Piskanie v motore (na strane klinoveho remena/remenica)

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
dodomodofuj
*
Příspěvky: 10
Registrován: 12 lis 2012, 14:40

Piskanie v motore (na strane klinoveho remena/remenica)

Příspěvek od dodomodofuj »

Potrebujem poradit, pretoze sa moc nevyznám. Po nastartovani motora mi zacne piskat v motore na strane kde je kl. remen. Moj odhad je ze to robi remenica, nie klinovy remen, pretoze zvuk piskajuci zvuk vychádza zo spodných remenic (neviem z ktorej). ako keby to piskalo v loziskach. neznie to ako presmykujuci sa remen. Zvuk neprestava aj po najazdení dlhšej vzdialenosti (cca 200 km).Dokonca mam pocit keď sú rána upršané, alebo chladné rána pod nulou piskanie bolo intenzívnejšie. Bojím sa namastiť ložiská remenice aby som náhodou niečo nepokazil ak by to nahodou bolo v remeni aby to nepískalo viacej :D

Nevie mi niekto poradiť v čom je chyba a ako by som ju vedel aj samomocne odstránil, poprípade mi neodporučil dobrý servis, ktory nieje drahy (neautorizovany, popripade dakého automechanika) v BRATISLAVE. dakujem
Hyundai Getz 1,4i DYNAMIC 2006
Reklama
 

AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Piskanie v motore (na strane klinoveho remena/remenica)

Příspěvek od AleKa82 »

Když jsem měl Getze, tak mi po nastartování pískalo/vrzalo ložisko v alternátoru. Stačilo to vždycky okolo prostříknout vazelínou ve spreji nebo nějakým lepším silikonovým olejem (ne WD40) a bylo zase na chvíli po problému. Když jsem auto prodával po 8,5 letech, tak tam byl pořád ten původní alternátor a najeto bylo kolem 105tkm.

Ještě jsem si vzpomněl, že nám dvakrát odešla vodní pumpa. Poprvé praskla a Karkulka se mi doslova vyčůrala na boty a podruhé v ní odcházelo právě ložisko. V podstatě se dá shodit ten vnější řemen (pohání alternátor, posilovač řízení a vodní pumpu) a nastartovat auto bez něj. Pak uvidíš respektive spíš uslyšíš jestli je to jedno z těchto ložisek a nebo je to až u těch vnitřních řemenic od rozvodů. Každopádně to takto zkoušej jen chvíli, protože se nebude dobíjet baterka a ani chladivo nebude cirkulovat.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Odpovědět

Zpět na „GETZ“