělat a první ...." Kudla já nejsem idiot, vrže a praská v těch autech kdeco, nejen na :hyu:
By mě víc potěšila konstruktivní odpověď nebo něco ve smyslu, že se na to podívají nebo se tím budou zabejvat :shock:
Hyundai IX 20, Sienna Orange - 1.4/66kW Tricolor 2011
Radekw
Příspěvky: 4
Registrován: 05 úno 2012, 14:38

Re: Hluk podvozku a tvrdé rázy

Příspěvek od Radekw »

Mám krátkou dobu ix20 po hrbolaté vozovce mě to netlumí nárazy, chci se zeptat majitelů těchto vozů, mají-li zkušenost z výměnou tlumičů, zda je možné požadovat po záruční opravně vyměnit tlumiče korejské za německou značku SACHS.
Uživatelský avatar
kubatrabant
*
Příspěvky: 17
Registrován: 01 říj 2011, 13:19

Re: Hluk podvozku a tvrdé rázy

Příspěvek od kubatrabant »

miche píše:Ještě taková poznámka k servisům, trochu mě mrzí, když na každej můj dotaz už si můžu odpovědět sám: "Jste první s tímto problémem a první kdo se na to ptá a první kdo s tím chce něco dělat a první ...." Kudla já nejsem idiot, vrže a praská v těch autech kdeco, nejen na :hyu:
By mě víc potěšila konstruktivní odpověď nebo něco ve smyslu, že se na to podívají nebo se tím budou zabejvat :shock:

ahoj,
tak pro informaci, taky jsem vždy jediný kdo si stěžuje ................... .
Hyundai ix20 Trikolor - 1,4 CVVT , Ice Blue, 11/2011
Odpovědět

Zpět na „ix20“