Sonata problem so snímačom kľukového hriadeľa

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
petroman
*
Příspěvky: 18
Registrován: 22 lis 2010, 19:53

Sonata problem so snímačom kľukového hriadeľa

Příspěvek od petroman »

Zdravim

Mam sonatu rv.2004, objem motora: 2,7

Pri bežnej jazde sa mi stal nasledovný problém:
Autom mierne trhlo a začala mi svietiť kontrolka TCS. Nasledne na svetelnej križovatke auto opakovane zhaslo a rozsvietila sa aj kontrolka CHECK - emisneho a palivoveho systemu motora. Auto citelne stracalo výkon. Naparkovisku som odpojil bateriu a nasledne zapojil.Auto naštartovaloale kontrolky CHECK a TCS stale svietili. Po asi 20 min. som auto nastartoval, zapla sa klima na plny výkon a po jej vypnuti bolovsetko OK. Ani kontrolky TCS a CHECK nesvietli.
Potom som 2 dni jazdil po meste a prešiel som cca 100 km po dialnici a všetko Ok.
Nasledujúci deň husto pršalo a po prejdení asi 5 km sa mi opäť rozsvietila kontrolka TCS a auto stracalo výkon. Poodstavení na krajnici a pri pokuse opať naštartovať sa rozsvietila aj kontrolka CHECK a auto nešlo naštartovať ani po odpojení a zapojení baterie. Podarilo sa to až po 20 minútach skúšania. Odrazu kontrolky CHECK a TCS zhasli zapla sa klima naplno a došiel som až domov cca 120 km.
Cestou som sa pre istotu stavil v hyundai servise kde mi diagnostikovali poruchu na snímači kľukového hriadeľa ( po335, c1236). Vraj može byť chybný snímač a ak sa bude situacia opakovať treba skúsiť vymeniť snímač, že ak by bola chyba v motore nedošiel by som doservisu.

Chcel by som sa opytať nasledovné:
- má niekto podobnú skúsenosť?
- súvisí snímač kľukového hriadeľa nejako s TCS?
- môže byť príčinou aj porucha motora?
-može mať nejaky suvis vymena rozvodov? - menili sa si 1 mesiac dozadu
-koľko stojí asi taký snímač hriadelaada sa nejako overiť či je chybný?

Neviete mi niekto aspon upresnit kde sa nachadze ten snimac kluky, foto by bola skvela...

vopred ďakujem za rady Roman
Reklama
 

Uživatelský avatar
m0z3k
*
Příspěvky: 16
Registrován: 11 říj 2012, 22:11

Re: Sonata problem so snímačom kľukového hriadeľa

Příspěvek od m0z3k »

ja měl velice obdobný problem u me sonaty 2,7 v6 diagnostika ukazala čidlo klikovky auto nemelo vykon střilelo při zahřati nešlo nastartovat ale svitilo mi jen chack. čidlo jsem koupil od firmy dolphy(800kč) při výměně žadna změna na diagnostice se vymazala chyba a zas je vše ok
2.7 v6 2002rv LPG
petroman
*
Příspěvky: 18
Registrován: 22 lis 2010, 19:53

Re: Sonata problem so snímačom kľukového hriadeľa

Příspěvek od petroman »

Zdravim.
Do teraz som mal pokoj a sonata sla a dnes po vyse roku sa problem opakuje.
Auto pri jazde z mierneho kopca zacalo sekat a potom neslo ani nastartovat..
Po nastartovani opatovne zhasinalo aj na volnobeh.
Po odpojeni baterie este chvilu blblo a potom sa to vratilo do normalu.
Zrejme sa nevyhnem vymene toho snimaca.
1.Ake oznacenie ma ten snimac Dolphy? (Lebo 800 ck a 150€ v autorizovanom servise je dost rozdiel..)
2. Kde presne sa nachadza ten snimac? (Rad by som skontroloval konektory a kable)
Odpovědět

Zpět na „SONATA“