huceni pri rozjezdu na zpatecku

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
lukas27
*
Příspěvky: 76
Registrován: 19 led 2013, 12:22

huceni pri rozjezdu na zpatecku

Příspěvek od lukas27 »

Dobry den.chci se zeptat.mam hyundaye i30.a ted se mi stalo ze pri rozjizdeni na zpatecku se ozyva huceni ale jen v urcite poloze pedalu jakmile jeste drobet zvednu pedal nahoru tak to prestane.ale nejde mi dohlavy ze to dela jen pri teplem motoru a to jeste jen obcas.jednou to dela po druhe ne.nevite co stim?mam najeto 33000
Pri rozjezdu do predu to nedela.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: huceni pri rozjezdu na zpatecku

Příspěvek od Chasnik »

Je to hučení nebo rezonování? Mě při couvání taky při určitých otáčkách něco v autě rezonuje. Ale nedělám si s tím hlavu, v každém autě toto při určitých otáčkách a stupni zatížení dělá.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
lukas27
*
Příspěvky: 76
Registrován: 19 led 2013, 12:22

Re: huceni pri rozjezdu na zpatecku

Příspěvek od lukas27 »

mas poravdu.ze to spis rezonuje.akorad nevim proc to dela az ted pri chladnem pocasi a jen pri couvani.......jinak jsii me drobet uklidnil.v pondeli stimpojedu do servisu.tak uvidim co mi na to reknou.ale jak tio znam,tak zrovna delat nebude
KADETT
*
Příspěvky: 70
Registrován: 20 pro 2010, 21:12
Bydliště: CHEB

Re: huceni pri rozjezdu na zpatecku

Příspěvek od KADETT »

Přesně jak píše lukas27 v prvním příspěvku. Nejsou to rezonance, hučí to. Pozoruji to už od léta. Najeto 26000km. Zatím jsem ten zvuk nijak neřešil.
i30 1,4 T-GDI Fastback 6/2020 i30 CW 1.4 Classic Plus 06/2010
Babulik
*
Příspěvky: 45
Registrován: 07 říj 2010, 11:47

Re: huceni pri rozjezdu na zpatecku

Příspěvek od Babulik »

Mne to robí od nova, hlavne pri cúvaní do kopca, nikdy som to nejak neriešil, podľa mňa to "spieva" spojka. Občas sa to ozve aj pri normálnej jazde pri podradení vo vyššej rýchlosti.
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: huceni pri rozjezdu na zpatecku

Příspěvek od antek »

Chlapi klid, s tím se dá žít
Accent LC CF1 1.3 2006
lukas27
*
Příspěvky: 76
Registrován: 19 led 2013, 12:22

Re: huceni pri rozjezdu na zpatecku

Příspěvek od lukas27 »

.tak to jsem rad ze to nedela jen mne :D nejdriv jsem myslel ze to dela spojkove lozisko,ale to mechanik okamzite vyloucil.on si mysli ze to dela spojka jak ve velke zatezi spina.a nebo to pej taky muze delat odtlacovaci vidlicka..prej se stimmuze jezdit.ze to odezni .. =D>
kuslak
*
Příspěvky: 10
Registrován: 27 úno 2013, 21:17

Re: huceni pri rozjezdu na zpatecku

Příspěvek od kuslak »

Je možné, že to bude spojková lamela. Pri poslednej návšteve servisu ma chceli objednať na výmenu spomínanej lamely, nakoniec ma neobjednali, lebo sa u mňa závada zatiaľ neprejavuje (23500 km). Povedali mi, že majú celoplošnú akciu na výmenu tejto lamely vozidiel hyundai i30. Prejavuje sa to vraj pískaním pri cúvaní, alebo iným zvukom.
Skúste sa na to spýtať vo vašom servise.
Lukáš
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: huceni pri rozjezdu na zpatecku

Příspěvek od severtom »

kuslak píše:Je možné, že to bude spojková lamela. Pri poslednej návšteve servisu ma chceli objednať na výmenu spomínanej lamely, nakoniec ma neobjednali, lebo sa u mňa závada zatiaľ neprejavuje (23500 km). Povedali mi, že majú celoplošnú akciu na výmenu tejto lamely vozidiel hyundai i30. Prejavuje sa to vraj pískaním pri cúvaní, alebo iným zvukom.
Skúste sa na to spýtať vo vašom servise.
Lukáš

Kdo tohle může potvrdit? Silně mě to zajímá. Spojka funguje, nehlučí, ale při velmi dlouhých jízdách (např. 800 km) následovaných popojížděním ve městě byla už párkrát cítit.

Nevěřím celoplošné svolávačce na spojky, i když podle názoru mnoha místních příspěvatelů by ji uvítali ať už kvůli klepání nebo kvůli smradu. H přece zatlouká, co může.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: huceni pri rozjezdu na zpatecku

Příspěvek od severtom »

V našem servisu nic takového nevědí, možná je to tím, že nevyužívám jejich služeb :-) nicméně opakuji, ať sem prosím ty nebo kdokoli jiný, kdo to absolvoval, naskenujete jakýkoli doklad o provedené výměně.
Do té doby je to kachna, ptát se v servisu nemá cenu. Mít ten doklad v ruce, to by už museli reagovat...
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
robotron
**
Příspěvky: 175
Registrován: 13 lis 2009, 20:15
Bydliště: Prievidza

Re: huceni pri rozjezdu na zpatecku

Příspěvek od robotron »

Ja mám podobný problém už cca 2 mesiace, najazdených 30 000km. Stáva sa to občas, ale pomerne pravidelne za nasledovných okolností - idem cca 100 km/h a vyradím rýchlosť (pred vjazdom do mesta). Pri rýchlosti cca 70-80 km stlačím spojkový pedál a zaradím 4. prevodový stupeň. Akonáhle trochu uvoľním spojkový pedál ozve sa výrazné zahučanie (asi 1 sekundu) , nie je to žiadna rezonancia. Toto sa mi stane minimálne 2 krát týždenne.
Môže to byť spojkové ložisko ?
11/2009 Hyundai i30 1.4 COMFORT ESP Sport, vivid blue
04/2009 Hyundai i20 1.4. Comfort
05/1996 Hyundai Accent 1.5, dark green
Uživatelský avatar
nulda
**
Příspěvky: 458
Registrován: 03 led 2011, 11:11
Bydliště: Praha

Re: huceni pri rozjezdu na zpatecku

Příspěvek od nulda »

mam presne ten stejny problem, najeto podobne okolo 30tis km akorat mi to tedy huci i pri nizsich rychlostech. Byl jsem s tim v servisu na Sporilove a tam jsem slysel jen same kecy a ze je to v poradku. Coz se mi nezda
Hyundai i30 1.4i CVVT, Comfort (2010/05/26), Indigo Blue
Misak17
Příspěvky: 3
Registrován: 26 kvě 2015, 12:48

Re: huceni pri rozjezdu na zpatecku

Příspěvek od Misak17 »

lukas27 píše:Dobry den.chci se zeptat.mam hyundaye i30.a ted se mi stalo ze pri rozjizdeni na zpatecku se ozyva huceni ale jen v urcite poloze pedalu jakmile jeste drobet zvednu pedal nahoru tak to prestane.ale nejde mi dohlavy ze to dela jen pri teplem motoru a to jeste jen obcas.jednou to dela po druhe ne.nevite co stim?mam najeto 33000
Pri rozjezdu do predu to nedela.
Zdravím všechny.
po letech, kdy se téma viz výše Vámi otevřelo, se mi děje přesně to stejné. vlákno tématu nebylo vyřešeno. já mám ted 7let I30 z r. 2010, ten facelift. najeto téměř 96tis. Mohu se prosím zeptat, co jste nakonec s tím zvukem dále najezdili za počet km, nebo co bylo potřeba vyměnit, jestli spojka pak začla brzo proklouzávat, či jak se to dále projevovalo, pokud to servis nevyměnil na záruku?

Děkuji za odpověd. a přeji příjemný den,
Michal.
Uživatelský avatar
fosiczka
*
Příspěvky: 25
Registrován: 08 lis 2017, 19:14

Re: huceni pri rozjezdu na zpatecku

Příspěvek od fosiczka »

sem rád, že sem zde na fóru, už bych zase frčel na generálku motoru :D koukám, že s tímhle autem se nudit nebudu, hučí spojka, cuká za studena... a vše je stejně tak jak má být :D :hyu:
Hyundai i30 2018 Style, 1.6 CRDI 81kW, Polar White
Hyundai i30 2011, 1.4 CVVT 80kW, Vivid Blue
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“