Originální pneumatiky

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Originální pneumatiky

Příspěvek od mylys »

Cau, mam najeto cca 10,5 tis. km, tak jsem si rekl, ze zkontroluju pneumatiky a celkem me dostalo, ze byly pomerne dost ojete, podle me cca na polovinu.
Predni samozrejme o trochu vic.
Takze jsem vymenil predni kola za zadni a netusim jak dlouho na nich jeste budu jezdit. Predpokladam, ze vydrzi max. 20 tis. km. Zda se mi, ze orig. KUMHO pneu z vyroby moc kvalitni nejsou.
Jakou mate zkusenost vy?

Obrázek

Jsou sjete na prvni vycnelek v drazkach pneu.
Reklama
 

Návštěvník

Kumho

Příspěvek od Návštěvník »

V servise mi tvrdili, při výběru pneu na Sonatu, že Kumha jsou "dobrý", že vydržej i "štyrycet" tisíc atd...
No, nejsem zrovna milionář, vlastně jsem docela chudák, tak jsem si je koupil - jsem zklamaný, mám na nich najeto řádově stejně a jsou sjeté snad ještě víc (tlumiče mám O.K. a silentbloky ramen jsem měnil před přezutím, závodník-gumař taky nejsem, tak nevím jak to s tím je)

Když jsem byl tuhle s Accentem pro destičky všiml jsem si, že komplet personál servisu jezdí na Michelinech ... to mluví samo za sebe

Mimochodem na Accentu jsem měl původně gumy Hankook ... a to byl teprve "šajsdrek"

ostatně Bruce Lee na téma pneu založil diskuzi ...
Uživatelský avatar
Vyki
**
Příspěvky: 233
Registrován: 16 kvě 2005, 10:50
Bydliště: krkonošské city

Příspěvek od Vyki »

jak uz napsal Lukino v tematu chiptuning .... setri kde se da aby dohnali cenu na trh ktera je prijatelna pro co nejvice uzivatelu ...
ObrázekKorean cars forever
Hyundai Avante 1,6V DOHC sport sedan GLS 125PS
Hyundai ELANTRA 2,0 CWT DOHC Elegance 235/40 ZR17 Dunlop SP 9000 Sport
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Vyki píše:jak uz napsal Lukino v tematu chiptuning .... setri kde se da aby dohnali cenu na trh ktera je prijatelna pro co nejvice uzivatelu ...
Přesně tak. Zapomněl jsem zdůraznit, že jsem je koupil hlavně kvůli ceně ke které je na druhou stranu nutné podotknout, že odpovídá kvalitě.
Kumho mě nijak nepřekvapily jízdními vlastnostmi/komfortem jen bych řekl, že se poměrně rychle sjíždějí. Jak se říká neurazí - nenadchne.
Uživatelský avatar
Adam
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 črc 2005, 15:57
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Adam »

Mám na Getzu taky Kumha,najeto 13500km a jsou v pohodě,dokonce mi připadne jeko kdyby ani jeté nebyly,mně určitě 40táců vydrží,aspoň doufám.
Uživatelský avatar
goblin
*
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2005, 20:06
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od goblin »

Ahoj, na Accentu mam taky Kumho, a musim rict, že vydržely docela dost ujetých km. Auto mám 3 roky ujeto 76tis km, a prezouvam na zimni gumy. Na priští rok si už musím koupit nový letní obutí. Myslím, že vydržely opravdu hodně, i jeden mech. v pneuservisu mi říkal že Kumho a ještě jedna korejská značka jsou trvanlivý gumy.
Hyundai Accent 1.3 SOHC,12 V r.v. 2002, LPG
Uživatelský avatar
joaquinito_lopez
*
Příspěvky: 35
Registrován: 03 srp 2005, 09:12
Bydliště: Miami
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joaquinito_lopez »

Ja mam taky original letni KUMHO od zacatku. Mam auto uz 5 let a najeto 97 000 kms (s zimni gumy) a moje KUMHY jeste pristi rok budou fungovat. Material jeste vypada dobre, jsem pichnul asi 2x behem 5 let.
Je pravda ze hodne jsem jezdil po dalnice, vyvazeni gumy vzdy v poradku, geometrie OK, atd.
Zatim s KUMHY jsem spokojen.
Con Hyundai, Hasta La Victoria Siempre!
Dodge Stratus 98 2.4 16 DOHC 150 HP Red Wine
Dřive: Accent 1.3i 12V 2000 Desert Sand
Chevrolet Belair 1955
Pristi rok: Sonata, Tucson, Tiburon !
Návštěvník

pneu Kumho

Příspěvek od Návštěvník »

Přední pneu jsem měnil po 35.000km a to byly na vnitřní straně úplně hladké:-( a zadní měly před zimou najeto asi 45tis. a ještě asi vydrží příští léto. Také jsem myslel, že vydrží déle. Teď zkouším Barumky - uvidíme....
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Ja taky mam Kumho, sipaky (fotka v osobni galerii), nemuzu si stezovat...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Tak přátelé,teď čtěte o kvalitních pneu.Koupil jsem první nové auto-coupe.Obutí Michelin pilot sport 215/45/17 original-cena jedné pneu přes 10 000,-Kč. :shock: Při každé garančce automaticky prohozené-přední-zadní.Nikde jsem negumoval,nehrabal(coupe má TCS-protiprokluz) a závodnická léta mám už také pryč.Tak na těchto špičkových pneu jsem najel 14000 km!!!!! :evil: Když píšu najel - znamená,že ve 14000km byly holé.Jezdil jsem od protektorů,přes Barum až po Continental,ale i na protektorech za starého režimu jsem najel 30000 km.Auto je nové,pravidelně servisované,takže o ujetých km nemůže být pochyb.Přesto mě bylo v servisu řečeno,že je to asi měkčí směs,ale 14tis. km???,při slušném zacházení se mi zdá fakt málo.Každý ujetý km mě přišel dráž na pneu,než na benzínu.To je fičák!Totálně nejhorší pneu-MICHELIN PILOT SPORT-NEDOPORUČUJI!!!!!!!!!!!!! :evil: Buď te rádi za pneu,které máte.Až mě někdo bude doporučovat Michelin,tak ho fakt zakousnu. :P
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Mne Michelin Pilot na aute vydrzely do 107 000km (psal to uz v jinym tematu), odecti 3 zimy, takze cca 60-65000km...kdyz jsou finance, rad se k Michelin vracim...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Jirka Š
*
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2005, 13:32

Příspěvek od Jirka Š »

Na Oktávce jsem měl Barumky a vydrželi mi 60 000 km. V zimně (tak 1/3 roku) jsem jezdil na zimnich Barumkách (dalších asi 30 000 km) a sjel jsem je z 8 mm na 6 mm a jezdí dál. Barumky a zvláště pak nové modely (letní se směrovým dezénem) považuji za nadprůměrné za průměrnou cenu. Kola prohazuji přední se zadními.
Hyundai Santa Fe - 2.0 CRDi VGT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Bez legrace-přísahám,že se od pneu ani jednou nekouřilo ,nehrabalo atd. a jezdil jsem slušně.Na druhém autě mě Barum brilant vydržely 52000km-nemám námitek,ale Micheliny 14000km a za tu šílenou cenu?Pro mě je to zklamání a ztráta důvěry a M. si už nikdy nekoupím.Pokud má někdo jiný typ,rozměr,spokojenost-rozhodnutí je na něm,má zkušenost s Michelinkama :twisted: je NEGATIVNí!!!!!!! :evil: I na mokru na rovném úseku, kolikrát zapnulo TCS,takže odvod vody je také mizerný.Pro porovnání kvalita x cena-zkusil jsem Nankang sport ns1,rychlost W-270km,rozměr 215/45/17-podobný šípovitý vzorek.Při subjektivním porovnání hlučnosti,chování voda,sucho,dálnice 200km/h.-minimálně stejně dobré a po najetí 6000km není znát žádné opotřebení oproti fujtajksl :evil: Michelinám.Jen cena je čtvrtinová!!!! :lol: (Připomínám-stejné auto,stejný styl jízdy,stejný řidič).Tady 3/4 ceny dělá jen nápis na pneu.Tak a teď se do mě pusťte fanoušci Michelinů.Proto ještě jednou-je to jen má osobní zkušenost s pneu. :roll:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Jirka Š
*
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2005, 13:32

Příspěvek od Jirka Š »

Známému při koupi Michelinek slibovali 60 000 km a najel necelých 30 000 km. Zato cena byla trojnásobná ve srovnání s Barumkami.
Hyundai Santa Fe - 2.0 CRDi VGT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Nikdo se do Tebe navazet nemuze...znamym se posral novej Eckovej Mercedes (E320 CDI) a taky by to nikdo necekal:)...s Barumkama mam taky dobry zkusenosti...vsechno je otazka nahody...mene je nekdy vice a kazdy preferujeme to, s cim mame dobre zkusenosti...
Naposledy upravil(a) Hardcam dne 26 led 2006, 22:29, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „GETZ“