řídící jednotka 4WD

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
peklen
Příspěvky: 4
Registrován: 16 bře 2012, 09:36
Bydliště: Ševětín

řídící jednotka 4WD

Příspěvek od peklen »

Ahoj chlapi.
Už pomalu rok ujíždím na REXOVI 4X4,občas kouknu na vaše fórum,lecčemu se přiučím,ale teď jsem bezradný.
Přestalo mi jít přiřazování 4WD. Prošel jsem všechno co jsem vyčetl,že dělá bordel a nic.
Kvůli času,kterého se mi nedostává,jsem dal auto do Hyundaie v ČB a tam mi diagnostikovali vadnou řídící jednotku předního náhonu,za kterou chtěji 14.tisíc.
ctěl jsem se zeptat,jestli jste jí už někdo nekupoval,potom kde a za kolik.
Chci jet na dovolenou na hory a když k tomu připočítám tohle,tak tam můžu vyrazit letecky. :(
Jestli někdo něco víte,písněte. budu moc rád.
Pepa,Ševětín
Reklama
 

peklen
Příspěvky: 4
Registrován: 16 bře 2012, 09:36
Bydliště: Ševětín

Re: řídící jednotka 4WD

Příspěvek od peklen »

Tak jsem tu,pro další radu!
Řídící jednotka na 4WD úspěšně vyměněna,ale radost z fungování 4WD mi po asi pěti dnech přešla,když mi zůstala přiřazená redukce a nejde ven!!!!!! Jsem 250 km od baráku a za tři dni mám jet domů.
Nemáte někdo zkušenost s tímhle? Jinak táhnu auto do Trutnova na špagátě a čekám jakou za to vysolím raketu.
Ta výměna řídící jednotky vyšla na 14.t.
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: řídící jednotka 4WD

Příspěvek od oltcitak »

ked nebudem pocitat s elektrickou chybou(riadiaca jednotka 4WD,prepinace,kable) tak ma napada len vnutro redukcky,ten zasuvaci ovladaci bazmek-otaca ho elektromotor a zaraduj jednotlive polohy. Skus aspon kable na vstupe do redukcky,potom uz len diagnostika clenov.....
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: řídící jednotka 4WD

Příspěvek od 69pavel »

pokud to neni elektricka zavada a je to v mechanicke casti tak skus v natocenych rejdech na max popojizdet a skus to vypinat jakoby dat to zaberu a v momente jak uberes plyn to vypinat jestli to nevyskoci.
je mozne ze neco pri oprave udelali spatne,kdo vi?
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
xkuba
*
Příspěvky: 27
Registrován: 11 kvě 2012, 23:19

Re: řídící jednotka 4WD

Příspěvek od xkuba »

Zkus zavolat sem:

AUTO SLUŽBY ŽIŽKOFF
SERVIS kontakt
Daniel Mathaus

720 344 444

Po telefonu jsme se bavili o něčem jiném, ale také jsem se dozvěděl, že když mi nepůjde odřadit redukce, prý stačí naspodu odšroubovat nějaký čtyřhran(?) a pak jde redukce nějak mechanicky odřadit. Ale pod auto jsem nelezl, abych to hledal. A nevím, jestli to platí u Starexe nebo jen Mitsubishi. Dej pak vědět, jak si dopadl...

Kuba
peklen
Příspěvky: 4
Registrován: 16 bře 2012, 09:36
Bydliště: Ševětín

Re: řídící jednotka 4WD

Příspěvek od peklen »

Zdarec!
Tak jsem se dostal konečně na počítač.
Redukci se podařilo vyřadit docela jednoduše. 8)
Odmontoval jsem servomotor na přiřazování předku ,ručně přestavěl hřídel v převodovce na 2WD,potom jsem přetočil servomotor do krajní polohy(aby seděl na hřídel),sešrubuval,zapnul klíček v zapalování a bylo po problému!!!! :D/
Od té doby zase všechno maká bez problémů.
Teď se musím psychycky připravit na technickou,která mně čeká příští měsíc ](*,) ](*,)
Tak zase někdy u další závady. :lol: Pepa
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: řídící jednotka 4WD

Příspěvek od oltcitak »

sikulka,vitaj v klube :D :wink:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“