Hyundai Matrix CRDi - zadřený motor

Moderátor: Moderátoři

Zwerg
Příspěvky: 8
Registrován: 04 úno 2013, 12:18

Hyundai Matrix CRDi - zadřený motor

Příspěvek od Zwerg »

Zdravím,
budu stručný. Povedlo se mi zadřít motor. Mechanik v servisu cenu nového motoru odhaduje na nejméně 15 tisíc, ale dostalo se mi názoru, že je to poměrně moc. Jaký je vás názor? Zdá se vám částka přijatelná?
Nemáte případně tip na prodejce?
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Hyundai Matrix CRDi - zadřený motor

Příspěvek od 69pavel »

pokud mas zadreny motor na klikovym hridelu a pisty jsou pridrene ve valci tak tech 15.000 mas malo, to je spis cena nejakeho motoru z druheho auta ale i to neodpovida, motory se prodavaj za vetsi cenu,pokud ti nabizi za 15.000 tak si ho jenom rezervuj a mezitim se skus poptat jinde po vrakovistich.

jinak cena fungl NOVEHO motoru prevysi hodnotu tveho auta ,pokud je 5 roku stare
Naposledy upravil(a) 69pavel dne 04 úno 2013, 22:56, celkem upraveno 1 x.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Hyundai Matrix CRDi - zadřený motor

Příspěvek od 69pavel »

zde napr. ale cena je vyssi

http://www.hyundaivrakoviste.cz/detail/ ... tor-accent


je to sice z Accenta ale motory pokud mas noveho Matrixe 2007 tak by mely byt motory stejne , podivej se do velkeho TP jake mas oznaceni motoru,ten z Accenta ma D4FA


dalsi odkaz kde maj dily http://www.hyundaimorava.cz/
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai Matrix CRDi - zadřený motor

Příspěvek od Hardcam »

cena kompletniho novyho bude 150tisic+...uz s tim mam taky nejakou zkusenost :)
15 tisic za jetej dieselovej motor neni vubec spatna, otazkou je stav
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Zwerg
Příspěvky: 8
Registrován: 04 úno 2013, 12:18

Re: Hyundai Matrix CRDi - zadřený motor

Příspěvek od Zwerg »

69pavel píše:zde napr. ale cena je vyssi

http://www.hyundaivrakoviste.cz/detail/ ... tor-accent


je to sice z Accenta ale motory pokud mas noveho Matrixe 2007 tak by mely byt motory stejne , podivej se do velkeho TP jake mas oznaceni motoru,ten z Accenta ma D4FA


dalsi odkaz kde maj dily http://www.hyundaimorava.cz/
Díky za rychlou reakci a přiložené odkazy. Pohledám a dám vědět.
Důvodem zadření bylo nedolévání oleje (já vim, já vim..), rozsah škody byl označen tak, že je potřeba výměna celého motoru.

Hardcam: vzhledem k mé momentální situaci mluvíme o jetým motoru. Obzvlášť, stojí-li novej těch 150 tisíc, jak říkáš. Taky děkuju za reakci.
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Hyundai Matrix CRDi - zadřený motor

Příspěvek od 69pavel »

tos dlouho nedolival olej,neboli jinak nedivals ses pod kapotu.

i kdyz je velice divne ze kdyz klesla hladina oleje natolik aby nebylo zarucene dostatecne mazani ,tak se musela rozsvitit kontrolka mazani(to bys videl na palubnim pristroji -CERVENOU KONTROLKU -mazani oleje) ato si myslim ze bys motor hned vypnul -ze az tak hloupy nejsi nebo ten kdo stim autem v dany moment jel,ze by jel na svitici cervenou kontrolku mazani.
navic pokud se nepletu tak nasledne po roznuti kontrolky mazani to mel zastavit CHECK a odpojit RJ s dodavkou paliva.

nejake divne :-k ,nestalo se neco jineho s motorem ,treba nekde neco prasklo (trubka ke turbu, apod.) a to melo za nasledek poskozeni motoru a oni aby to treba nemuselo byt na zaruku(pokud to mas jeste v zaruce) ti nakukali zes tam nemel dolity olej-tva vina?? aby to nemuseli platit??

a potom
kdyz by bylo nedostatek oleje a udelalo to ve volnobeznych otackach pri startu tak motor by jeste nemusel byt na odpis,horsi kdyz to bylo ve vysokych otackach a najednou to prestalo mazat tak nez to klesne dolu z otacek , neli se to hned hryzlo,tam potom muze byt nadelano paseky hodne.


napis jak to mas stare,rok vyroby a jestli mas na auto jeste zaruku a popis presne co se ti stim stalo,jestli to bylo za jizdy nebo jak to cele vzniklo nez se to zadrelo,ci hryzlo natvrdo nebo to bezi a jenom v tom klepe,jestli jsi na motoru neco pred tim delal nez se to stalo neco neopravoval,treba v servisu delali neco na motoru,kdo vi,mohli neco spatne udelat a projevilo se to pozdeji. jsou ruzni fiskulanti a mysli ze zakaznik je hloupy
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Zwerg
Příspěvky: 8
Registrován: 04 úno 2013, 12:18

Re: Hyundai Matrix CRDi - zadřený motor

Příspěvek od Zwerg »

To je právě to, 69pavel. Kontrolka se nerozsvítila. Jinak bych to samozřejmě takhle daleko zajít nenechal. Auto jsem koupil od rodinného známého, řidič z povolání, takže mě nenapadlo, že mi vozidlo předá v tomto stavu (nesvítící kontrolka, žádný olej v nádržce a jeho rychlé ubývání), ačkoliv uznám, že jsem si to měl hned po zakoupení zkontrolovat. Jenomže euforie z nového auta, časová tíseň a vlastní hloupost udělaly svoje..

K samotnému zadření došlo následovně. Jel jsem celkem přiměřenou rychlostí (cca 55km/h), přičemž se auto začalo chovat divně. Měl jsem podezření na píchnutou pneu, takže jsem okamžitě zastavil a šel kontrolovat. Když to nebyla pneu, raději jsem se podíval pod kapotu (kamarád nedávno rozbil chladič, dlouhý příběh, jednoduše mě napadlo se tam podívat). Zkontroloval kapaliny a zjistil, že je olej kompletně prázdný. Zkusil jsem nastartovat, abych si poslechl motor, když jsem si všiml hustého bílého kouře za autem a samotného chodu motoru, který byl línější. Ihned jsem vypnul a volal do servisu.

Samotný servisák je spíš taková malá firma poblíž mého bydliště. Nejedná se o značkový servis, takže tam snad takové matení zákazníků nehrozí. Auto v záruce už nejspíš není (nemám u sebe zrovna doklady, takže bych ročníkem lhal), o žádné větší opravě nevím.

Momentálně spoléhám na suverenitu toho servisáka. Dokonce mi na rovinu řekl, že se mě snažit oškubat nebude, ale něco si za to samozřejmě říct musí. Další, co mi oznámil, mě poněkud zarazilo. Prý má to auto hodnotu 60-70 tisíc, ale že to ode mě koupí za 10.
Mates77
*
Příspěvky: 11
Registrován: 31 led 2013, 03:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Matrix CRDi - zadřený motor

Příspěvek od Mates77 »

Ahoj, no tak mě hned odradilo to co ti řekl, doporučil bych auto okamžitě od něj a dát to jinam.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi 60kW
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai Matrix CRDi - zadřený motor

Příspěvek od Hardcam »

Udelal bych to samy.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Zwerg
Příspěvky: 8
Registrován: 04 úno 2013, 12:18

Re: Hyundai Matrix CRDi - zadřený motor

Příspěvek od Zwerg »

Jenomže ono je to trošku komplikovaný. Auto mi totiž odtáhl z místa, kde jsem skončil, k němu. Navíc mi vyjde vstříc s placením, kde mi umožní mu částku nějak splácet, místo toho, abych to dal najednou. Nevím :-k
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai Matrix CRDi - zadřený motor

Příspěvek od MICHAL77 »

No nevím jak u MATRIXE, ale snad u každého auta se po sepnutí klíčku před startem rozsvítí kontrolky a pokud toto bylo funkční tak nechápu že se nerozsvítila??? Otázkou je zda to fungovalo ....

Jinak bych za to nic nedal že olej frčel pryč přes turbo - bílej kouř. Pokud se motor točil tak není zadřenej, nanejvejš přidřenej a to nemusí být až tak velká katastrofa.

Jinak co se servisu týká tak takovej normální přístup, nejede tak novej motor, co se zabejvat opravou..... Jsem zvědavej zda Ti ten "zadřenej" přibalí sebou :mrgreen: , pochybuju, malinko poopraví a za 15 zase půjde dál.....
.........
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Hyundai Matrix CRDi - zadřený motor

Příspěvek od 69pavel »

Zwerg píše:To je právě to, 69pavel. Kontrolka se nerozsvítila. Jinak bych to samozřejmě takhle daleko zajít ................................................ l.
k servisakovi-
takze v prve rade na nic nespolehej a mazej od takoveho rychle pryc, tim ze ti nabizi 10.000 vidim z jeho pohledu ojebavku na tebe, nebot obratem ruky proda auto na nahradni dily nebo neco se mu hodi z auta aby mel nahradni dil-takze pryc od nej ani spravovat bych mu to nenechal.uz jen to ze si sezene motor za 15.000-da tobe 10.000 za auto, celkem 25.000 a proda za 50.000,tu jsem ti ukazal priklad jak to muze dopadnout a ty budes bez auta. pritom ti otipoval na 70.000

pokud to on odtahoval ,zaplat mu za odtah a rozluc se snim.

a ted k autu
to jak popisujes vypada ze ubyla voda a motor se pridrel na pistech,po naslednem nastartovani pokud sel bily dym z vyfuku tak se voda dostala do spalovaciho prostoru-to jeste nemusi znamenat ze je to zadrene na klice, neco jineho by bylo pokud by z vyfuku sel modry dym a motor klepal


nasvedcuje tomu i ta drivejsi havarie chladice jak jsi uvedl, uz ten tvuj znamy to mohl zapect tim ze nemel vodu mohlo neco prasknout v motoru,on aby nemusel investovat do opravy motoru tak se toho zbavil. pokud se to stalo uz jemu tak pak to zralo i olej nebot pistni krouzky byly jiste pripecene v kombinaci nejakou prasklinou a byla otazka casu nez to dokona sve.

byt tebou
sezenu nekoho jineho schopneho, a v prve rade na aute zjistit zda po eletricke strance funguje kontrolka mazani-sviti-nesviti,kontroka na prehrati motoru,pokud tam neni ukazatel teploty vody,jestli funguje cidlo na snimani vysky chladici kapaliny v zasobni nadobce pokud je instalovano a taky jestli funguji ostatni kontrolky ktere souvisi s chodem motoru,dale to napichnout na diagnostiku jestli neni v zapsana nejaka zavada z minulosti,(nejlip na origo diagnostiku do HYU-kvuli nacteni vsech polozek) ktera by treba mohla dosvedcit ze tvuj znamej mel problemy s motorem drive a auta se kvuli toho zbavil ,pokud neco by nefungovalo tak jiste to znamej udelal tak abys jsi to nezjistil pri koupi a kdyz se neco stane je to uz tvoje vec. pak bych po nem pozadoval vraceni penez a auto mu vratil.

jestli on mel havarku s chladicem tak uz on mohl pripect motor kdyz jel bez vody, nebo mu ubyla voda a on nasledne dolival treba studenou a neco v motoru prasklo-tezko takhle rict,aby nemusel opravovat tak to prodal. nechci ho obvinovat ale toto proste neni normalni.

no a ted k autu,pokud chces si auto nechat tak nejlepsi bude volba sehnat druhy motor i kdyz tento pokud neklepe by sel rozebrat a zkontrolovat co se vnem stalo-mozna prasklina ktera se spatne hleda ale da se najit,pote se rozhodnout zda oprava by se vyplatila nebo druhy motor, zalezi na tobe,i kdyz v tomto pripade bych hned volil druhy motor. na aute zkontrolovat hadice,chladic jestli neni nekde prasklina(za studena netece ale po zahrati muze kapat, aby se to znovu neopakovalo.

pote puvodni motor zrozebrat a zjistit pricinu,eventuelne opravit a motor bud si nechas do rezervy nebo prodas dale.
taky pokud to budes opravovat dukladne zkontrolovat turbo,aby nebylo taky moznou pricinou dalsi kolize motoru
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Hyundai Matrix CRDi - zadřený motor

Příspěvek od 69pavel »

napis rok vyroby (z WIN zrejme cist neumis tak napis kdy to bylo poprve registrovane-staci mesic /rok nebo mi posli winko do SZ -tady ho nepis)
jestli tam mas i variantu a verzi tak i to (ve velkym TP:Vozidlo-radek D2 : varianta-neco;verze-neco)

typ motoru: velky TP-Motor radek č.5 neco (jako D4 FA nebo podobne)
a jeste k motoru z velkeho TP napis EMISE: -smernice 2003/neco(je to na radku V9)
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai Matrix CRDi - zadřený motor

Příspěvek od Hardcam »

Cidlo tlaku oleje a snimac hladiny oleje jsou dve ruzny veci :wink:
Takze stale plati, ze si hladinu oleje hlidate sami.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Hyundai Matrix CRDi - zadřený motor

Příspěvek od jaroslav5 »

K tej kontrolke mazania ono to čidlo je nastavené na tlak v sustave a nie na hladinu oleja. V ypadá to,že aj pri malej hladine oleja bol tlak ešte dostatočny no nie všade v motore.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“