Poradíte se spojkou ??

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Zicar

Poradíte se spojkou ??

Příspěvek od Zicar »

Ahoj všem.
Mám menší problém zdá se mi, že začala prokluzovat spojka.
Tak jsem si řikal že jí došteluju jako jsem byl dříve zvyklej, ale ouha.Tam je vlastně hydraulická a už jsem na to jenom koukal.Nevíte někdo jak se dá poštelovat aby neprokluzovala a kdyby to nešlo tak jak je to s výměnou ??
Nějak se ty problemy začínaj hromadit :cry:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Romcis
**
Příspěvky: 259
Registrován: 25 srp 2005, 20:45
Bydliště: Prysk village
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romcis »

Treba se ti to jenom zda :wink: Me se to uz taky kolikrat zdalo a je zatim ok porad.Kolik mas najeto?
Jj,je tam hydraulika takze podtrzeno secteno na to sestelujes pekny kulovy :D :D Bohuzel...
Hyundai SCoupe - 1.5 12V ECFi 65kW 94' - KI Bright Aqua
Zicar

Příspěvek od Zicar »

najeto mám 140 tis. km a je to asi opravdu spatny, protoze kdyz se rozjizdim tak mi otacky hrozne vylitnou a to slysis ze to nezabira tak jak ma a hlavne me to stve kdyz jedu 90 mam tam 5 a potrebuju pridat a nekoho rychle predjet tak je to to samy, otacky vylitnou začneto to klouzak a nejdeto za plynem.Nevis jak by se dala presneji ta spojka otestovat ?? a nemuze to bejt treba jenom zavzdusnenim ??
Uživatelský avatar
daf7
*
Příspěvky: 48
Registrován: 21 čer 2006, 16:03
Bydliště: ostravsko-karvinský uhelný revír

Příspěvek od daf7 »

spis bych to videl na vymenu...pri 140 000 je uz na to relativne zrala....

pokud mas zajem o lamelu mam jednu zanovni...mne se totiz utrhlo jedno tahlo (nebo jak to nazvat) a nevedel jsem co to je, tak mi v servise vymenili celou spojku a tedy relativne zbytecne jsem platil za vse...
† Lantra 1992
† Lantra 1997 2.0 GLS - R.I.P.
* Sonata 2003
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Co se tyka testovani spojky, tak mi rikal jeden znamy mechanik, ze to delaji tak, Ze zabrzdis auto, Nastartujes, zeslapnes spojku, zaradis 4ku a pustis spojku ... motor by mel zdechnout ....
Pak je to ok ....
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Zicar

Příspěvek od Zicar »

A netušíte jak se ta výměna provádí ?? Kam stou kapalinou.Klasickou spojku jsem už dělal ale nikdy ne hydrauliku abych něco nezkur..
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Jestli nejsi mechanik tak si to nech raději udělat. Mění se lamela, ložisko a přítlačák
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Zicar

Příspěvek od Zicar »

No jak jsem psal.Klasickou spojku už jsem měnil, jak přítlačak tak lamelu tak ložisko ale nevím jestli se má ta kapalina vypustit a pak ji tam mužu vrátit atd atd.Není tady někdo kdo to již dělal ??Předpokládám, že ta kapalina tam je pouze na ovládání stejně jako na klasické spojce lanko, takže bych si toho ani nemusel všímat, ale radši se ptám.

A ještě jeden dotazek koukal jsem na www.hmaservice.com ale nejsem schopen tam nikde nic najit.Pomuze nekdo z orientaci kde najít informace.
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Mates »

Zdarec.
Měnil jsem komplet spojku při 108000 km hlavně protože bylo rozlomeno spojkové ložisko, ale ani lamela nebyla nic moc. Tím chci říct aby si se nesnažil ušetřit a neměnil jen lamelu, ale celý komplet. Jen zkušenost.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Vita píše:Co se tyka testovani spojky, tak mi rikal jeden znamy mechanik, ze to delaji tak, Ze zabrzdis auto, Nastartujes, zeslapnes spojku, zaradis 4ku a pustis spojku ... motor by mel zdechnout ....
Pak je to ok ....
je to dobrý návod ale podle mě nanic. Zdechne to vždycky pokud alespoň trochu zabírá. To už by nesměla zabírat vůbec aby to nezdechlo. Jen můj názor. Podle mě je nejlepším testem praxe. Co nejprudší kopec. Dát 2ku a s citem se rozjíždět, žádná zbrklost. Pokud je nečatá tak se rozjede s odřenýma ušima. Vyzkoušeno.
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Jsem to asi napsal blbe .... Ma to byt tak, ze jako se snazis rozjet na tu 4 ku a udusis to ....
Ale je to bez zaruky ... kdo vi, jak je tahle metoda stara ...
Jak jsem nakoupil, tak prodavam ... :lol: :lol:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
Romcis
**
Příspěvky: 259
Registrován: 25 srp 2005, 20:45
Bydliště: Prysk village
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romcis »

Kapalinu si klidne vypust a dej novou,je to obycejna brzdova kapalina :wink: pak to staci jen ovzdusnit....
Hyundai SCoupe - 1.5 12V ECFi 65kW 94' - KI Bright Aqua
edorum
*
Příspěvky: 15
Registrován: 01 říj 2006, 21:18
Bydliště: Lysá nad Labem

treba jenom zavzdusnenim ??

Příspěvek od edorum »

kdyby byla zavzušněná,tak nebude vystavovat.Soudím,jestli to pracuje na stejným principu,jako Škoda 130,kterou sem pár let vlastnil.Nyní sem se stal majitelem 114 koníků,tak se taky jen učím
lantra sedan 1.6GLS 16v DOHC r.v. 1996
Dastin

Příspěvek od Dastin »

tak já momentál měním jednomu z našeho klubu komplet spojku(lamela, přítlačák i spoj.ložisko Lantra 1.6 16V 1997) a je třeba odpojit poloosi,vymontovat airbush,odpojit řazení,náhon tachometru,spinač konektoru zpátečky,demontovat pomocný váleček spojky.Pak se převodovka odpojí od silenbloků a šroubů které ji drží k motoru.Pak se převodovka vysune. A hle čučí na tebe přítlačák přišrubovaný na setrváku.Pod ním nalezneš lamelu. Na hřídeli převodovky je ložisko.Pokud demontuješ přítlačák tak lamela vypadne. Při montáži se musí lamela vystředit a vše tam namontovat.A jak už tu psal Romcis, tak to s tou hydrospojkou je.Je tam Hlavní spojkový válec a na převodovce je pomocný.Tak přeju hodně štěstí při výměně. :D
_________________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kW 1997 LPG
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Rasty: takze je dobre, kdyz se na dvojku do kopce rozjedu nebo to neni dobre? Muzes tu proceduru trochu popsat?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“