teple plechy nad kolesami

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Quixote.sk
*
Příspěvky: 21
Registrován: 18 úno 2013, 09:57

teple plechy nad kolesami

Příspěvek od Quixote.sk »

Zdravim. Poviem to rovno - o autach toho vela neviem (preto som tu). Mam nove i30 1.6 GDI. Po par jazdach som si vsimol, ze po jazde mam pomerne dost teplu ani nie, ze prednu kapotu, ale plechy rovno nad prednymi kolesami. Kedze netusim ci je to v poriadku, rad by som sa spytal, ci to moze byt problem. Nieje to vyslovene zerave, ale urcite teplejsie ako kapota motora (ta je skoro studena). Respektive je to jedine teplejsie miesto. Kedze netusim z coho by sa to mohlo zahrievat, povedal som si, ze sa spytam. Kapotu som samozrejme otvoril, aby som videl ci tadial nieco nevedie, ale nebolo tam vobec nic. Skusil som chytit aj gumy, ze ci nemam zerave cele kolesa, ale tie boli tak normal mierne zahriate. Hadam menej nez tie plechy. Na brzdy si nemyslim, ze by som bol extremne agresivny, ale zasa jazdim len v meste takze asi dostavaju svoje tiez zabrat. Ked dojazdim, pocujem ako disky chladnutim pukocu. To som na predchadzajucom aute nepozoroval.

Neviete niekto prosim co by to mohlo byt? Neviem ci to moze mat suvis, ale v aute je vyssia vybava s dalsimi doplnkami navyse. Elektronicka rucna napriklad.

Vopred vdaka
predok.jpg
predok.jpg (81.76 KiB) Zobrazeno 3888 x
Hyundai i30cw 1.6 GDI 2013
Priemerna potreba: velka 1-2x, mala 3-4x
Reklama
 

Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: teple plechy nad kolesami

Příspěvek od Limitz »

já bych to tipoval na ty kotouče, nic jiného by podle mě nemohlo v tomhle místě plech zahřát
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: teple plechy nad kolesami

Příspěvek od Skyline »

mne by zajimalo jak jsi si toho vsiml, ja teda normalne auto neosahavam a nehladim. Tak mne nenapada jak, jedine ze si delas legraci.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Quixote.sk
*
Příspěvky: 21
Registrován: 18 úno 2013, 09:57

Re: teple plechy nad kolesami

Příspěvek od Quixote.sk »

Myslim to vazne. Ako vravim - v autach sa vyznam menej a o to viac sa bojim. Vsimol som si to tak, ze som siel okolo auta v kratkych rukavoch (uz je dost teplo). Ako som obchadzal roh tak som normalne citil na ruke ako ten plech sala teplo. Tak som potom samozrejme ako uchylak obchytkaval cely predok auta a zistoval kde je teple. Ano, musel to byt komicky pohlad.

V kazdom pripade mi pride zvlastne, ze kolesa sa od kotucov prilis nezahreju, ale predny blatnik ano. Ak by mal este niekto napad ze co ine mozem skontrolvat tak budem vdacny.

Inak zatial vdaka za pomoc.
Hyundai i30cw 1.6 GDI 2013
Priemerna potreba: velka 1-2x, mala 3-4x
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: teple plechy nad kolesami

Příspěvek od Mexican »

IMHO kotuce by takto extremne plechy rozohriat nemohli. To by musel byt samotny disk zeravy (to kolega nepise, resp neviem co si predstavuje pod pojmom "gumy")

mne sa sekol brzdic vzadu a celkom slusne to hrialo. Plechy vsak teple neboli, len disk (a ten poriadne)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Quixote.sk
*
Příspěvky: 21
Registrován: 18 úno 2013, 09:57

Re: teple plechy nad kolesami

Příspěvek od Quixote.sk »

Vdaka. Skusim po ceste z prace domov este osahat disk. Asi som to mohol urobit rovno a nie tam obchytkavat pneumatiky, ze..? No, uvidim. Neviem ci by sa brzdic neodrazil aj na spotrebe. Zatial mam peknych 6.8 v meste (+bratislavsky obchvat). Co je pri prvych 300km asi celkom pekne.

V kazdom pripade ten plech je teply (nie horuci) len zhora a len na malom kusku cca 15cm. V zasade tak ako je vyznacene na obrazku.

EDIT: Neviem ci som spominal, ze to je teple na obidvoch stranach...
Hyundai i30cw 1.6 GDI 2013
Priemerna potreba: velka 1-2x, mala 3-4x
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: teple plechy nad kolesami

Příspěvek od Skyline »

od brzdy to byt nemuze, tak se mi jednou sekla brzda na Une vlevo vpredu, kotouc zaril nadherne oranzove. Co by mohlo byt v tom miste mne nenapada. Topeni/chlazeni taky vede uplne jinde.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1315
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: teple plechy nad kolesami

Příspěvek od mnkk »

Pri pohlade pod kapotu toho auta mám pocit, že to teplo tam ide od motora, nie od kolies. Hlavne, keď hovoríš, že to miesto je teplejšie a kolesa iba slabo teplé.

Našiel som foto GDI a je tam priestor na prúdenie tepla od motora... Čo iné by sa hrialo na novom aute? A ešte na oboch stranách?

Počkaj kým napíše niekto s novou i30. Podla mňa to tak majú aj ostatný, len si to nevšimli. Teda, držím ti palce aby to mali tak aj ostatný. :wink:
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Quixote.sk
*
Příspěvky: 21
Registrován: 18 úno 2013, 09:57

Re: teple plechy nad kolesami

Příspěvek od Quixote.sk »

Tak som sa presiel domov. Cca 10km. Aj za taku kratku dobu uz boli tie plechy mierne teple. Pneumatiky sa sice tiez stihli zahriat, ale disky (17'' hlinik) uplne studene. Samozrejme na kotuc som nesahal (nepotrebujem pluzgier na prste) a pocitam ze studeny nebol. Ale z toho co ste ma nasmerovali si tiez myslim, ze od kotucov to nebude. V priestore kolesa proste take teplo nieje.

Pockam teda na ostatnych, snad sa niekto ozve. Motor sa za tych 10km samozrejme zahreje tiez (pri tychto teplotach aj za 2km). Ale kapota motora je na rozdiel od toho plechu vedla (vola sa to blatnik aj tam hore?) studena.
Hyundai i30cw 1.6 GDI 2013
Priemerna potreba: velka 1-2x, mala 3-4x
Uživatelský avatar
Meggie007
**
Příspěvky: 280
Registrován: 05 říj 2009, 19:23
Bydliště: Rousínov

Re: teple plechy nad kolesami

Příspěvek od Meggie007 »

Ahoj, presne tohohle zahrivani jsem si vsimnul chvilu potom co su to auto koupil. Ne teda, ze bych to auto nejak "osahaval" :mrgreen: , ale protoze obcas trochu zasmrdelo a tak jsem "ocuchaval" odkud to jde :mrgreen:

Je to teplo od motoru, nevim jestli to maj benzinaky jinak, ale u dehtaka mam ten motor tak utemovany, ze to teplo moc prostoru kudy utect ani nema. Zespodu dekl, top kryji gumove tesneni a ty rohy jsou tak cca jedina moznost kudy muze horky vzduch od motoru pryc.

Po trose zkoumani - mam vzdy zahrate horni casti prednich blatniku a zadni rohy od haupny, takze bych nestresoval. Hold je to specifikum tohohle auta :lol:
Hyundai i30CW 1.6GDi, 99kW, 2016 "Kraken"
MG ZS 180 2,5 V6, 130kW, 2003 "Cipajz"


Čo bolo to bolo:
Hyundai i30 II 2012 1.6 CRDi
Hyundai Elantra 1.6 GL
Rover 25 2.0 iDT
Hyundai Lantra 1.5
Škoda 105S
Quixote.sk
*
Příspěvky: 21
Registrován: 18 úno 2013, 09:57

Re: teple plechy nad kolesami

Příspěvek od Quixote.sk »

Diky moc, celkom sa mi ulavilo. Tiez som totiz obcas citil ze to zasmrdelo a v kombinacii s tym teplom som mal obavy. Nie ze by mi to konkretne vadilo, len som nevedel ci nieco nieje v neporiadku. Tak prajem vsetkym vela spokojnych megametrov.
Hyundai i30cw 1.6 GDI 2013
Priemerna potreba: velka 1-2x, mala 3-4x
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: teple plechy nad kolesami

Příspěvek od Vilda »

mnkk píše:Pri pohlade pod kapotu toho auta mám pocit, že to teplo tam ide od motora, nie od kolies.
Přesně .... někde tam bude kapsa, kudy náporem vzduchu odchází teplo od motoru a zahřívá vršek blatníku ... od brzd to být nemůže [-X to by byly horký disky kol, ale určitě ne blatník, který je o půl metru výš .....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
doktorbartollo
**
Příspěvky: 219
Registrován: 20 črc 2012, 16:04
Bydliště: Bratislava

Re: teple plechy nad kolesami

Příspěvek od doktorbartollo »

za moj život som vystriedal už veľa áut, a každé jedno auto malo teplé plechy okolo motora...
2018-????? Toyota C-HR Hybrid
2017-2018 Hyundai i30 1,4T-GDi 7-DCT biela
2012-2017 Hyundai i30 1.6 MPI 6-automat biela
2008-2012 Ford Focus 1.8 TDCi
2006-2008 Citroen C3 1.4 16V SensoDrive
2002-2006 Nissan Micra 1.0 16V CVT
Quixote.sk
*
Příspěvky: 21
Registrován: 18 úno 2013, 09:57

Re: teple plechy nad kolesami

Příspěvek od Quixote.sk »

doktorbartollo píše:za moj život som vystriedal už veľa áut, a každé jedno auto malo teplé plechy okolo motora...
Samozrejme. Pravdepodobne to bola aj prilis amaterska otazka. Co ale vyplasilo mna bolo, ze vsetky plechy okolo motora vratane prednej kapoty boli po jazde studene a iba jeden maly fliacik rovno nad kolesom bol skoro horuci. Nesnazil som sa naznacit, ze shit hyundai robi smejd s horucimi plechmi. Len som sa prisiel spytat ci to tak maju aj ostatni, alebo to mam ist riesit do servisu :]
Hyundai i30cw 1.6 GDI 2013
Priemerna potreba: velka 1-2x, mala 3-4x
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1315
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: teple plechy nad kolesami

Příspěvek od mnkk »

:D od toho je fórum- aby sa riešili banality. =D> :wink:
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“