Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od fikusino »

Cawte, prave som sa sem registroval a nevidel temu ohladom ALARMOV.
Tak som zalozil toto vlakno.
Mam objednane i40 kombi (ako vidiet v podpise) a zaujimalo ma ake zabezpecenie mate vo svojich Hyundaioch. Ci len to od vyrobcu, alebo mate pocit
ze je treba pomoct este dalsim systemom na ochranu ako napr. ZEDER, alebo imobilizer typu VAM01 a pod.

Mozno mate dokonca uz niekto skusenost s kradezou tychto aut?
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
Reklama
 

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od bony »

Na 100% dodelat alarm! Ten co tam je obejde zlodej s 1rocnikem pomocne! Doporucuji dodelat neco jako toto http://www.levnealarmy.cz/eshop/autoala ... s-can.html Pri cene i40 je to zanedbatelna investice...
Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od fikusino »

bony: mas priame skusenosti s tymito alarmami? pozrel som si tu stranku co si dem dal, vyzera to celkom dobre, ovladac je ok, nie je moc velky, akurat neviem aky benefit mam mat z dialkoveho startovania auta ;)

este jedna vec nad ktorou som rozmyslal: vykaslat sa na drahe a komplikovane alarmy a za usetrene peniaze si radsej zaplatit pripoistenie ktore dorovnana 100% ceny auta pri kradezi. Myslim ze sa to dava na prve 3-4 roky co je OK (samozrejme aj tato poistka vyzaduje nejake zabezpecenie auta, ktore ale nestoji vela)
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od bony »

Zkušenosti s alarmem mám, funguje bez problémů, pokud nevyužiješ dálkový start tak potom je ver. i bez http://www.levnealarmy.cz/eshop/autoala ... a-can.html Výhodou těchto alarmu, je že se ovládají původním ovladačem dodávaným k autu. To co je u alarmu slouží převážně jako pager, který informuje o každém problému na autě. Pojístku na 100% ceny auta mám taky, ale ta je opravdu jen na 3 roky a věřím tomu, že pokud by došlo k ukradení auta tak si pojišťovna něco najde aby to nebylo zase tak košér. Raději předcházím problému než nastane. Alarm hlavne informuje i o případném vandalu, který chce jen auto poškrábat nebo ukrást kola, atd... Na autě je z výroby alarm, ale je na dvě věci...
Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od fikusino »

hej mas pravdu, v podstate suhlasim so vsetkym co si pisal. alarm od vyroby je asi na nic, nieco navyse je vzdy dobre mat. urobim to asi podobne s tou poistkou, budem to platit
tie tri roky a zaroven asi dam dodatocny alarm do auta. nevies ci sa oplati rozmyslat nad zederom? da sa vobec dat do novych i40? predpokladam ze aj ty mas i40 model, mas aj vypieskovane skla ako dalsi prvok ohrany?

PS: na co konkretne mam vyuzit to startovanie na dialku? (stale mi to vrta hlavou)
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od JoKo »

z mojej skusenosti su alarmy na dve veci... na nic a na h... mne vykradli predchadzajuce auto, pritom alarm kikirikal. kolegovi vykradli auto, alarm hucal este pri jeho prichode k autu... nikto nic nepocul, nikto nic nevidel.
ak by mi "klucenka" zapipala, ze sa nieco deje s autom, tak neviem, ci by som sa pustil do nejakej bitky s fetakom pri mojej postave... navyse ten privesok je dost velky a neprakticky. najma ak budes mat bezklucovy pristup. a vlastne, funguje ten magicar s bezklucovym pristupom? ci je nutne zvlast zamkynat/odomkynat vozidlo cez ten privesok?
ja by som si na tvojom mieste priplatil za dobru poistku a nenechaval cenne veci na viditelnych miestach.
neviem ako je na tom alarm v i40tke, ale v accente je to len taky uplne zakladny - reaguje na otvorenie dveri, ziaden priestorovy alarm tam nie je. ale nalepka na skle nalepena a zatial {klop, klop} som nemusel nic riesit :D/
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od bony »

fikusino píše:hej mas pravdu, v podstate suhlasim so vsetkym co si pisal. alarm od vyroby je asi na nic, nieco navyse je vzdy dobre mat. urobim to asi podobne s tou poistkou, budem to platit
tie tri roky a zaroven asi dam dodatocny alarm do auta. nevies ci sa oplati rozmyslat nad zederom? da sa vobec dat do novych i40? predpokladam ze aj ty mas i40 model, mas aj vypieskovane skla ako dalsi prvok ohrany?

PS: na co konkretne mam vyuzit to startovanie na dialku? (stale mi to vrta hlavou)
Tak mám taky jeden dotaz nevím co je to slovo "zederom" Alarm je podporovaný pro i40 viz. seznam podpor. vozidel http://www.levnealarmy.cz/get_file.php? ... download=0 Skla mám samo sebou také vyleptané sadu jsem kupoval zde http://www.vinprotect.cz/ Ohledně dálkového startu, je to jen prvek navíc, v zimních měsících v -15C přijdeš do odmrazeného a vytopeného auta...
Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od fikusino »

aha, takze v podstate nahradza v zime nezavisle kurenie - to nie je az taka na nic vec potom. Ten ZEDER/ZEDERLOCK urcite poznas. je to mechanicke zabezpecenie, vraj neprekonane este.
mas bezklucovi vstup? ako pisal JoKo, funguje ten tvoj alarm aj s tymto?
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od bony »

JoKo píše:z mojej skusenosti su alarmy na dve veci... na nic a na h... mne vykradli predchadzajuce auto, pritom alarm kikirikal. kolegovi vykradli auto, alarm hucal este pri jeho prichode k autu... nikto nic nepocul, nikto nic nevidel.
ak by mi "klucenka" zapipala, ze sa nieco deje s autom, tak neviem, ci by som sa pustil do nejakej bitky s fetakom pri mojej postave... navyse ten privesok je dost velky a neprakticky. najma ak budes mat bezklucovy pristup. a vlastne, funguje ten magicar s bezklucovym pristupom? ci je nutne zvlast zamkynat/odomkynat vozidlo cez ten privesok?
ja by som si na tvojom mieste priplatil za dobru poistku a nenechaval cenne veci na viditelnych miestach.
neviem ako je na tom alarm v i40tke, ale v accente je to len taky uplne zakladny - reaguje na otvorenie dveri, ziaden priestorovy alarm tam nie je. ale nalepka na skle nalepena a zatial {klop, klop} som nemusel nic riesit :D/
Musím celkem oponovat... Mám přesně opačné zkušenosti! Nejde o to, aby auto řvalo na to jsou už opravdu lidé laxní, to je pravda. Právě u těchto alarm je výhoda, že se právě vyhlášený poplach upozorní majitele přes klíčenku, že se s autem něco děje a ten může zahájit řešení, zavolat Policii, nebo zařvat z okna, nebo vyběhnout ven. Osobně volím přístup vyběhnout ven s kamarádem jménem "Valtro 9mm" Ohledně velikosti pageru...? měl jsi ho v ruce? Pager není vůbec velký a s bezklič. přístup. nemá žádný problém, je to jen o nastavení mnoha možností tohoto alarmu - doporučuji přečíst manuál... Reaguje třeba jen na to když se někdo jen kolem auta motá a nakukuje do auta pokud se tam někdo zastaví tak pager upozorní na možnost nebezpečí pokud se pokus o atak opakuje tak vyhlásí poplach. Na i40 je alarm tak jak na všech :hyu: na h.... jen dveře, kufr, kapota. Pokud rozmlátí zloděj okno a vleze onem do auta tak si může v klidu hrát do té doby než se mu povede nastartovat, žádné otřesové, žádné prostorové čidlo... :-(
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od bony »

fikusino píše:aha, takze v podstate nahradza v zime nezavisle kurenie - to nie je az taka na nic vec potom. Ten ZEDER/ZEDERLOCK urcite poznas. je to mechanicke zabezpecenie, vraj neprekonane este.
mas bezklucovi vstup? ako pisal JoKo, funguje ten tvoj alarm aj s tymto?
Přesně tak, v zimě rozmrazuje a ohřívá, v létě vychladí. Funfuje to asi tak http://www.youtube.com/watch?v=kwXupziAR10 Ohledně Zedera, je to dobrá věc, pokud nedojde k odtahu auta, to je potom asi alarm lepší. Viděl jsem na vlastní oči odemknutí jiného zabezpečení také na klíč bylo to na řazení defend, metodou bump a proto jsem toto zabezpečení zavrhl hned. Trvalo to asi 40 sec. Na bezklič. vstup to funguje v pohodě a kdo nemá tak se dá koupit alarm s touto fci http://www.levnealarmy.cz/eshop/autoala ... 090as.html
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od David PLEVA »

Mám tenhle už skoro rok a šlape jak hodinky. BTW: V zimě jsem jako bonus nemusel škrábat, tu nejhorší práci udělal dálkový start a pak jen šup do vyhřátého auta :-D

http://www.levnealarmy.cz/eshop/autoala ... 880as.html
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od bony »

David PLEVA píše:Mám tenhle už skoro rok a šlape jak hodinky. BTW: V zimě jsem jako bonus nemusel škrábat, tu nejhorší práci udělal dálkový start a pak jen šup do vyhřátého auta :-D

http://www.levnealarmy.cz/eshop/autoala ... 880as.html
To je to samé ve starším provedené, bez možnosti použití na stávající DO.
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od JoKo »

bony píše: Musím celkem oponovat... Mám přesně opačné zkušenosti! Nejde o to, aby auto řvalo na to jsou už opravdu lidé laxní, to je pravda. Právě u těchto alarm je výhoda, že se právě vyhlášený poplach upozorní majitele přes klíčenku, že se s autem něco děje a ten může zahájit řešení, zavolat Policii, nebo zařvat z okna, nebo vyběhnout ven. Osobně volím přístup vyběhnout ven s kamarádem jménem "Valtro 9mm" Ohledně velikosti pageru...? měl jsi ho v ruce? Pager není vůbec velký a s bezklič. přístup. nemá žádný problém, je to jen o nastavení mnoha možností tohoto alarmu - doporučuji přečíst manuál... Reaguje třeba jen na to když se někdo jen kolem auta motá a nakukuje do auta pokud se tam někdo zastaví tak pager upozorní na možnost nebezpečí pokud se pokus o atak opakuje tak vyhlásí poplach. Na i40 je alarm tak jak na všech :hyu: na h.... jen dveře, kufr, kapota. Pokud rozmlátí zloděj okno a vleze onem do auta tak si může v klidu hrát do té doby než se mu povede nastartovat, žádné otřesové, žádné prostorové čidlo... :-(
ano, mal som to v ruke. na byvalom aute to sucasny majitel ma. kedze ja nosim kluce vo vrecku, tak pre mna je to velke a neprakticke {cca 8x4x2cm}. navyse sa dost casto pohybujem v zastavanej oblasti a auto neparkuje dostatocne blizko, tak by mi ten pager bol len na dve veci...
ako som spominal, pri mojej postave by som asi toho vela nezmohol proti nezelanemu navstevnikovi. navyse, si pamatam jeden pripad, ked chlapik prichytil zlodejov, ako mu kradnu puklice z auta. dostali bitku a chlapik, kt. si chranil svoj majetok skoncil s obzalovanim za ublizenie na zdravi...
privolanie policie je fajn, ale pridu dostatocne rychlo? vykradnutie auta trva par sekund. rozbije sa sklo, otvori sa prehriadka pred spolujazdcom, mozno vytrhne navigacia {ak mas vw, popripade ine zaujimave auto} a uteka sa prec. za ten cas sa podla mna akurat stihnem dovolat na policiu...

ako som spominal, mne alarm nezachranil majetok a tak ho povazujem z vlastnej skusenosti za zbytocnost. a nie len mne, ale aj dalsiemu znamemu vykradli automobil, napriek tomu, ze tam ten alarm bol. a ked sa tak zamyslim do hlbsej minulosti, tak na sidlisku boli vozidla vykradnute aj napriek tomu, ze niektore vozidla mali alarmy...

pri sucasnom aute som sa rozhodol radsej pre lepsiu poistku.

samozrejme, alarm nie je na skodu, ale ja osobne by som si zan nepriplacal. pri dvojcestnom mne osobne vadi aj pager, kde vlacim dalsiu krabicku navyse, ale tato vec moze vadit len mne :)
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
kamilr
*
Příspěvky: 43
Registrován: 09 dub 2012, 13:58

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od kamilr »

me by zajimalo, jestli budu mit ty stejny alarmy za levnejsi cenu, koupil by nekdo ode mne?
sanike
Příspěvky: 7
Registrován: 05 bře 2013, 22:07
Bydliště: BA - Petrzalka

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od sanike »

ahoj som tu novy ale niake tie skusenosti uz mam. ak ti mozek poradit zeder nieje zla vec mal som ho v predoslom aute da sa namontovat aj do i40 ale ak si ho das namontovat tak stratis zaruku teda to mi povedali v kary real servise BA. vraj je tam zasah do elektra a este neviem co vsetko. co sa tyka dialkoveho startu je to prd z hladiska SK zakonov nemozes mat nastartovane auto na parkovisku z dovodu ekologie samozrejme ze ked ta nik nevidi je to ok ale zakon je takyto. hovorim zvlastnej skusenosti ked som tuto zimu skrabal okna s nastartovanym autom a zastavili sa zeleny a dali mi pokutu 30€ za to ze bolo nastartovane. nech si das cokolvek ak niekto chce tak to ukradne ja som si dal len pripojistenie a gps od orangeu na sledovanie auta stoji to 18€ mesacne a vies o aute takztiez vsetko.
Hyundai i40 CW 2016, 1,7crdi 104kW, DCT premium
Odpovědět

Zpět na „i40“