kontrolka palivového a emisného systému

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
LubaT
Příspěvky: 2
Registrován: 22 zář 2012, 16:28

kontrolka palivového a emisného systému

Příspěvek od LubaT »

Zdravím Vás všetkých.Aby som reagovala na chyby i30-nielen klepanie, dvere u vodiča, okno vzadu,strieľanie žiaroviek zrovna naschvál keď idem z nočnej-tak už mám "odpory", strieľanie pri tankovaní.... . Možno mám trošku väčší problém ako vy, lebo som "žena" . Keď prídem do servisu s mojou i30 a poviem,že niečo počujem, najskôr úsmev na tvárach technikov, ale keď zo seba dostanem určité technické informácie a chyba sa potvrdí , tak sa v duchu smejem ja. Aktuálne mám jeden problém - svieti mi kontrolka palivového a emisného systému . Prvýkrát v servise vymazaná, druhýkrát - diagnostika- možno lambda sonda, ale pri prehliadke bola v norme a kontrolka prestala svietiť, vraj mám jazdiť ďalej.Po 12km svietila znova, tak znova servis - vraj katalyzátor- ale opäť bol v norme. Servisáci sa boli previezť aby najazdili viac ako tých 12km, nesvietilo. Sadla som si ja a po 10 km znova svieti trvalo. Tak ma čaká opäť servis a už ma to fakt nebaví,lebo mám pevnú pracovnú dobu.Musím ale povedať, že chlapci sa snažia a sú ústretoví , len by som sa chcela spýtať či nevie niekto "pichnúť dobrou radou" samozrejme okrem výmeny auta a podobne , dik .
Reklama
 

Matus_64
*
Příspěvky: 21
Registrován: 19 kvě 2012, 17:37

Re: kontrolka palivového a emisného systému

Příspěvek od Matus_64 »

Natankuj palivo na inej čerpacej stanici.......!
Hyundai i30, 2012 1,6 Mpi. automat
LubaT
Příspěvky: 2
Registrován: 22 zář 2012, 16:28

Re: kontrolka palivového a emisného systému

Příspěvek od LubaT »

uz som ich obehala aspon 10, uz som tomu aj vytala na vysokych otackach a svieti, ale este som na inom fore nasla zmerat emisie,co este urobim . Som prekvapena, ked som zacala brouzdat po inych znackach, nenasla som jedine forum, kde by sa na to niekto nestazoval aj v kvalitnych triedach ako BMW alebo mercedes. Dokonca nedoslo ani k naprave. Hold . asi zijeme tak rychlu dobu, ze aj tie auta asi budeme musiet menit rychlo....
Babulik
*
Příspěvky: 45
Registrován: 07 říj 2010, 11:47

Re: kontrolka palivového a emisného systému

Příspěvek od Babulik »

Možno ten istý problém ako má robotron:

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=56&t=25338
Uživatelský avatar
robotron
**
Příspěvky: 175
Registrován: 13 lis 2009, 20:15
Bydliště: Prievidza

Re: kontrolka palivového a emisného systému

Příspěvek od robotron »

Zmena paliva nepomohla, už iba čakám, že mi v servise odporučia natankovať letecký benzín. Kontrolka sa po vymazaní chyby rozsvieti pravidelne, avšak je zaujímavé, že dvakrát aj sama zhasla. Chyba bude takmer určite v lambda sonde č. 1, už len o tom presvedčiť servis, ktorý sa tvári, že záručné opravy platí zo svojho a "s takýmto problémom sme sa ešte nestretli".

Mám k dispozícii súbor z OBD diagnostiky, keď sa počas jazdy rozsvietlia kontrolka a určité hodnoty sú veru totálne od veci. V čase rozsvietenia kontrolky bolo napätie na lambda sonde 0 voltov, čo je podľa mňa jasný znak závady sondy.
11/2009 Hyundai i30 1.4 COMFORT ESP Sport, vivid blue
04/2009 Hyundai i20 1.4. Comfort
05/1996 Hyundai Accent 1.5, dark green
Babulik
*
Příspěvky: 45
Registrován: 07 říj 2010, 11:47

Re: kontrolka palivového a emisného systému

Příspěvek od Babulik »

Kam chodíš do servisu?
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“