Svítí kontrolka Air Bag

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
lakyluko
*
Příspěvky: 46
Registrován: 03 led 2013, 10:21
Kontaktovat uživatele:

Svítí kontrolka Air Bag

Příspěvek od lakyluko »

Zdravím Santáci dneska se mi rozsvítila kontrolka airbagu a jednou mi zhasla za jízdy a pak se za chvíli zase rozsvítila a svítí pořád :shock: nevíte co je špatně :-k .Předem díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Svítí kontrolka Air Bag

Příspěvek od jiri.vacha »

Špatný kontakt #-o ,někde,říkají,že nejčastějš ve volantu ,jak je ten kroužek tam dole pod folantem,svítí mi již dva roky kontrolka,potvora,ale stále to jezdí tak to neřeším,nepředpokládám,že budu airbag potřebovat [-o<
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
sherwood
*
Příspěvky: 53
Registrován: 05 lis 2010, 09:31

Re: Svítí kontrolka Air Bag

Příspěvek od sherwood »

měl jsem to samé - v servisu mě vyměnily kroužek pod volantem - otočný kontakt airbagu. Cena - 4657 + 300 práce.
podotýkám, že to bylo v servisu u kamaráda.
Jo a v Hyundai servisu mě řekli, že je to běžná závada féček.
Uživatelský avatar
lakyluko
*
Příspěvky: 46
Registrován: 03 led 2013, 10:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí kontrolka Air Bag

Příspěvek od lakyluko »

Díky tak to je radost ve středu mi borec rozstřelil levé boční zrdcátko a tedka tohle :cry: .Tak pokud to není teda nějak velká závada a dá se stím jezdit bez problému tak opravu odložím ikdyž mě to teda pěkně štve že mi to tam svítí :evil:
Uživatelský avatar
DanielD952
**
Příspěvky: 224
Registrován: 22 črc 2012, 09:48

Re: Svítí kontrolka Air Bag

Příspěvek od DanielD952 »

Hele a nešlo by to nějak pročistit jak už tady někdo psal - ten kroužek. Myslím, že je to ten samý co řeší i ovládání od rádia a to někdo psal že to očistil a funguje dál v pohodě... za zkoušku to stojí ne?
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 143kw, 194 PS, 387 Nm, 2007
Spotřeba 7,0 - 7,5l/100km
Peko
*
Příspěvky: 97
Registrován: 01 říj 2006, 18:54

Re: Svítí kontrolka Air Bag

Příspěvek od Peko »

Mne to isté robil kontakt na air bag pod sedadlom ,po rozpojení a znovu zapojení konektora pod oboma sedadlami kontrolka zhasla je potrebné vypnúť kľúč zapaľovania ja však mám sf 2004 tak sa radšej informuj v servise za akých podmienok môžeš odpojiť konektor. Ten konektor pod sedadlom je častá závada aj na iných autách a dá sa odstrániť aj doma .Kontrolka začne svietiť aj keď sa odpojí baterka a je zapnutý kľúč v zapaľovaní (vlastná skúsenosť)potom sa musí auto pripojiť na diagnostiku a zmazať chyba ale to nebude tvoj prípad podla toho čo píšeš. To pero pod volantom sa dá aj opraviť ale neviem či sa to oplatí takto lepiť http://www.google.sk/search?um=1&client ... kfo#imgrc=_ keď sa dá kúpiť páskový vodič vcelku podľa pôvodného rozmeru.napr.tu http://www.avelmak.sk/index.php?lm=892
vencas
*
Příspěvky: 38
Registrován: 09 črc 2010, 11:55

Re: Svítí kontrolka Air Bag

Příspěvek od vencas »

měl jsem to samé. Nejdříve jsem sázel na konektor pod sedadlem, nechal jsem ho propájet natvrdo - ale nepomohlo to. Tak jsem rozloupl sedačku a konektor na bočním sedačkovém airbagu byl povytaženej (jak se pořád nasedá a vysadá a opírá se o sedačku). Tak jsem ho zatlačil pořádně do protikusu a od té doby (rok) už je klid. Jen se musela v sevise vynulovat chybová hláška. A taky pozor při manipulaci odpojit baterku !!! Aby tě to nezabilo,kdyby něco...
Santa Fe 2,2 crdi 114kW - modelový rok 2007
Uživatelský avatar
lakyluko
*
Příspěvky: 46
Registrován: 03 led 2013, 10:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí kontrolka Air Bag

Příspěvek od lakyluko »

No tak to vidím nejspíš na diagnostiku protože dneska mi to na chvíli zase zhaslo a po nějaké době začalo zase svítit :-k
vencas
*
Příspěvky: 38
Registrován: 09 črc 2010, 11:55

Re: Svítí kontrolka Air Bag

Příspěvek od vencas »

to bude ten konektor. Taky mě to zhasínalo, rozsvěcovalo se.... a pak zůstalo svítit napořád.
Santa Fe 2,2 crdi 114kW - modelový rok 2007
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Svítí kontrolka Air Bag

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Tak a už patřím též do party se svítící kontrolkou!
Dotaz: nevím jak jsou air bagy zapojené, tak to, že někde nedoléhá kontakt a svítí kontrolka je jen o té kontrolce Air Bagu, nebo tím samým konektorem je i řízeno i jeho případné vystřelení?
Ptám se, abych věděl jak moc rychle mám chvátat na opravu. Pokud by totiž šlo jen o svícení kontrolky asi by mně to tak netrápilo jako jeho případná nefunkčnost.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
bob&bobek
*
Příspěvky: 65
Registrován: 30 lis 2010, 17:39

Re: Svítí kontrolka Air Bag

Příspěvek od bob&bobek »

Mě to způsobily odešlé čidlo na předni masce.
Cena 6 tis., koupeno na vrakáči za 800.
Jen možná hloupá poznámka,pokud vám to čidlo svítí, tak nefungujou všechny airbagy.....
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Svítí kontrolka Air Bag

Příspěvek od bony »

Zdeněk ČB píše:Tak a už patřím též do party se svítící kontrolkou!
Dotaz: nevím jak jsou air bagy zapojené, tak to, že někde nedoléhá kontakt a svítí kontrolka je jen o té kontrolce Air Bagu, nebo tím samým konektorem je i řízeno i jeho případné vystřelení?
Ptám se, abych věděl jak moc rychle mám chvátat na opravu. Pokud by totiž šlo jen o svícení kontrolky asi by mně to tak netrápilo jako jeho případná nefunkčnost.
Mazal bych hned do servisu...
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Svítí kontrolka Air Bag

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Tak jsem se tedy vypravil do servisu. Dali to na diagnostiku a prý kroužek pod volantem - říkali tomu "hodinky". Neměl jsem klasický průběh co ostatní (občasné zhasínání) tak mne to docela překvapilo.
Zeptal jsem se na cenu ND a ta byla oproti ostatním komentářům docela příznivá 2720 Kč a tak jsem se domluvil na opravu. Jenže po výměně se k ceně dílu připočetla diagnostika za 900,- a výměna za 680,- a jsem na 4300,- jako ostatní.
Nechal jsem si dát starý ND, protože jsem byl zvědavý jak to vevnitř vypadá a není tam opravdu žádný kontakt, který by se dal promazat či očistit. Je tam jen páskový vodič, který se tam namotává. Vcelku velmi jednoduchá součástka. Ale drahá ... :)

Jediné co mně malinko znervózňuje je fakt, že jsem všechny vodiče na staré součástce proměřil a žádný se nejeví přerušený ... Tak snad to bylo ono a neměnilo se to zbytečně ......
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
Rocles
**
Příspěvky: 104
Registrován: 27 led 2013, 16:33
Bydliště: Francie

Re: Svítí kontrolka Air Bag

Příspěvek od Rocles »

tak me svitil airbag a blbnul tempomat. jednou sel a jindy zase ne. nekde jsem to uz psal, ze když mi nesel tempomat tak jsem musel zatroubit a on se pak chytil.
zavada byla nejaky krouzek airbagu ve volantu. takova kokotina a drahe jak cert. no ale uz zase jezdim bez problemu. záruka 2 roky.
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

HYUNDAI Tucson 2020 1.6 CRDi 136 HTRAC DCT-7 - N Line - 0.000km +
HYUNDAI Santa Fe 2006 2.2 CRDi Automat 110kw 2WD - 180.000km +
fannyj01
Příspěvky: 1
Registrován: 01 srp 2021, 11:10

Re: Svítí kontrolka Air Bag

Příspěvek od fannyj01 »

Zdravím kluci chlapy
jsem tu novej ale už nekolikrát jsem zde na foru nasel dost uzitecnych a funkcních rad a za to děkuji
mam jednu prosbu samozrejmně i mne zacala svítit kontrolka airbagu samozrejmne jsem sel hned po konektorech
vse v poradku ..takze jedine co "hodinky" tak se chci zeptat jak to mam vycistit jestli neakou tou uchostourou nebo musim sundat cely volant dekuji za radu ahoj :hyu:
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“