Pípání bezpečnostních pásů.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
koubek10
*
Příspěvky: 54
Registrován: 30 pro 2011, 10:26

Pípání bezpečnostních pásů.

Příspěvek od koubek10 »

Ahoj prosím vás mám problém IX20 style dřív mi pípaly zadní pásy dnes náhle přestaly pípat když je nemám připnutý pásy nepípají. Kde může být chyba prosím Vás poraďte.
Reklama
 

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Pípání bezpečnostních pásů.

Příspěvek od bony »

koubek10 píše:Ahoj prosím vás mám problém IX20 style dřív mi pípaly zadní pásy dnes náhle přestaly pípat když je nemám připnutý pásy nepípají. Kde může být chyba prosím Vás poraďte.
Nevím jak je to u IX20, ale u i30 je to tak, že pokud někdo sedí na zadním sedadle a nezapne si pás tak nic nepípa. Pouze pokud nekdo sedí na zadním sedadle a zapne si pás, který za jízdy odepne, potom to začně pípat a myslím si, že je to úplně stejně i u IX20. Je blbost, aby pípaly zadní pásy, když tam pouze někdo sedí (mám na zadním sedadle dětskou sedačku a nedovedu si představit, že bych musel pokaždé připoutat pás aby mi to nepípalo...)
koubek10
*
Příspěvky: 54
Registrován: 30 pro 2011, 10:26

Re: Pípání bezpečnostních pásů.

Příspěvek od koubek10 »

Co já vím když jsem to auto měl max 2měs tak když nebyli vzadu připoutaní tak nezaslí kontrolky na přístrojové desce a ještě k tomu to pípalo.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Pípání bezpečnostních pásů.

Příspěvek od Hardcam »

1/ pokud si dozadu nekdo sedne a nepripouta se - nepipa
2/ pokud si dozadu nekdo sedne, pripouta se (ukazatel se rozsviti zelene) a nasledne se za jizdy odpouta - pipa
3/ pokud si dozadu nekdo sedne, pripouta se (ukazatel se rozsviti zelene) a na konci jizdy odpouda, vyjde ven a opet nastoupi a nepripouta se, pricemz je po celou dobu nebylo vypnute zapalovani - pipa
4/ autosedacku jsem nikdy nevezl, ale myslim si, ze jeji vahu auto nezaznamena
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
koubek10
*
Příspěvky: 54
Registrován: 30 pro 2011, 10:26

Re: Pípání bezpečnostních pásů.

Příspěvek od koubek10 »

Zeleně? Já jsem kupoval auto 2011 a mne nesvítí zeleně mne když si připoutá tak kontrolka zhasne.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Pípání bezpečnostních pásů.

Příspěvek od bony »

Je to presne tak jak pise Hardcam s rozdilem tech kontrolek... ale to jsem presne psal ne jen v bodech.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Pípání bezpečnostních pásů.

Příspěvek od Hardcam »

jj, bony to psal de facto stejne, ja to jen dal do bodiku :mrgreen:
je mozny, ze ix20 barevny rozlisovani nema...i30 se po pripoutani rozsviti zelena kontrolka jakoze to je v cajku :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Pípání bezpečnostních pásů.

Příspěvek od bony »

u I30 2012 se po nastartovani a zatizeni sedacky vzadu rozne cervena kontrolka pokud nedojde k pripoutani sviti, pokud dojde k pripoutani zhasnou a v pripade odpoutani zacne blikat a ozve se pipani. ;-)
famfulin76
*
Příspěvky: 80
Registrován: 13 pro 2008, 08:36
Bydliště: Brno

Re: Pípání bezpečnostních pásů.

Příspěvek od famfulin76 »

Ahoj. Zadní sedačky nemají ani u Ix20 ani u I30 zadní zátěžový čidla. Autu je úplně jedno, jestli tam někdo sedí, nebo ne. Je to prostě udělaný tak, že když se někdo připoutá a do vypnutí klíčku odpoutá, tak to začne (auto musí být v pohybu) blikat a pípat. Takže pokud tam někdo sedí a nepřipoutá se, tak to nezačne dělat nic. Sedadlo spolujezdce má čidlo, takže jakmile tam někdo sedne, tak se rožne červená kontrolka a po rozjezdu a nepřipoutání začne pípat.
Ix20, 12/2011, Tricolor, 1,6 CVVT, 92Kw, hnědá metla
Bylo:
I30 CW, 5/2010, Comfort, 1,6 CRDi, 85Kw, stříbrná metla
Getz, 2006, 1,1i
nicolas.tesla
*
Příspěvky: 80
Registrován: 28 pro 2010, 10:23

Re: Pípání bezpečnostních pásů.

Příspěvek od nicolas.tesla »

famfulin76 píše:Ahoj. Zadní sedačky nemají ani u Ix20 ani u I30 zadní zátěžový čidla. Autu je úplně jedno, jestli tam někdo sedí, nebo ne. Je to prostě udělaný tak, že když se někdo připoutá a do vypnutí klíčku odpoutá, tak to začne (auto musí být v pohybu) blikat a pípat. Takže pokud tam někdo sedí a nepřipoutá se, tak to nezačne dělat nic. Sedadlo spolujezdce má čidlo, takže jakmile tam někdo sedne, tak se rožne červená kontrolka a po rozjezdu a nepřipoutání začne pípat.
ix20 vzadu čidla má. Teda mám Trikolor a i když položím těžkou tašku na zadní sedadlo, tak mi to rozsvítí konkrétní červenou ikonku sedadla.
Když vzadu sedí 3 lidi a nepřipoutají se tak to nějakou dobu svítí a myslím, že po nějaké době to auto vzdá a zhasne, ale nepípá. To dělá jen u sedadel vpředu.
Když se kdokoli za jízdy odpoutá, tak to pípá. Tahle funkce se mi líbí. Tchýně se už konečně naučila, že se nemá odpoutávat kilometr před barákem. Nevím co jako chce vždycky stihnout... :)
ix20 White TriKolor 1,6i LPG, 6 rychlostí + 125 koní = spokojený řidič
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Pípání bezpečnostních pásů.

Příspěvek od bony »

nicolas.tesla píše:
famfulin76 píše:Ahoj. Zadní sedačky nemají ani u Ix20 ani u I30 zadní zátěžový čidla. Autu je úplně jedno, jestli tam někdo sedí, nebo ne. Je to prostě udělaný tak, že když se někdo připoutá a do vypnutí klíčku odpoutá, tak to začne (auto musí být v pohybu) blikat a pípat. Takže pokud tam někdo sedí a nepřipoutá se, tak to nezačne dělat nic. Sedadlo spolujezdce má čidlo, takže jakmile tam někdo sedne, tak se rožne červená kontrolka a po rozjezdu a nepřipoutání začne pípat.
ix20 vzadu čidla má. Teda mám Trikolor a i když položím těžkou tašku na zadní sedadlo, tak mi to rozsvítí konkrétní červenou ikonku sedadla.
Když vzadu sedí 3 lidi a nepřipoutají se tak to nějakou dobu svítí a myslím, že po nějaké době to auto vzdá a zhasne, ale nepípá. To dělá jen u sedadel vpředu.
Když se kdokoli za jízdy odpoutá, tak to pípá. Tahle funkce se mi líbí. Tchýně se už konečně naučila, že se nemá odpoutávat kilometr před barákem. Nevím co jako chce vždycky stihnout... :)
Přesně tak jak píšeš i u i30 jsou vzadu čidla dnes jsem to testoval u dvou vozů...
to famfulin76: Asi ti nefungují nebo tě oprčil výrobce ;-)
Odpovědět

Zpět na „ix20“