Impulzní stahování oken

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Uživatelský avatar
Wolfsteen
*
Příspěvky: 14
Registrován: 07 bře 2012, 20:51

Impulzní stahování oken

Příspěvek od Wolfsteen »

Hoj všichni, na mé ix20ce mě neskutečně štve el. stahování oken, kdy musím to blbé tlačítko držet dokud se okno nezavře. Impulzně to jde jen u řidiče a jen dolů ](*,) Kolik by výrobce stálo udělat to i pro zavírání okna a to stejné i pro spolujezdce? Vždyť je jen o tom, aby to uměl ten šváb v řídící jednotce, takže náklady nula nula prd... Nevíte, jestli to jde nějak upravit? Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Impulzní stahování oken

Příspěvek od black_sheep »

taky mě to na hyundai štvalo, určitě se dají dokoupit nějaké moduly v korejské druhovýrobě, alespoň na předchozí auta jsem to vždycky našel na ebay a na korejských eshopech.

jen na okraj.. je vtipné, jak jsou lidé pohodlnější a pohodlnější, ještě před pár lety byly elektrický okna luxus a půl národa točila švihadlama a dnes je děsivá představa, že musím držet tlačítko... :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Impulzní stahování oken

Příspěvek od pepe pedro »

to máš svatou pravdu! :D Lidi jsou línejší a línejší #-o
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Impulzní stahování oken

Příspěvek od Hardcam »

...to jsou ty tri vteriny tak nepredstavitelne dlouha doba? Co takhle jeste automaticky blinkry, aby predem vytusily, kam se pojede ](*,)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Impulzní stahování oken

Příspěvek od hlobilp »

Hele, me to taky stve..... nejvic, kdyz vyjizdim z nejakyho placenyho parkoviste.... a k rozjezdu jeste musim drzet tlacitko zavirani okna.... zrovna vcera me to zas nasr.. :-)
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Uživatelský avatar
Wolfsteen
*
Příspěvky: 14
Registrován: 07 bře 2012, 20:51

Re: Impulzní stahování oken

Příspěvek od Wolfsteen »

hlobilp píše:Hele, me to taky stve..... nejvic, kdyz vyjizdim z nejakyho placenyho parkoviste.... a k rozjezdu jeste musim drzet tlacitko zavirani okna.... zrovna vcera me to zas nasr.. :-)
To je přesně ono! Vzhledem k tomu, že já takhle parkuju každý den u práce a do toho musím ještě kroutit volantem, abych vyjel na hlavní, tak je to fakt opruz. A když k tomu ještě leje jak z konve, to nemá chybu... :(
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: Impulzní stahování oken

Příspěvek od PPP »

A to si ani neumíte představit ten vopruz jak jsem přesedlal z Megane který startoval sám po stisknutí tlačítka do :hyu: kde musím startovat klíčem a ještě ho při tom držet a čekat než naskočí :-k :D
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
spitfire2
*
Příspěvky: 15
Registrován: 14 led 2012, 13:27

Re: Impulzní stahování oken

Příspěvek od spitfire2 »

Moduly stojí cca 8000kč pro všechna 4 okna (pro dvě je to jen o fous lacinější. Jedná se o výměnu celých elektromotorů protže v okně není žádný koncák, takže pokud držíte dlačítko i dkyž už je okno zavřené je motor ve zkratu a teče do něj 12 A. Já jsem to řešil výrobou vlastního modulu který mi měří proud na elektromotoru a při překročení 10A(okono dojelo nahoru do gumy) tak motor odpojí. Zároveň jsem si udělal snímač na akční člen centrálu a při zamčení DO vyjedou okna nahoru.
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Impulzní stahování oken

Příspěvek od Erik-TT »

PPP píše:A to si ani neumíte představit ten vopruz jak jsem přesedlal z Megane který startoval sám po stisknutí tlačítka do :hyu: kde musím startovat klíčem a ještě ho při tom držet a čekat než naskočí :-k :D
Presne viem, o čom hovoríš. A keď si tak teraz spätne zaspomínam, hádam mi to nebude vyčítané, tak len dodám, že tiež som mal Megana II a veľmi veľa vecí mi na Hyundai chýba. (Dodnes mi je za Meganom smutno, ale auto pri 190 000 km vyžadovalo extrémne náklady na súčiastky nové a tak som sa s ním musel rozlúčiť. ) Napr. mi chýba jedna vec na Hyundai: Vo všetkých autách v Hyundai je guma, ktorá mi už tento rok zamrzla v Tatrách spolu s dverami a nemohol som ich otvoriť a dostať sa do auta, u Megána bola guma a jej vrch bol potiahnutý semišom, čiže dvere nemohli nikdy zamrznúť a ani nezamrzli. Detail, ale veľmi dôležitý... a čo sa týka okien, no bohužiaľ... dnes sa šetrí všade... musíme sa s tým zmieriť :(
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Impulzní stahování oken

Příspěvek od bony »

spitfire2 píše:Moduly stojí cca 8000kč pro všechna 4 okna (pro dvě je to jen o fous lacinější. Jedná se o výměnu celých elektromotorů protže v okně není žádný koncák, takže pokud držíte dlačítko i dkyž už je okno zavřené je motor ve zkratu a teče do něj 12 A. Já jsem to řešil výrobou vlastního modulu který mi měří proud na elektromotoru a při překročení 10A(okono dojelo nahoru do gumy) tak motor odpojí. Zároveň jsem si udělal snímač na akční člen centrálu a při zamčení DO vyjedou okna nahoru.
Na kolik by vyšly ty tvoje udělátka...? ;-)
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: Impulzní stahování oken

Příspěvek od PPP »

Rozhodně vás chci varovat před podobnými samodomo řešeními!!! :evil:
Mám životní zkušenost, kterou nikomu nepřeji a při každé vzpomínce na ni se mi i po letech dělá husí kůže a je mi stydno o tom psát, když si uvědomím co se tehdy mohlo stát.
Za svých mladých blbých let jsem si toto taky doma vyrobil na své auto. Jednoduchá el.okna s automatickým dojezdem. A málem jsem ZABIL svého tehdy cca 3letého syna.
Kluk si tehdy na zahradě vlezl do auta, otevřel okno, stiskl tlačítko automatického zavření a strčil hlavu do okna! Skříplo ho to přes krk a začalo ho to dusit. Slyšet ho nebylo,protože nemohl křičet jak se dusil. Bylo neuvěřitelné štěstí, že zrovna v ten okamžik vyšel před barák soused a všiml si na cca 50m co se děje a taky že auto mělo bezrámové dveře,a dveře nebyly zamknuté a tak když na poslední chvíli přiběhl k autu se mu podařilo dveře hned otevřít a kluk vypadl na zem.
Píšu to tu jen proto abych vás varoval. Stydím se za sebe. Mohl jsem tehdy zabít vlastního syna a zničit život sobě a svým blízkým...vlastní blbostí. Soused tehdy nemusel vyjít z baráku, nemusel se dívat přes plot...

Originální impulsní zavírání oken hlídá případnou překážku v okně a po najetí do něčeho co tam nepatří dá impuls zpětného chodu a vrátí se o kousek zpět. Nemůže se tak stát že okno někoho nebo něco silou přimáčkne. Okna která nemají impulsní elektroniku, nemají NIKDY automatické dovírání (viz. :hyu: kde je u řidiče pouze aut.otevření) To jsem ale tehdy nevěděl... :oops:
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Impulzní stahování oken

Příspěvek od bony »

Tak to je dost drsná zkušenost... To bych nechtel zažít.
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Impulzní stahování oken

Příspěvek od pepe pedro »

to Erik:tak to sa mi ešte nestalo.Na rapidovy tam to bolo pravidelne.u iných aut nič také.Že vraj pomáha ricinový olej
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Impulzní stahování oken

Příspěvek od mmv »

tak tak, ricinový olej , stačí pár kapek, ... do čaje, a bude ti jedno že máš dveře přimrzlý :-)
jinak souhlas starý škodofky na to hodně trpěly, meseli bejt namazaný, ale nedej bože se pak o to otřít nějakým oděvem, černá čmouha na obleku :-( takže do :hyu: po ricinový kůře jenom v montérkách ???
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
spitfire2
*
Příspěvky: 15
Registrován: 14 led 2012, 13:27

Re: Impulzní stahování oken

Příspěvek od spitfire2 »

Zdravim, vyšlo mě to něco přes litr ale dělal jsem si všechno sám. S tím co tu bylo napsáno souhlasím, originál má v motorech koncové spinače a pokud neni spinač sepnutý (okno zavřené) při každé překážce sjede dolu. Já sjem to udělal tak že mám nastavenou limitaci proudu na 8A (síla motoru je při zatahování je 0,5kg v tomto případě). Čekám až začne mrznout abych zjistil zda to bude stačit při namrzlém okně. Jinak při montáži těch modulů od Hyundaie se prý mění půlka elektroinstalace.
Odpovědět

Zpět na „ix20“