kuriozní závada

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Matesy
*
Příspěvky: 14
Registrován: 30 pro 2009, 13:03

kuriozní závada

Příspěvek od Matesy »

Schytal jsem opravdu kuriozní závadu. Začalo to cca před týdnem kdy přestalo fungovat rádio. Všechno funguje až na zvuk. Když jsem potřeboval zastavit na silnici a pustil výstražné světla rádio začalo hrát. Od té doby vždy když jsem si chtěl poslechnout rádio musel jsem dát výstražné světla. Včera se to ale zhoršilo a to tím že mi přestal (ze začátku občas) jet centrál. Motorek u řidiče běží (bzučí) ale ostatní dveře nic. Teď pokud mám zapojené rádio a zapnu centrál (který pouze bzučí) sepne se mi zvuk u rádia. A dnes ráno když jsem jel do práce se auto zbláznilo úplně a začalo neustále zamykat a odemykat a posléze si myslelo že mám otevřený dveře. Samozřejmě nebyli. Pouze se bojím že se to bude čím dál víc zhoršovat. Napadla mě ŘJ ale na ní přeci nejsou napojeny výstražné světla. Jedná se o elantru 2002 1.6 79kw. Předem děkuji.
Reklama
 

Jirka186
**
Příspěvky: 110
Registrován: 17 črc 2008, 19:32

Re: kuriozní závada

Příspěvek od Jirka186 »

Zkusil bych se podívat na svazek mezi dveřma a kabinou jak je u pantu jestly tam nemáš přelamaný dráty a nedotýkaj se ti
Sonata 97 2.0l 92kw
Sonata 03 2.0l 106 kw
Matesy
*
Příspěvky: 14
Registrován: 30 pro 2009, 13:03

Re: kuriozní závada

Příspěvek od Matesy »

To určitě zkusím jenže to nemá zase vliv na výstražné světla a tu dnešní příhodu s "otevřenýma dveřma" když čidlo je ve sloupku. Ale i tak díky za radu jak říkám určitě zkusím.
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: kuriozní závada

Příspěvek od tombas »

To nemusí být poškozený svazek jen ve dveřích, může být kdekoliv, třeba brácha měl na Laguně prodřený kabel ve středovém tunelu pod ruční brzdou, taky se mu to chovalo divně.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: kuriozní závada

Příspěvek od Espero »

Tuhle závadu znám z H1, je docela legrační, kromě popisovaného se mi začaly samovolně spouštět stěrače, rozsvěcovat a zhasínat světla, spouštět blikače a zamykat a zase odemykat dveře. Příčina byla v řídící jednotce komfortních funkcí. Legrace to ale nebyla, nová na H1 stála 13 tisíc Kč. A navíc je to jedna ze závad, kterou bez značkového servisu s přesností nedefinuješ.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: kuriozní závada

Příspěvek od MICHAL77 »

Asi bych co nejdříve navštívil :hyu: servis, nedávno jsem měl půjčenou sonátu a dělala obdobnou neplechu s tím rozdílem že se sama z ničeho nic odemčela a zůstala odemčená, stačilo málo a bylo vymalováno........
.........
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“