Prosím o pomoc zpětné vnější zrcátko !

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
Neo29
*
Příspěvky: 21
Registrován: 17 úno 2013, 15:45

Prosím o pomoc zpětné vnější zrcátko !

Příspěvek od Neo29 »

Ahoj chlapi , právě jsem se stal novým majitelem :hyu: Santa -fe r.v. 2007 2.2 CRDI 114KW musím říct , že z auta sem nadšenej , parádní auto , časem hodím fotky atd. nicméně mi přes nov nějaký šikovný spoluobčan ukradl plastovou krytku , nebo co to je na levém vnějším zpětném zrcátku , prostě ji vycvakl naštěstí nerozbil nic okolo a tak nějak si ji přivlastnil , nemáte někdo nějaký kontakt , nebo nápad , kde se to dá sehnat ? hledal sem snad všude ,ale nikde pomalu nejdou sehnat vnější zpětná zrcátka na tož "pouze" ten černý plastový kryt. Prosím moc prosím , nemátě někdo tucha ,kde by se dalo sehnat , nebo nevíte někdo o někom kdo by ho sehnal ? Pro jistotu přikládám foto. Díky moc za každou radu :roll:
Přílohy
2007-Hyundai-Santa-Fe.jpg
2007-Hyundai-Santa-Fe.jpg (101.17 KiB) Zobrazeno 4712 x
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 114kw, 2007
Reklama
 

Uživatelský avatar
Norton
*
Příspěvky: 40
Registrován: 22 led 2011, 20:15

Re: Prosím o pomoc zpětné vnější zrcátko !

Příspěvek od Norton »

_________________
Santa Fe 2008 2,2 CRDi
Ford KA 1,3i
Uživatelský avatar
DanielD952
**
Příspěvky: 224
Registrován: 22 črc 2012, 09:48

Re: Prosím o pomoc zpětné vnější zrcátko !

Příspěvek od DanielD952 »

Ahoj, bohužel tě asi zklamu.... Jelikož jsem měl nedávno také problémy se zrcátkem, tak jsem poinformován. Jediné co na zrcátko koupíš samostatně je náhradní sklo, jinak absolutně nic. Pak už jedině nějaký ten chromový cover, ale ten tu tvojí část neřeší nijak :(
Zajímavý je, že když jsem ten plast černý, který ti někdo sundal, chtěl sundat sám, tak se mi to nepovedlo a to jsem to zrcátko měl sundaný hezky doma na stole a to se mi to nepovedlo..
Kdybys dal detailní foto jak to tam vypadá, byl bych rád.
Jinak pokud bys řešil nové zrcátko, nedoporučuji vrakáč = drahý. V aftershopu je cena cca 4500 neorig a orig myslím 6500, + lak.
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 143kw, 194 PS, 387 Nm, 2007
Spotřeba 7,0 - 7,5l/100km
Uživatelský avatar
Neo29
*
Příspěvky: 21
Registrován: 17 úno 2013, 15:45

Re: Prosím o pomoc zpětné vnější zrcátko !

Příspěvek od Neo29 »

DanielD952 píše:Ahoj, bohužel tě asi zklamu.... Jelikož jsem měl nedávno také problémy se zrcátkem, tak jsem poinformován. Jediné co na zrcátko koupíš samostatně je náhradní sklo, jinak absolutně nic. Pak už jedině nějaký ten chromový cover, ale ten tu tvojí část neřeší nijak :(
Zajímavý je, že když jsem ten plast černý, který ti někdo sundal, chtěl sundat sám, tak se mi to nepovedlo a to jsem to zrcátko měl sundaný hezky doma na stole a to se mi to nepovedlo..
Kdybys dal detailní foto jak to tam vypadá, byl bych rád.
Jinak pokud bys řešil nové zrcátko, nedoporučuji vrakáč = drahý. V aftershopu je cena cca 4500 neorig a orig myslím 6500, + lak.
Oki uz sem jedno sehnal sice s prasklým sklem ,ale ten plast je OK , nejak to jít sundat musí :wink: pac mi fakt zmizelo pres noc :( jinak sem sehnal zrcatko za 500 Kč vše funkční akorá jak sem psal s prasklým sklem , tak až přijde hodím sem nějaký foto jak sem to popřípadě sundal a jak to vypada pod tím plastem . Jinak díky za tipy =D>
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 114kw, 2007
Uživatelský avatar
DanielD952
**
Příspěvky: 224
Registrován: 22 črc 2012, 09:48

Re: Prosím o pomoc zpětné vnější zrcátko !

Příspěvek od DanielD952 »

Tak to je super kup =D>
Dej kdyžtak pak vědět jak se to vyndavá :D
Já mám ten černý plast ok, ale popraskaný ten vrchní - lakovaný plast. Tak kdyby ses chtěl pak toho zbytku zbavit, koupil bych ho od tebe :D Sklo už mám objednané.
Díky
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 143kw, 194 PS, 387 Nm, 2007
Spotřeba 7,0 - 7,5l/100km
Uživatelský avatar
Neo29
*
Příspěvky: 21
Registrován: 17 úno 2013, 15:45

Re: Prosím o pomoc zpětné vnější zrcátko !

Příspěvek od Neo29 »

DanielD952 píše:Tak to je super kup =D>
Dej kdyžtak pak vědět jak se to vyndavá :D
Já mám ten černý plast ok, ale popraskaný ten vrchní - lakovaný plast. Tak kdyby ses chtěl pak toho zbytku zbavit, koupil bych ho od tebe :D Sklo už mám objednané.
Díky
Ok zejtra mi dorazí to zrcátko , tak pak hodím nějaký fotky , našel jsem na netu návod jak to celý rozdělat , tak pojedu podle toho navodu na zbytku se kdyžtak domluvíme :)
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 114kw, 2007
Uživatelský avatar
DanielD952
**
Příspěvky: 224
Registrován: 22 črc 2012, 09:48

Re: Prosím o pomoc zpětné vnější zrcátko !

Příspěvek od DanielD952 »

Tak jak to dopadlo se zrcátkem? Nemohl by sis sem dát odkaz na ten návod jak to rozebrat? Nemůžu vyndat ani to sklo....
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 143kw, 194 PS, 387 Nm, 2007
Spotřeba 7,0 - 7,5l/100km
Uživatelský avatar
Neo29
*
Příspěvky: 21
Registrován: 17 úno 2013, 15:45

Re: Prosím o pomoc zpětné vnější zrcátko !

Příspěvek od Neo29 »

DanielD952 píše:Tak jak to dopadlo se zrcátkem? Nemohl by sis sem dát odkaz na ten návod jak to rozebrat? Nemůžu vyndat ani to sklo....
Vydrž zkusím to sem nějak uploudnout je sice v Angličtině ,ale ja to podle nej rozebral do mrte :wink:
http://www.instructables.com/id/Replace ... ndai-Sant/

Nahoře je ikonka .pdf download - klikni a stahnes si ten navod celej jsou tam fotky jak to rozebrat :)
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 114kw, 2007
Uživatelský avatar
lakyluko
*
Příspěvky: 46
Registrován: 03 led 2013, 10:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc zpětné vnější zrcátko !

Příspěvek od lakyluko »

Zdravím Santáci dneska mi dodávka rozstřelila levé boční zrdcátko :( nevíte kolik vyjde nový v :hyu: cca. i s lakem ?na vrakáči kolem 4000,-Kč :shock:
Uživatelský avatar
DanielD952
**
Příspěvky: 224
Registrován: 22 črc 2012, 09:48

Re: Prosím o pomoc zpětné vnější zrcátko !

Příspěvek od DanielD952 »

No...aftershop nový 4500, origo 6500, ale bez laku, práce, všeho. V :hyu: počítej daleko přes desítku...Já ho poslepoval, zamázl lakem a koupil nové sklo a je to ok, i když to vypadá blbě...ale stálo mě to jen 850 za sklo včetně té plastové podložky v které drží.
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 143kw, 194 PS, 387 Nm, 2007
Spotřeba 7,0 - 7,5l/100km
Uživatelský avatar
lakyluko
*
Příspěvky: 46
Registrován: 03 led 2013, 10:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc zpětné vnější zrcátko !

Příspěvek od lakyluko »

No tak to je pěkná raketa :-k .Uvidím jak se k tomu postaví pojištovna.Jinak kde se dá kdyžtak senhat za těch 850 to sklo s tou plastovou podložkou?Díky
Uživatelský avatar
DanielD952
**
Příspěvky: 224
Registrován: 22 črc 2012, 09:48

Re: Prosím o pomoc zpětné vnější zrcátko !

Příspěvek od DanielD952 »

mě ho sháněl jeden týpek co dělá do náhradních dílů, za 600 tuším byl aftershop bez podložky a za 850 byl originál včetně podložky. Pokud jsi z Prahy, můžu předat kontakt. Vzal jsem od něj i další věci a jsem spokojenej :)
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 143kw, 194 PS, 387 Nm, 2007
Spotřeba 7,0 - 7,5l/100km
Uživatelský avatar
lakyluko
*
Příspěvky: 46
Registrován: 03 led 2013, 10:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc zpětné vnější zrcátko !

Příspěvek od lakyluko »

Bydlim kouset za Prahou tak jestli by jsi byl tak hodnej a poslal mi kontakt bylo by to fajn :wink: .Klidně do zpráv.díky
sherwood
*
Příspěvky: 53
Registrován: 05 lis 2010, 09:31

Re: Prosím o pomoc zpětné vnější zrcátko !

Příspěvek od sherwood »

Potkal jsem se s nějakým bl....em, který,když kolem mě projížděl v protisměru, jel moc blízko a brnknul mě o zrcátko. Samozřejmě ani nezastavil. Dopadlo to celkem v pohodě. Na sklíčku pavouk, to jsem koupil a vyměnil. Chybí mi ta přední spodní lištička, která je na fotce na začátku diskuze. Taky nemám ty umělé táhla, které ovládají pohyb zrcátka. Takže sklíčko mám nacvaklé, ale nemůžu ho el. ovládat. V inzerátech, ani na vrakáčích jsem zrcátko nesehnal a 6 500 za nové bez laku se mi dávat nechce. Nevíte někdo o levém zrcátku, třeba i poškozeném? Za každou radu budu vděčný.
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“