nekúri

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
geejza
Příspěvky: 8
Registrován: 17 led 2013, 14:03
Bydliště: Bratislava

nekúri

Příspěvek od geejza »

Ahoj.Prosím o radu.Manželka má Atosa r.v.2005.Kupila ho v 2007 s najazdenými 23000km.Od počiatku sa prejavoval slabši výkon kúrenia/v porovnani s inímí autami,ktoré sme kedy mali alebo máme/nejak som to neriešil.Myslel som že je to asi nejaká špecificka vlastnost týchto typou aut.Až som sa previezol v inom Atose a zistil som že som sa mýlil.Najprv som to riešil v aut.servise Hyundai v BA.Bol vymenený termostat a system bol preplachnuty nejakou tou kvapalinou na odstranenie vod.kamena.Auto aj tak kúrilo mizerne.Skor ako som to mohol reklamovat manželke praskla hadica mimo BA,a riešil to najblišši mechanik akeho som zohnal.Auto načas kurilo perfektne ale postupne sa to dostávalo do starých kolají.Niekedy kúrilo,niekedy menej,niekedy vobec.Pred týždnom boli menene rozvody a auto najprv nekúrilo vobec,potom len tak aby sa nepovedalo.Mechanik čo menil rozvody sa s tým zaoberal asi hodinu/stál som nad ním/.Auto asi 15 km kúrilo tak ako nikdy predtym a potom sa postupne začal schladzovat vyfukovaný vzduch. Pokial máte niekdo podobnú skúsenost a podarilo sa vám ju odstranit,poradte mi prosím.Riešili to v Hyundai a potom další dvaja mechanici a v podstate problém pretrvava aj nadalej.Tak ja už fakt neviem.Poradte prosím.Dakujem.
Reklama
 

kritik
*
Příspěvky: 50
Registrován: 21 črc 2011, 12:29

Re: nekúri

Příspěvek od kritik »

Máš pravděpodobně uvolněné oběžné kolečko ve vodním čerpadle.Pokud je správně napnutý remen čerpadla,pak je to asi vada na tom vodním čerpadle.
geejza
Příspěvky: 8
Registrován: 17 led 2013, 14:03
Bydliště: Bratislava

Re: nekúri

Příspěvek od geejza »

Vdaka za tip.Pozriem sa na to.Lenže s tými rozvodmi tam bolo menené aj vodné čerpadlo takže neviem,možno to ten mechanik nejak odflákol.Ale to dost pochybujem...aj ked??? Skor mi napadlo že čí nebude chyba v tom termostate.Nedavno som niekde na nete našiel ponuku termostatov na Atosa od Nippartsu a v ponuke mali tri s roznimi otváracimi teplotami.ak sa nemýlim tak 75, 82 a 85°C Neviem aký tam mám ja.Nemože byt ten problém aj v tomto?Mne sa totiž zda že ten motor sa nedokáže v zime dostatočne zohriat....čo myslíš?.
Odpovědět

Zpět na „ATOS“