Problém s výfukovou soustavou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
kopejda
Příspěvky: 4
Registrován: 09 črc 2011, 07:43

Problém s výfukovou soustavou

Příspěvek od kopejda »

tak můj problém začal cca. před půl rokem. Atos má najeto 70.000 a je starý 5 let. Začal trochu drnčet výfuk a tak jsem zajel na běžnou opravu. Myslel jsem, že tam bude bude malá dirka. Jednalo o tzv. rychloopravnu výfuků. Zde mi řekli, že je poškozený " pletenec " a odešel katalyzátor..tak jsem vše nechal vyměnit zaplatil 6.000 a odjel..při odjezdu se mi zdálo, že to má stejný kovový zvuk jako před tím..Po cca. 14 dnech auto vůbec nechtělo jet..kde jsem jel na 3 nyní stěží na 2..prostě netáhlo a spotřeba se dost zvýšila..pokusil jsem se to reklamovat a i když z počátku nechtěli o své chybě slyšet nakonec dali auto na zvedák a celý výfuk byl vlažný a katalyzátor rozpálený..následovala výměna katalyzátoru a u starého bylo zjištěno, že se zmenšil průměr průchodu spalin na 1 cm??..auto jelo 14 dní zase jako před tím a najednou opět bez výkonosti, spotřeba stoupla nahoru a zablokovala se kola..to bylo následně odstraněno s tím, že se kousla táhla ruční brzdy..odstraněno a učiněn pokus o opětovnou reklamaci katalyzátoru..zde řečeno, že bude uznána až poté co budou provedeny emise a zjištěna průchodnost spalin..toto bylo bez problémů, následně mi bylo řečeno, že se určitě jedná o zanesený palivový filtr a bude nutná výměna svíček..vše provedeno beze změny..auto nejede-netáhne na dálnici mám problém ho rozjet na 80 a má velkou spotřebu..reklamace katalyzátoru odmítnuta..v současné době si myslím, že by to mohl způsobit zadní díl výfuku do kterého se dostala nějaká část z katalyzátoru a motor se dusí..takže vyměním zadní díl výfuku..poté katalyzátor a poté asi celé auto hodím ze skály...nemůžete mi někdo poradit čím by to mohlo být????? díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
jan.skr
**
Příspěvky: 118
Registrován: 04 zář 2011, 18:24
Bydliště: Matka měst a nálad

Re: fakt už nevím...

Příspěvek od jan.skr »

Jednou jsem takovou věc viděl, byl to rozsypanej katalyzátor a ucpal (naprosto neprůchodně) zadní tlumič. To by stálo za zmíňku i tady, ale když byla průchodnost vejfukovejch plynů dobrá.. :-k
Mazda 323f BA 1.5
ex Coupe 98´ 2.0
ex Accent 98´ 1.3
kopejda
Příspěvky: 4
Registrován: 09 črc 2011, 07:43

Re: fakt už nevím...

Příspěvek od kopejda »

děkuji za odpověď..on by tomu i napovídal rozpadlej katylyzátor..tak se asi pokusím vyměnit zadní díl výfuku a uvidíme..
Uživatelský avatar
jan.skr
**
Příspěvky: 118
Registrován: 04 zář 2011, 18:24
Bydliště: Matka měst a nálad

Re: fakt už nevím...

Příspěvek od jan.skr »

No zkus jít po celym potrubí, může se to ucpat i někde dřív než v zadnim tlumiči. Ten kovovej zvuk by mohly bejt kusy katalyzátoru v potrubí, kterejma se v servisu asi neobtěžovali.
Mazda 323f BA 1.5
ex Coupe 98´ 2.0
ex Accent 98´ 1.3
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s výfukovou soustavou

Příspěvek od Farrael »

Upravil jsem ti název tématu. Název má být výstižný a ne "tak fakt už teda nevím..."
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
kopejda
Příspěvky: 4
Registrován: 09 črc 2011, 07:43

Re: Problém s výfukovou soustavou

Příspěvek od kopejda »

Tak problém pořád pokračuje i po výměně zadního dílu výfuku..auto prostě nejede..v servisu kde mi měnili tento zadní díl mi řekli, že ta předchozí firma, kde mi měnili katalyzátor dala místo rezonátoru další druhý katalyzátor...takže si s tím nikdo neví tady a dnes jedu do značkového servisu Hyundai, kde chci nechat napíchnout řídící jednotku..
sedli
**
Příspěvky: 115
Registrován: 15 kvě 2011, 00:34
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s výfukovou soustavou

Příspěvek od sedli »

Pak dej vědět, kde je zakopanej pes, v autorizovaným servisu by na to měli přijít, jen jde o to, zda to vyhodí diagnostika nebo budou muset přijít na problém sami...
Hyundai Atos, 46 kW, r.v. 2006, 50 000 KM
Odpovědět

Zpět na „ATOS“