Jaky motor 1,6 nebo 1,8

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

KamonCZ

Jaky motor 1,6 nebo 1,8

Příspěvek od KamonCZ »

Mel bych takovy dotaz chci jsi koupit lantru 94-95 ale nevim ktery motor je lepsi 1,6 nebo 1,8 poradte, treba jako jestli je to hodne znat na vykonu a spotrebe a jestli naky s techto motoru sve mouchy.
Reklama
 

Uživatelský avatar
kopir
Moderátor
Příspěvky: 207
Registrován: 22 črc 2006, 16:40
Bydliště: Senica-SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kopir »

Ahoj, ako vidíš mal som 1,5 a teraz mám 1,6. skúšal som jazdiť na 1,8 ale vybral som si 1,6. Prečo ? Podľa mňa menej žerie a na výkone to ani moc nebolo poznat, tie rozdiely. to je moj názor a je možné, že tá 1,8 bola vyhúkaná, lebo auto malo nahúkaných 200 000km a moja má 120 000km. Som s ňou zatial spokojný, do motoru ako pri 1,5 ani do tohto som okrem výmeny oleja, rozvodového remeňa s kladkami, sviečok, nesiahol. :wink:
Obrázek
Chrysler pt cruiser 2,0 16V
Hyundai Lantra combi 1,6 16V GLS G4CR/84kw-predané
Hyundai Lantra 1,5 GLSi -predané
KamonCZ

Příspěvek od KamonCZ »

diky za tvuj nazor ja si myslim ze 1,6 jedobra volba taky jsem tak rozhodlej svara ma 1,5 a to si myslim ze bude slabsi jinak se divim ze hyundai ma tak silne motory na takovy obsah napr. sem chtel koupit skoda felicia 1,6 ale 55kW no to je teda snek myslim ze kdyz koupim lantru tak se felicie necape
Uživatelský avatar
Topek2
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 bře 2006, 20:18
Bydliště: Most

Příspěvek od Topek2 »

no já samozřejmě nedám dopustit na 1.8litru,už jen že pojistka je stejná a výkonově ..... :roll: slušný.A se spotřebou si hlavu nedělám,trochu sem se bál když sem tady četl o 9-10 litrech/100km,tak sem s obavama změřil apetit toho uhlazeného korejce a ejhle,300 dálnice(jestli se tomu co vede z od chomutova do prahy dá tak říkat :lol: )a něco přes sto po vesnickejch šoustkách,toje 420km na 28l naturalu 95.Jo a 4 lidi v autě. :shock: to je hodně slušná spotřeba.No ale ojetiny se liší kus od kusu,myslím podle dřívějšího zacházení,takže je to spíše o šťastné volbě.Já sem zvolil 1.8 a nelituju ani trochu.Možná hatchback by nebyl špatnej...
LANTRA 1.8-beast in korea 25*5*10 + --odpočívej v pokoji
Uživatelský avatar
soyda21
*
Příspěvky: 13
Registrován: 20 srp 2006, 16:40

Příspěvek od soyda21 »

1,8 je výborný motor, osobne by som sa určite priklonil radšej k nemu. Pokial nie je rozbitý, spotreba je v pohode, ja beham 7 - 7,5 aj s klimou, takže to nie je žiaden žrút. Ale ten výkon ked niečo potrebujes predbehnúť, to je na nezaplatenie.

moja rada, určite 1,8
hyundai lantra 1,8 96 215 km/h
KamonCZ

Příspěvek od KamonCZ »

Nockrat vam vsem dekuji este si to necham projit hlavou hlavne uvidim co bude kdyz si budu moc vybrat tak urcite 1.8
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

felda

Příspěvek od kokroff »

No vis ale Felicie zase nevazi tolik jako nase Lantra, ne ze bych ji chtl nejak opevovat bo to hnije jak blazen kdyz se o to poradne nestaras...
Ale spotrebu ma urcite nizsi Felda tomu ver...Ja mam na dalku se svoji 1.6 do 6litru, max 6,5 kdyz na to slapu no do 7 jsem se vzdycky vesel s prehledem.Jinak ale takovej luxus jako mas v Hyu ve skode mit nikdy nebudes... :wink:
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Uživatelský avatar
Sparrow
*
Příspěvky: 43
Registrován: 25 čer 2006, 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sparrow »

no já jezdím s 1.6 za 7až9l ale taky bych spíš volil 1.8 ale i 84kw u 1.6 je dost .že by tě někdy tlačila felda to se teda fakt bát nemusíš jedině že by před tebou jela jiná ktery zrovna upadly páté dveře a ty si musel brzdit :lol:
Lantra kombi 1.6 84kw r.v.1996,Lantra 1.6 84kw r.v.1994,Fiat tipo 1.4 r.v.1990
Uživatelský avatar
MarekGT
*
Příspěvky: 44
Registrován: 25 dub 2006, 17:54
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od MarekGT »

Moje zkušenost. Já 1,8GT klima dva lidi a plný kufr versus 1,6 GLS klima tři lidi plný kufr. Jeli sme společně do Chorvatska a tankovali jsme vždy u stejný pumpy. Nevím už po kolika najetých kilometrech ale já třeba tankoval 23litrů a on 29litrů :wink: Takže jsem pro 1,8 protože když budeš chtít jet svižně tak jí nemusíš šlapat tolik na krk a výkonu na předjíždění není nikdy dost :twisted:
Lantra 1.8 16v GT - 94kW r.v. 1996
Uživatelský avatar
Mirka Pekárková
*
Příspěvky: 44
Registrován: 21 čer 2006, 10:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Mirka Pekárková »

Ahoj.
Jezdili jsme s 1.6,ted máme 1.8 GT. Přikláníme se spíš k 1.8, protože jezdí líp a rozdíl ve spotřebě je zanedbatelný (cca 0,5 l/100 km)
Hujer-car
SONATA 96' 2,0
LANTRA 94' 1,8 GT
Uživatelský avatar
Mirka Pekárková
*
Příspěvky: 44
Registrován: 21 čer 2006, 10:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Mirka Pekárková »

I když s tou spotřebou, taky záleží na tom, jak člověk jezdí. Když se prostě chceš projet trošku ostřeji, tak na spotřebu koukat nemůžeš. Ale ještě jednu výhodu má silnější motor a na to já nedám dopustit. Jezdíme hodně na hory a v 99% případů jsme si vystačili jen se zimníma gumama (i když řetězy máme - ale většinou v kufru). Ve chvíli, kdy naši kamarádi se slabšími vozy (1,1 nebo 1,2) už dávno nasazují řetězy, nám stačí jen zařadit a motor tolik netočit do otáček. Silný motor si s tím poradí a auto nehrabe, jako u slabších motorů. A v kombinaci s ABS je to paráda!
Hujer-car
SONATA 96' 2,0
LANTRA 94' 1,8 GT
KamonCZ

Příspěvek od KamonCZ »

Jak rikate kdyz je treba predjet tak se hodi 1,8 asi do nej pujdu uvidim co bude na vyber spotreba me moc netrapi spis jsem to myslel jestli nema castejsi poruchy, nebo je to tak na stejno?
Uživatelský avatar
Mirka Pekárková
*
Příspěvky: 44
Registrován: 21 čer 2006, 10:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Mirka Pekárková »

Ahoj.
Motor ma jen jine vrtani. Starsi rocniky (91-93) motory jen 1,6 nemely vyvazovaci hridele. Novejsi 1,6 a 1,8 ho maji a u nich se stavalo pri zanedbane udrzbe, ze praskal a nebo se u nej utrhaly zuby remene a dostal se pod hlavni remen, pak preskocil hlavni remen a bylo vymalovano! Radil bych tedy po koupi nechat udelat rozvody, jistota je jistota. Jinak na zadnou zvlastni zavadu lantry netrpely. Mozna jen predni kotouce, ale to je pro me bezna zavada.
David "Hujer"
Hujer-car
SONATA 96' 2,0
LANTRA 94' 1,8 GT
KamonCZ

Příspěvek od KamonCZ »

Ja jsem vyucenej automechanik a muj svara ma lantra 95 1,5 GLS ma ho asi 3 roky za tu dobu jsem mu menil akorat predni tlumice, brzdove desticky a praskla mu gumova hadice od sani za cidlem takze motor si prisaval falesnej vzduch a kuckal na volnobeh a pri prudkem rozjezdu ale jinak s nim zatim zadne problemy nemel a este vlastne mu malinko piskal remen
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

ono je to celkem jedno...jde spis o vyuziti. Pokud jezdis spis po meste jdi v pohode do 1,5. U tehlech lanter je dostatecna i zakladni motorizace 1,5, ma to 63 kW, kdyz se nadrazdi jede prekvapive dobre. Nicmene ja bych se asi taky poohledl po 1,8 to uz je 130 koni a to je na 1080 kg tezky auto slusny, jen bacha na uvareny/pretoceny/zanedbany motory.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“