falzifikáty motorových olejů

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Mirek B
*
Příspěvky: 68
Registrován: 07 zář 2008, 14:00

falzifikáty motorových olejů

Příspěvek od Mirek B »

Ahojte
včera jsem sledoval slovenský autosalon a byla v něm reportáž o falzifikátech motorových olejů- slovenští celníci zjistily u několika slovenských autoservisů používání falzifikátů motorových olejů!
V reportáži mluvil i zástupce značky Castrol pro SK a říkal že každá originální láhev oleje Castrol má na sobě nalepený hologram proti falzifikaci.Mám v garáži ještě láhev Castrolu EDGE 5W-30 z minulé výměny (z internetového obchodu prodejoleju.cz) a žádný hologram tam není tak nevím .Taky je mi divné že jsou takové rozdíly v ceně olejů v porovnání internetových obchodů a třeba auto kelly..... že by se falzifikovaly i motorové oleje tak to je síla!
Hyundai I30 1,4 LPG 2010 černý
Honda CRV 2015 2.0 benzín černá
Reklama
 

Mirek B
*
Příspěvky: 68
Registrován: 07 zář 2008, 14:00

Re: falzifikáty motorových olejů

Příspěvek od Mirek B »

Hyundai I30 1,4 LPG 2010 černý
Honda CRV 2015 2.0 benzín černá
Mirek B
*
Příspěvky: 68
Registrován: 07 zář 2008, 14:00

Re: falzifikáty motorových olejů

Příspěvek od Mirek B »

ještě přikládám zprávu slovenských celníků-myslím si že ani ty hologramy nepomůžou -i ty se dají zfalšovat.

http://www.financnasprava.sk/uploads/tl ... toolej.pdf
Hyundai I30 1,4 LPG 2010 černý
Honda CRV 2015 2.0 benzín černá
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: falzifikáty motorových olejů

Příspěvek od 69pavel »

neco podobneho probehlo i u nas kdy se mely oleje dovazet z polska,u firmy ktera byla podezrela ze prodava pancolej tak testy oleju probehly v poradku a jak to dopadlo uz nebyla zminka,takze asi nejaky danovy unik ci buhvico?
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Mirek B
*
Příspěvky: 68
Registrován: 07 zář 2008, 14:00

Re: falzifikáty motorových olejů

Příspěvek od Mirek B »

v té reportáži se nepoukazovalo na nějaké daňové úniky ale na to že se prodávají ve značkových obalech falzifikované oleje- za chvíli se člověk nemůže divit když při garančce nebude chtít servis akceptovat olej dodaný zákazníkem.
Hyundai I30 1,4 LPG 2010 černý
Honda CRV 2015 2.0 benzín černá
Uživatelský avatar
pilotzz
**
Příspěvky: 236
Registrován: 26 čer 2010, 21:06

Re: falzifikáty motorových olejů

Příspěvek od pilotzz »

Mirek B píše:ještě přikládám zprávu slovenských celníků-myslím si že ani ty hologramy nepomůžou -i ty se dají zfalšovat.

http://www.financnasprava.sk/uploads/tl ... toolej.pdf
To je zpráva jak z kocórkova - jméno servisu, značky/typy olejů..? Tam se pouze dozvím, že někdo na prodejní doklady psal něco jiného než nalil zákazníkovi do auta.. ale hlavně si dát pozor #-o
GrandeurHG300
(i30cw 1.4CVVT/80kW 7,2l/100km, LPG 8,4l/100km, E85 8l/100km)
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: falzifikáty motorových olejů

Příspěvek od 89majlo96 »

zas tie ku..y polske ](*,)
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: falzifikáty motorových olejů

Příspěvek od Hardcam »

Mirek B: dokud vis o marzi Auto Kelly kulovy, tak bys tu nemel sirit paniku.
Ty hologramy jsou zajimava vec, ale nepochopil jsem jejich prinos. Objednal jsi u me cca pred mesicem pan zbozi, ja jsem mu ho osobne dorucil, protoze jsem v Praze mel jednani, druhy den volal, ze to jsou falsa, protoze krabicky nemaji hologram a ze si to na auto neda. Jelikoz jsem si za tim stal, rikam mu, at tedy nejprve kontaktujte zastoupeni pro CR pripadne inspekci. Jelikoz v tom mel dost penez, samozrejme to udelal a za par dni volal, ze vse v poradku a ze se omlouva. Pritom se ona firma hologramy taky chlubi, ale jeste je nikdo jakziv na obalu nevidel (ani v Auto Kelly ci Elitu, sam jsem tam jel poptat to samy co zakaznik koupil), tak co si pak ma zakaznik a vlastne i prodejce myslet. Myslim, ze prodejci v CR jsou pod kontrolou dostatecne, zakazniku "stouralu" ja osobne mam celkem dost a i to je pro me zaruka, ze to je v poradku.
V utery mi prijde nova zasoba Castrolu (Belgie, Nemecko a Rakousko dle typu oleje), tak horim nedockavosti :mrgreen:
(oleje pro GM/Opel maji hologramy uz od pocatku)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: falzifikáty motorových olejů

Příspěvek od Rybář »

Upřímně řečeno - pokud by v tom byl jiný olej stejné specifikace, tak by se taky houby stalo....
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: falzifikáty motorových olejů

Příspěvek od Hardcam »

V pripade Castrolu stoprocentne, to je jen navonena bida, kterou stejne vyrabi British Petroleum.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: falzifikáty motorových olejů

Příspěvek od lada 71 »

Něco podobného jsem taky už řešil. Nějakou reportáž, ohledně dodávání falšovaných "značkových" olejů a náhradních dílů pro auto průmysl, jsem viděl zhruba před rokem a síť je tak propracovaná, že oni ty falza dodávají již do značkových autoservisů. Byla to zahraniční reportáž a mám takový dojem, že v tom byl hoodně namočený Renault, kdy snad i přímo vedení a "manažeři" Renaultu v této síti figurovaly. I já jsem tak trochu šťoura a zvědavec a mám prostě vypozorováno, že nejlevnější weboví prodejci auto olejů, jsou převážně a z 95% z regionu severní morava, Třinec, Ostrava, Frýdek Místek, prostě co nejblíže k PL. Netvrdím, že vše tam odtud je nekvalitní, nebo zfalšované, ale pokud jsem v minulosti ze zvědavosti oslovil asi tak 6 prodejců z toho regionu, tak každý mi tvrdil, že berou vše přímo z rafinérek z Německa, Belgie, nebo z Holandska, ale jejich kopii faktury o dodávce olejů, mi nikdo z nich nebyl ochoten předložit. Nechtěl jsem vidět žádné jiné věci uvedné na faktuře, než jen prostě hlavičku dodavatele, dejme tomu Shell Belgium a na druhé straně hlavičku příjemce, tedy jejich společnost. Ceny na faktuře mě nezajímaly, to si mohli klidně vyretušovat, ale nikdo z těch dobráků, co tvrdily že berou jen a jen ověřenou "západní" kvalitu, tak nikdo z nich nebyl ochoten mi tu kopii faktury poskytnout. Nakonec jsem si po troše hledání našel tady v CZ kontakt přímo na zastoupení Shell v CZ a tam mi poskytli kontakt přímo na jednotlivé distributory Shell v jednotlivých regionech. Tito distributaři dodávají oleje Shell převážně do servisů, tak že dohledat je na netu chce trochu víc snahy, ale pro mě to je podstatně větší, ne-li 100% jistota, že se skutečně jedná o originály Shell. No a pro případ, že by se do budoucna něco stalo s motorem a v servisu by zkoušely neuznam záruku, z důvodu nekvalitního oleje, tak mám samozřejmě schovanou fakturu, že jsem olej koupil od oficiálního distributora Shell v CZ. Konkrétně jsem bral olej Shell Helix Diesel Ultra 5W-30 a cena za 1 litr byla 193,- kč. Na netu se dá sehnat i levněji, ale v tomto případě pro mě ušetřených 50,- kč na litru, není podstatné.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: falzifikáty motorových olejů

Příspěvek od Hardcam »

lada 71: vsiml jsem se, ze sis ho bezel koupit jinam...to jsou vzdycky sliby, ze priste, priste a tri roky nic :lol: nejsi financak, nezlob se, do techto informaci ti nic neni a hlavne pred konkurenci si tuto informaci vsichni hlidame, kdo oleje a dily dodava, mne trvalo dva roky usilovny prace, nez jsem sehnal stabilni, kvalitni, rychly a overeny zdroj, nehodlam tuhle informaci rozhlasovat dal na potkani, aby nekdo dalsi mel dobryho dodavatele bez prace. Takhle se to proste nedela.
Tvrdis, ze pro tebe 50,- usetrenych na litru neni podstatne, ale pritom ses pidil po nejlevnejsi cene...zajimava story :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: falzifikáty motorových olejů

Příspěvek od benny »

Letos jsem koupil olej u prodejce - oleje - pema - a koupil jsem do motoru olej - Shell helix ultra 5W - 40 v balení 4 lt.
Jestli se jedná o falešný olej si myslím že asi já nezjistím , pravda je ta , že tenhle olej stojí u pumpy shell v Plzni 2236 Kč a v tomhle obchodu stojí 536 Kč v akci což je úplně propastný rozdíl.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: falzifikáty motorových olejů

Příspěvek od lada 71 »

Hardcam: Já věděl, že budeš reagovat a to je správně :lol: . Snad jsem se špatně vyjádřil, ale nikdy jsem po nikom nechtěl, aby mi prozradil přesnou adresu dodavatele a cenové podmínky. Když budu chtít, tak si to samozřejmě zjistím taky. Jen jsem chtěl znát stát dodavatele. To znamená, pokud by obráceně po mě tuto informaci někdo chtěl a já bych byl ochoten toto doložit, tak prostě naskenuju fakturu za poslední dodávku, nebo ouplně jiný věrohodný doklad o dodávce zboží, vše nepodstatné a tajné zaretušuji a nechám viditelné jen logo "Shell Belgium, Deutschland". Nic víc, nic míň. Kdo to nechce doložit, nedá se nic dělat. Zkusím to jinde. Tady ten dodavatel Shellu s tím neměl problém a doložil mi to, co jsem potřeboval. Evidentně pro mě to je signál, že nemá důvod něco tajit a nestydí se za to, od koho bere. U tebe jsem se nedávno na cenu tohoto oleje taky ptal a i na na původ oleje. Tys mi nabídl cenu za litr nějakých 160,- kč (5l za 799), já od tohoto dodavatele vzal 5l za 968,- kč (32,-kč dostal řidič při doručení od cesty), tak že vyloženě po co nejlevnější ceně jsem nešel. Pak jsem se tě v SZ ptal, jakou značku olejových filtrů nabízíš. Asi toho máš hodně, nebo ti to prostě nějak uteklo, ale odpověď jsem od tebe nedostal. O.K., neřeším to. Do mého motoru se dají sehnat filtry různých značek za dejme tomu od 80-150kč. V kvalitě filtrů je sakra rozdíl, asi nejkvalitnější jsou filtry Mann, ty se dají sehnat kolem 300,- kč. Nakonec jsem si koupil opět přímo v :hyu: , olejový filtr :hyu: za 311,- kč. Výrobce tohoto filtru asi přímo :hyu: nebude, ale pochybuji, že by to pro ně vyráběl dejme tomu Filson, nebo jiná podobná pseudoznačka. Tak že ani tady jsem evidentně po ušetřené koruně nešel. Já prostě razím cestu "ověřená kvalita a původ za přijatelnou cenu". A přijatelná, neznamená nejlevnější.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: falzifikáty motorových olejů

Příspěvek od Rybář »

Bože, zase debata o h....

to lada 71: V kvalitě olejových filtrů je sakra rozdíl? :roll: To je ale blábol. Bych chtěl vidět, jak tohle zkoumáš. Já už jich měl na autě asi 15 a ani s jedním nebyl problém (vždy stál kolem 100 Kč).
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“