i30 2012 problém s převodovkou (divné zvuky)

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
strongy
*
Příspěvky: 24
Registrován: 04 bře 2013, 20:11
Bydliště: Praha

i30 2012 problém s převodovkou (divné zvuky)

Příspěvek od strongy »

Zdravím! Mám nový Hyundai i30 7 měsíců a při krátké jízdě a zastavení na křižovatce, vyřazení na neutrál, se již od počátku projevuje zvuk nahraný v přiloženém videu. Byl jsem v autorizovaném servisu, kde pánové usoudili, že zvuk je asi od převodovky a že se s podobným problémem nesetkali. Problém údajně řeší na nějakém interním fóru s HMC. Obávám se však, že mě servisy dle běžné praxe budou odbývat s tím, že je to v normě a podobnými výmluvami, protože se jim to nebude chtít řešit. Auto jsem si ze servisu vzal zpět prozatím, ale uvažuji, že příště ho už zpět chtít nebudu dokud problém nevyřeší. Jak mám podle vás postupovat?

http://youtu.be/rQuoLZFlj4c

Jen tak off topic, když jsem uploadnul toto video na oficiální FB stránky HMC tak mi to smazali během 5 minut bez odpovědi :)
Naposledy upravil(a) strongy dne 26 dub 2013, 16:35, celkem upraveno 2 x.
i30 2012, 1.6 MPI
Reklama
 

snake.d
*
Příspěvky: 29
Registrován: 08 zář 2010, 17:07

Re: i30 2012, 1,6 MPI DOHC CVVT Divný zvuk při neutrálu

Příspěvek od snake.d »

Tak tenhle zvuk mám taky ale v menší míře a jen když auto trochu dýl stojí a byly velký mrazy... myslel jsem že je to všechno stuhlý po zahřátí se to stišilo a po zvuku ani památky.. ale ted koukám že to asi bude uplně v něčem jiným.... určitě dej vědět pokud ti to dělá pořád jak budeš postupovat a postupně informuj..:-)
alcione
**
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2012, 07:21

Re: i30 2012, 1,6 MPI DOHC CVVT Divný zvuk při neutrálu

Příspěvek od alcione »

strongy píše:Byl jsem v autorizovaném servisu, kde pánové usoudili, že zvuk je asi od převodovky a že se s podobným problémem nesetkali.
no si v 1.kroku - s takymto niecim sa este nestretli, pocuju to prvy krat
2.krok - rozpravky, zavadzanie, klamanie. auto si nechaju v servise, samozrejme ze ziadna oprava + velmi realne riziko ukradnutia suciastok z auta
3.krok - v podstate ziaden problem neexistuje
4.krok - je to typicka vlastnost vozidla

bohuzial, drzim ti ale palce :wink: inak ten zvuk sa mi zda mala aj minula generacia i30
Naposledy upravil(a) alcione dne 05 bře 2013, 13:37, celkem upraveno 1 x.
i30, 1.4, r.v.2011
zamyslite sa ZNOVA
Uživatelský avatar
vencca
**
Příspěvky: 150
Registrován: 04 bře 2009, 16:15
Bydliště: Západní Čechy

Re: i30 2012, 1,6 MPI DOHC CVVT Divný zvuk při neutrálu

Příspěvek od vencca »

Ty jo!? :shock: To je fakt hodně nahlas... Převodovka většinou, když už, tak jen jakoby jemně chrastí, tohle je dost zvláštní zvuk. Nenech se odbýt, nakonec je možná dobře, že je to slyšet tolik, aspoň se nemůžou vymlouvat, že to neslyší :oops:
i30 PDe 1,4 T-GDi 103 kW BoC Club Polar White
i30 II 1.4 TRIKOLOR + Paket Komfort Cool Red prodáno
i20 1.4 Comfort Electric red prodáno
dalibordn
**
Příspěvky: 140
Registrován: 02 bře 2009, 18:24

Re: i30 2012, 1,6 MPI DOHC CVVT Divný zvuk při neutrálu

Příspěvek od dalibordn »

Jako by tam něco mlelo kafe,nebo šrotovalo obilí.Ani náhodou bych to nebral zpět, trval bych na okamžitém řešení zástupců od HMC.Přeji hodně úspěchů.
Hyundai i30 made in cz
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: i30 2012, 1,6 MPI DOHC CVVT Divný zvuk při neutrálu

Příspěvek od mechoun »

Takhle jsem slýchával u jednoho ze svejch bejvalejch šuplíků spojkové ložisko. Se sešláplou spojkou to dělá taky?
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
azibrov
**
Příspěvky: 179
Registrován: 24 srp 2010, 20:30

Re: i30 2012, 1,6 MPI DOHC CVVT Divný zvuk při neutrálu

Příspěvek od azibrov »

Ahoj. mam ix35 1,6GDi. mam ten samy zvuk. Dela to prevodovka a vetsinou v zime. Pry meni se ozubene kolecko 3 rychlosti za modifikovane. Je to problem u vsech 6 st prevodovek jak u H tak i u Kia. U sebe zatim jsem to neresil. Precti si vlakno i30 chrasteni prevodovky. Je tam toho vic. https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=56&t=20862
renault megane grandtour limited, 1,6 16V 81kW
ix35 1.6GDi prodano
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5096
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: i30 2012, 1,6 MPI DOHC CVVT Divný zvuk při neutrálu

Příspěvek od petzl62 »

Chlapi zdarec,já dost dobře nechápu...asi.
Takový kravál,máš to nahraný,takže zdokumentovaný-ještě by se dalo zajet k nějakému znalci-posudek atd.Vím,stojí to prachy.Nicméně-já bych s něčím takovým vůbec odmítnul odjet ze servisu! ](*,) Máš záruku-jak tady psal pan generální v jiném tématu :shock: ,vyrábí nejlepší a nejkvalitnější auta v ČR,Program pernamentní mobility...
Chci vyřešit(ne slibovat),chci náhradní auto-stejné,nebo lepší kategorie.Na vyřízení reklamace máte ze zákona ...x dnů.Pak budeme řešit dále.
Kurňa-možná si to idealizuju-nemám s autem zatím žádný problém-58.tis.km,ale kolega v práci řešil problém s nepravidelným chodem motoru i30/2011-1,4-poprvé software,podruhé software,vždy druhý den hotovo po 3dnech to samé-potřetí se nasral-náhradní auto,vyřešení problému-nebo vrácení peněz-14dnů si vozil zadek v ix35 a od té doby jen jezdí a jezdí.Nová řídící jednotka a já nevím co ještě.Ale jde to,ne že ne.Nerozčilovat se,nastudovat si na co mám právo a jít si za tím.Doprčic,máte nový auta za ne malé peníze...tak tomu ten čas věnujte a šlapejte do toho!
Držím pěsti :wink:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,68 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 36500 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
alcione
**
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2012, 07:21

Re: i30 2012, 1,6 MPI DOHC CVVT Divný zvuk při neutrálu

Příspěvek od alcione »

ono lahko sa hovori ale tie hyundai servisi su maximalna katastrofa. ja skoro 2 roky riesim opravu chrastenia motora a ich taktiku uz poznam dokonale. par prispevkov vyssie som opisal 4 body ktorymi sa hyundai riadi. myslite si ze prehanam? je to ozaj tak. za uplnu spodinu a bezchrbtovost hyundaiu povazujem ucelove klamanie. uz tolko krat mi natvrdo klamali a v roznych veciach, ono je to fakt ukrajina 1985 #-o
i30, 1.4, r.v.2011
zamyslite sa ZNOVA
pale
*
Příspěvky: 60
Registrován: 18 úno 2011, 17:42

Re: i30 2012, 1,6 MPI DOHC CVVT Divný zvuk při neutrálu

Příspěvek od pale »

Samozřejmě důrazně řešit, pokud bude servis něco namítat, zkoušet jiný, obrátit se na centrálu, zapojit právníka,zveřejnění atd. Nevím, že hlavně jeden člověk zde na foru jen nadává jaké jsou to šmejdy a Hyundai stále vlastní.Pokud osobně budu řešit reklamaci, tak všemi prostředky ať to stojí cokoliv. Zatím jsem reklamoval např. u Forda korozi spodní části dveří u dovezené ojetiny, 2 servisy dávaly ruce pryč, třetí vše bez problémů vyřídil a zdarma se vyměnily 4 dveře vč. laku!!!Je to hodně o přístupu servisu.
Hyundai i30 kombi, 1,6 cvvt, Satin Amber, 2013
alcione
**
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2012, 07:21

Re: i30 2012, 1,6 MPI DOHC CVVT Divný zvuk při neutrálu

Příspěvek od alcione »

v jako vendetta

:mrgreen:
i30, 1.4, r.v.2011
zamyslite sa ZNOVA
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8994
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: i30 2012, 1,6 MPI DOHC CVVT Divný zvuk při neutrálu

Příspěvek od idam.i »

alcione píše:ono lahko sa hovori ale tie hyundai servisi su maximalna katastrofa. ja skoro 2 roky riesim opravu chrastenia motora a ich taktiku uz poznam dokonale. par prispevkov vyssie som opisal 4 body ktorymi sa hyundai riadi. myslite si ze prehanam? je to ozaj tak. za uplnu spodinu a bezchrbtovost hyundaiu povazujem ucelove klamanie. uz tolko krat mi natvrdo klamali a v roznych veciach, ono je to fakt ukrajina 1985 #-o
No neviem,kolko si navštívil servisov?Treba si vybrať iný .Keď to nepomôže,treba kontaktovať importéra.Inak mi pripadáš ako typický _ _ _ _ .Nechcem urážať,ale stále tu prudiš aký su neschopný a zároveň tvrdíš,že máš už neviem kolký :hyu: v poradí ?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
alcione
**
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2012, 07:21

Re: i30 2012, 1,6 MPI DOHC CVVT Divný zvuk při neutrálu

Příspěvek od alcione »

was? kedy som tvrdil ze mam x-ti hyundai? mam prvy a posledny.

no baj, nechcem byt len spam a prajem vam aby vam auto slapalo a aby ste nemuseli nic riesit a zazit podstatu hyundaju. potom uvidite ze ten chruno mal pravdu aj vedomy good zamer :wink: :mrgreen:

kvak :-#
i30, 1.4, r.v.2011
zamyslite sa ZNOVA
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8994
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: i30 2012, 1,6 MPI DOHC CVVT Divný zvuk při neutrálu

Příspěvek od idam.i »

alcione píše:was? kedy som tvrdil ze mam x-ti hyundai? mam prvy a posledny.

no baj, nechcem byt len spam a prajem vam aby vam auto slapalo a aby ste nemuseli nic riesit a zazit podstatu hyundaju. potom uvidite ze ten chruno mal pravdu aj vedomy good zamer :wink: :mrgreen:

kvak :-#
O.k. ,tak sorry,keď máš prvý :hyu: . Ja mám tiež :hyu: 1.krát.Nemôžem povedať ,že hltám :hyu: ,ale zatial som spokojný.Snáď to tak vydrží.Ale vážne prezraď kde si chodil na servis.Aspoň poraď iným nech si vyberú iný servis.Pokial máš zlé skúsenosti ,to máš smolu.Mne nevadí,že píšeš svoje zlé skúsenosti,skôr to kvitujem,len ma mrzí,že nepíšeš o konkrétnych veciach.Alebo som prehliadol v iných vláknach?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
strongy
*
Příspěvky: 24
Registrován: 04 bře 2013, 20:11
Bydliště: Praha

Re: i30 2012, 1,6 MPI DOHC CVVT Divný zvuk při neutrálu

Příspěvek od strongy »

Na druhou návštěvu servisu AP Butovice a pod hrozbou výpovědi smlouvy (směřováno centrále, v servisu nic nezmůžou) jsem dostal celou novou převodovku, trvalo to cca týden a půl, měl jsem k dispozici náhradní vozidlo a auto mi jako vždy umyli zevnitř i z venčí...

Nejprve to na výměnu celé převodovky nevypadalo, ale problém se zhoršoval, podle pána z AP Butovice se podobný problém řeší u tří i30 2012, kromě té mé ještě u dvou s dieselovým motorem. Pravděpodobně proto jsem relativně bez řečí dostal novou převodovku v hodnotě 160 tisíc, protože centrála si ji vyžádala na prozkoumání.
i30 2012, 1.6 MPI
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“