silniční poplatky v Polsku

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

pracantos
Příspěvky: 5
Registrován: 12 zář 2012, 20:01

silniční poplatky v Polsku

Příspěvek od pracantos »

Ahojte lidi, chystám se jet z Ostravy do Berlína. Jakou trasu doporučujete. Pojede osobákem. Nejlepší varianta se mi zdá přes Polsku a to směr Katowice, Wroclaw, Legnica a tím směrem na Cottbus.
Jak to prosím funguje v Polsku s poplatky a kolik stojí? Víte někdo nebo poradíte jinou rychlou trasu?
díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: silniční poplatky v Polsku

Příspěvek od Mexican »

good luck... ja by som siel radsej na mohelnici Pragl, Usti, Drazdany
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: silniční poplatky v Polsku

Příspěvek od lada 71 »

V Polsku jsou příšerný silnice. Jak to tam maj s kvalitou dálnic nevím, ale podle mě to asi taky žádná sláva nebude, pokud to není nějaký úsek, který byl otevřen jako nový. Když pojedeš trasu jak píše Mexican, tak to máš asi tak o 120km delší.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: silniční poplatky v Polsku

Příspěvek od lukis01 »

A kdys naposled v Polsku byl?? "Blbá" rychlostka mezi Bielsko Bialou a Katovicemi je na tom lépe než stav mnohých českých dálnic a mám tím na mysli celý úsek, ne že se kus jede jak po tankodromu, pak můžeš svištět jak vítr a v zápětí jedeš 60tkou protože si banda vychcánků usmyslela že tenhle stát a všechny jeho občany prostě ochčije.
Stav Katovice-Wroclav rovněž bez výtky, dál jsem se zatím nedostal.
Poplatky a info k dálnicím zde:
http://www.dalnicni-znamky.com/dalnicni ... olsko.html
Příště zkus strýčka googla;)
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: silniční poplatky v Polsku

Příspěvek od Chasnik »

No co jsem se díval na tu dálnici přes StreetView, tak povrch není nejhorší. Za Wroclaví už to Google nemá natočeno (možná ví proč ;))

Každopádně 120 km už je rozdíl a když vezmu v potaz záživné úseky Mohelnice - HK a Lovosice - Ústí, tak přes ČR to taky není procházka růžovou zahradou. Alespoň jednu trasu bych přes Polsko zvolil, pro porovnání. Před německými hranicemi je delší úsek bez dálnice, ale i tak je pravděpodobné, že to bude díky té kratší vzdálenosti rychlejší trasa.

Ono je to kolikrát lepší, když kousek dálnice chybí, aspoň se člověk za volantem nenudí :) Do Milána už taky nejezdím přes Brenner, ale přes Švýcary. A na Bernardino se vždycky moc těším.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
pracantos
Příspěvky: 5
Registrován: 12 zář 2012, 20:01

Re: silniční poplatky v Polsku

Příspěvek od pracantos »

Stréca googla jsem zkoušel o tom žádná. Jen zkušenosti lidí jsou mnohdy lepší než psaní na netu. Teda pokud ty zkušenosti nejsou xx let staré. Když to budu řídit sám, tak asi přes Polsko než přes ČR a jet o 120km více. Si teda říkám...
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: silniční poplatky v Polsku

Příspěvek od lada 71 »

lukis01 píše:A kdys naposled v Polsku byl?? "Blbá" rychlostka mezi Bielsko Bialou a Katovicemi je na tom lépe než stav mnohých českých dálnic a mám tím na mysli celý úsek, ne že se kus jede jak po tankodromu...
Já osobně jsem u sousedů v Polsku nebyl, ale páč dělám již pár roků v mezinárodní dopravě, tak mám k dispozici jen infa od řidičů jak kamionů, tak třeba dodávkářů, víceméně v rámci celé EU. Na Polské silnice jsem slyšel jen samá negativa, od východu na západ a od severu na jih. Ale pokud to někdo vidí jinak a realita je jiná, než jsem uváděl, tak se omlouvám :-k .
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: silniční poplatky v Polsku

Příspěvek od lukis01 »

fpohode...tesim se az bude dodelany usek Ostrava-Gliwice...to bude teprve ficak...V Katovicich na letisti co bys sutrem dohodil :D
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2775
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: silniční poplatky v Polsku

Příspěvek od Espero »

Myslím, že hlavní silnice v Polsku jsou na naší úrovni, místy i lepší, jde spíše v tomto případě jen o kratší úseky. Okresky podstatně horší, ale jen někde. Polsko je teďka v období, kdy masivně silnice staví a opravuje, takže se tam situace lepší. Vloni jsem projel Polsko od našich hranic od Frýdlantu až po Gdańsk, bylo to bez problémů silničně, ovšem bordel v Polsku - znečištěná voda v kašně v Zielena Gora, kdy nadechl vodní tříšť - způsobil onemocnění mého nejmenšího kluka a ten již absolvoval kvůli tomu 3 operace a na čtvrtou jde za týden. (Specifická infekce zmutovaného viru.), takže jsem se musel z Gdaňsku opravdu svižně vrátit domů a jel jsem právě směrem na Berlín, to kvůli tom, kdyby byla potřeba cestou lékařská pomoc, v Německu by byla lepší než v Polsku. Městské ulice v Polsku většinou horší povrch než u nás a Gdaňsk považuji za město s nejrozbitějšími ulicemi, jaké jsem snad viděl. Do Berlína je z Polska od Tebe jet nejlepší po dálnici A4, přes Wroclav a Cottbus, asi je to nejkratší. Wroclav stojí docela i za vidění. Poplatky nemám přesně ujasněné. Já jsem jel po dálnici A2 nový úsek před Poznaní, asi 55 km mě přišlo na cca 40 Kč v přepočtu z PZL. Placeno v mýtné bráně, dálniční známky v Polsku nemají. Mně se po Polsku jezdilo dobře, Poláci jsou v podstatě příjemní lidé a na silnicích tam nevládně teror a bezohlednost v míře jako u nás. Sice se tvrdí obecně něco jiného, ale já mám takovouto osobní zkušenost. Jo a z rychlostí v obcích si tam hlavu moc nelámou, a to ani policajti. Standardní rychlost přes obce je tam jako společnský úzus 65 km/h. Přizpůsobil jsem se a i když jsem projížděl radary, nikdo mě kvli tomu nestavěl.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: silniční poplatky v Polsku

Příspěvek od severtom »

A co se držet tématu "Dálniční poplatky v Polsku"?
Na tvé trase tě čeká jen super jízda zadarmo. Protože zpoplatněné (8 PLN = ani ne 50 Kč) je jen několik desítek km před a za Krakovem.
Cestou zpět od německých hranic je ještě asi 50 km původní hitlerovky = D1 u nás, nic horšího :-)
Dálnice, o které píšu, se za pár let neuvěřitelně zlepšila. 2/3 Polska po ní projedeš za 5 hodin (při dodržování limitů - bacha, stejně jako v Německu je často kulatá značka se stodvacítkou a na mostech se fotí).
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: silniční poplatky v Polsku

Příspěvek od 69pavel »

pokud pojedes do polska z OV mas nejlepsi jet na Bohumin Wozdislav,Rybnik, Gliwice kde se napojis na A4,pred mestem je najezd na A4,tam bys uz mel byt bez poplatku nebot A4 je zpoplatnena mezi Katowicemi a Krakovem 2 useky kde se plati na mytnych budkach,kdyz bys chtel jet na Bialsko-Biala mas to zbytecne daleko a zajizdku.
taky kdyz bude planovat cestu tak jedna dobra stara rada od polaku- v polsku se jezdi podle cisel silnic,ne podle tabuli s nazvy mest i kdyz i podle nich se da jet ale nekdy diky tomu se bloudi,cisla silnic jsou jistota a vzdy na kazdem rondu ci odbocce je cislo silnice na kterou vjizdis a vede te spravnym smerem
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
randompct
**
Příspěvky: 118
Registrován: 11 kvě 2008, 11:38
Bydliště: SK

Re: silniční poplatky v Polsku

Příspěvek od randompct »

Aj ked je tato tema starsia, neda mi nedopisat svoju skusenost. ( pretoze neviem preco panuju stale predsutky voci polskym cestam, ale podobne je to aj na ukrajinu, alebo rumunsko a pritom ked sa sa spytam kedy tam posledne boli tak cato ludia odpovedaju aj 10 rokov do zadu ).
Za posledne roky polsko znacne vylepsilo a rozsirilo svoju cestnu siet ( mam prejdene Gdansk, Gdyna, Slupsk, Lodz, Poznan, Warsavu a samozrejme blizsie Wroclaw, Katovice, Krakow ..... ). Vacsina dialnic je zadarmo ( az na par usekov na A1-A2 ad 1 - 3€ ). Naviac na cestach sa znacne tesim na polsku stranu, ve na niektorych miestach na slovensku a v cechach zacinaju lepsie cesty hned na druhej strane ( az sa cudujem ze za cele roky nedokoncili pripoje ).
Vdaka futbalu ( euro 2012 polsko - ukrajina ) znacne zlepsili aj cesty Polsko - ukrajina ( plinulo az do nemecka ) ... aj ked to je horsie na strane ua kde lepsia cesta zacina az v Lvove.
Naviac niektore hlavne tahy co nie su oznacene ako dialnica maju po 2 pruhy ( ale su prerusovane prechodmi pre chodcov, alebo krizovatkou ).
Ale dnes uz nie je problem prejst cele polsko za par hodin ( ako sever - juh, tak aj vychod - zapad ).
Ak niekto chodi do polska len na trhy, tak tam naozaj pokrok nenastal ( dnes nikto nebude podporovat "tienovu" ekonomiku a taketo navstevy... ), naviac je to uz dnes znacne mimo ( to sa uz skor oplati ist na nakup do nemecka, aleb rakuska ).
To uz naopak ma clovek horsi pocit z niektorych usekov rychlostnich ciest v nemecku ( su starsie, a tiez sa len opravuju ... ).
Hyundai Getz 1086cm Active od 6.6.2008 do 4.2.2012 ( kupovane nove - najazdene 118.245km )
Hyundai i20 electric red 1,2 57kw od 4.2.2012 ( za chvilu 30.000km ... )
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2775
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: silniční poplatky v Polsku

Příspěvek od Espero »

Souhlas. Cesty tak na naší úrovni ČR kromě silnic 3. třídy. Tam jsou pořád ještě o něco horší než u nás, ale také jak kde....
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Tolls.eu
Příspěvky: 1
Registrován: 03 kvě 2013, 13:03

Re: silniční poplatky v Polsku

Příspěvek od Tolls.eu »

Ahoj,
aktuální informace o dálničních poplatcích v Polsku jsem včetně odkazů na oficiální weby sepsal na http://www.tolls.eu/cs/poland. Případně pro rychlejší odhad ceny mýtného i paliva je možno využít plánovač tras http://www.viamichelin.com/...
Uživatelský avatar
randompct
**
Příspěvky: 118
Registrován: 11 kvě 2008, 11:38
Bydliště: SK

Re: silniční poplatky v Polsku

Příspěvek od randompct »

Ja len doplnim ze aktualna cena za A4 v spoplatnenych usekoch je 16,20 PLN ( da sa platit aj €, kurz je vsak mierne horsi 1€ = 4 PNL ).
Hyundai Getz 1086cm Active od 6.6.2008 do 4.2.2012 ( kupovane nove - najazdene 118.245km )
Hyundai i20 electric red 1,2 57kw od 4.2.2012 ( za chvilu 30.000km ... )
Odpovědět

Zpět na „Pokec“