klesajuci vykon motora

2008 -

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
milanmilan
Příspěvky: 1
Registrován: 24 říj 2012, 20:41

klesajuci vykon motora

Příspěvek od milanmilan »

ahojte mam hyundai i10 r.v. 2009 1.2, potreboval by som radu ohladom chladiacej kvapaliny,
niekde sa straca, ale som si isty ze nevyteka, kontrolujem to. Neviete cim by to mohlo byt?
Dalej dnes po ceste domov mi asi pol minuty blikala oranzova kontrolka motora, vykon motora zacal klesat.
Moze to mat nieco spolocne, resp. aka moze byt zavada? Je pravda, ze dnes bola celkom zima a auto nebolo zohriate.
Dalej je tu problem so startovanim, ked startujem za studena, auto nastartuje bez problemov. Ked je
zohriate, tak startuje velmi lenivo akoby z posledneho.

Vopred diky za rady
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: klesajuci vykon motora

Příspěvek od 69pavel »

ke chladici kapaline,pokud neni pod autem zjevna kaluz unik ze spoje nebo stopy po kapkach chlad.kapaliny,zkotrolluj vsechny spoje,muze se to nekde rosit a teplem se to staci odparovat,nebo potom muze byt problem v motoru kdy to jde do valcu,tesneni pod hlavou,neb praskla hlava.
ke startovani,zkontroluj kontakty na baterii, kostru mezi motorem a karoserii,jestli neni oxidace,potom to muze delat samotny starter,zkontrolovat eventuelne rozebrat a vycistit,pokud je rozebiratelny
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Bergman.V
*
Příspěvky: 37
Registrován: 06 pro 2010, 22:29

Re: klesajuci vykon motora

Příspěvek od Bergman.V »

A co olej v motoru ? Není tam emulze ? Pokud ano, těsnění pod hlavou bývala nejčastější závada, ale může to být i těsnění kolem vložek válců. Příčin může být několik. Co víčko nádržky kapaliny ? Plní funkci přetlaku ? Ten špatný start - pokud je v motoru emulze může příčina být jak píše kolega v příspěvku nademnou.
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 12/2010 - 31.12.2012 = 6,34/100 km - ujeto celkem 15 500 km
Odpovědět

Zpět na „i10“