Brzdy

2008 -

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Bibiana
Příspěvky: 3
Registrován: 05 led 2013, 14:32

Brzdy

Příspěvek od Bibiana »

Zdravím,mám Hyundai I10 a má problém s brzdama. Parkuji v garáži ale když ráno vyjíždím tak brzdy zustávají vyset a vždy se ozve takové bouchutí jako když se odlepí.Pak je vše v pořádku.Nejdřív jsem si myslela že jsou přimrzlé ale dělají to i když nemrzne.Prosím o radu. :twisted:
Reklama
 

Uživatelský avatar
AKAL
*
Příspěvky: 12
Registrován: 02 dub 2012, 06:01
Bydliště: Most

Re: Brzdy

Příspěvek od AKAL »

Je to vlhkem přireznou ti destičky ke kotouči. Až budeš mýt auto a namočíš kotouče tak se koukni jak se za chvilku na nich udělá slabá vrstvička rezu. Než zaparkuješ tak ještě za jízdy párkrát zabrzdi ať se ti ohřejou brzdy.
Hyundai i10 r.v. 2009 černá metalíza najeto 13500 km
přesedlali jsme z Fiat Multipla
Bibiana
Příspěvky: 3
Registrován: 05 led 2013, 14:32

Re: Brzdy

Příspěvek od Bibiana »

Je to možné aby tak rychle přlrezly? Řešení je vyměnit vše na brzdách za jinou kvalitu.
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: Brzdy

Příspěvek od Korálek »

Na brzdách nic neměň.Mě to dělá na autě taky a neřeším to.
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Brzdy

Příspěvek od laufas »

nam to dela taky. pokazde kdyz zaprsi a auto se mokre hodi do garaze. zatim nic nepomohlo. a ze se nekdy musi fest pridat plyn, aby se to odrhlo
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Brzdy

Příspěvek od Hardcam »

Normalni je to pouze za sychravyho pocasi, nikolu jako kazdodenni rutina. Nekolik clenu menilo brzdy na modelu i30, protoze se jim brzdy lepily pravidelne za jakyhokoliv pocasi.
Abych s autem musel trhnout pri rozjezdu se mi stalo jenom 2x a to jsem auto dukladne umyl a uz s nim nikam nejel.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
vencca
**
Příspěvky: 150
Registrován: 04 bře 2009, 16:15
Bydliště: Západní Čechy

Re: Brzdy

Příspěvek od vencca »

Na mé i20 v tomhle vlhku to samé. Nicméně mě zaráží jedna věc: parkuji se zařazenou zpátečkou, čili ruční brzda po dobu stání není zatažená a přesto se to pokaždé "utrhne" je to normal? Předpokládal bych, že když nepoužiju ručku, nemá co přireznout..? :-k
i30 PDe 1,4 T-GDi 103 kW BoC Club Polar White
i30 II 1.4 TRIKOLOR + Paket Komfort Cool Red prodáno
i20 1.4 Comfort Electric red prodáno
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Brzdy

Příspěvek od Amalfi »

Me to na i20 taky delalo. A po rozebrani brzd jsem zjistil ze se nevraci jeden pistek na trmenu u predniho kol, takze cast brzdove desticky byla porad hodne blizko brzdoveho kotouce a tak prirezla i kdyz nebylo zabrzdeno ruckou. Vymeneno v zaruce. Tohle se muze stat i na i10 ci jinem aute.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
rcc
**
Příspěvky: 144
Registrován: 13 úno 2012, 12:34

Re: Brzdy

Příspěvek od rcc »

vencca píše:Na mé i20 v tomhle vlhku to samé. Nicméně mě zaráží jedna věc: parkuji se zařazenou zpátečkou, čili ruční brzda po dobu stání není zatažená a přesto se to pokaždé "utrhne" je to normal? Předpokládal bych, že když nepoužiju ručku, nemá co přireznout..? :-k
Ale má, v předu jsou kotouče. Největší vliv má dle mého názoru garáž tzn. teplota. Nejhorší je vyhřívaná garáž a čas kdy auto nejede. Služební Yeti ve vyhřívané garáži se destičky přes zimu vždy po nějakém času neprovozu "utrnou" a pak ještě chvíli drhnou. Dělala to i Toyota RAV. U auta parkovaného před barákem jsem to nepozoroval, možná je to tím, že jezdím denně. Nezatahovat ručku určitě pomůže zadním kolům, když jsou tam kotouče. U bubnů jsem zatím žádný problém nepozoroval ani v mrazech a ručku vždy zatahuji. Je to automatika. No jednou mi možná přimrzne.
Škoda Fabia 1.0 Junior
Hyundai i20 1,2i/57kw Inclusive Plus New 10/2011 sold 12/2013
Uživatelský avatar
Bergman.V
*
Příspěvky: 37
Registrován: 06 pro 2010, 22:29

Re: Brzdy

Příspěvek od Bergman.V »

Je to normální jev z důvodu nepatrné vzdálenosti mezi kotoučem a brzd.destičkou. Já parkuji venku a pokud přijedu v dešti, destičky se přilepí kvůli korozi kotoučů. Stačí dva dny parkování a při rozjezdu se destičky odtrhnou. Dvě zabrždění a zmizí i to "škrábání" na brzdách. Ruční brzda s tím nemá nic společného. Já osobně ji teda v zimě v mrazu nezatahuji. Pokud by byl vlhkost v bowdenech - je vymalováno.
Tato mi dělalo i na Daewoo a nemá cenu to řešit.
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 12/2010 - 31.12.2012 = 6,34/100 km - ujeto celkem 15 500 km
Bibiana
Příspěvky: 3
Registrován: 05 led 2013, 14:32

Re: Brzdy

Příspěvek od Bibiana »

Je možné že při brzdění vzniká prach ze rzi a také z obložení destiček a když se tam dostane voda tak se to tam přilepí .Nebůže být toto příčina a nestačilo by občas odmastit a vyčistit kotouč a destičky?Je to můj názor možná hloupí ještě jsem to nezkoušela jaký máte názor vy? :D/
Odpovědět

Zpět na „i10“