Rady pro koupi ojetiny Santa Fe II

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
konupek88
Příspěvky: 1
Registrován: 04 čer 2013, 15:20

Rady pro koupi ojetiny Santa Fe II

Příspěvek od konupek88 »

Zdravím.
Příbuzní plánují kupovat ojeté Santa Féčko II. 2.2 crdi 114kw v automatu a chtěl bych se zeptat, zda mi někdo poradíte na co si dát pozor.
Korejská auta vůbec neznám, takže uvítám každou radu :)

Zejména by mě zajímalo:
  • životnost různých dílů
  • specifické závady Santa Feček
  • životnost DPF filtru
Předem všem díky :)
Ford Mondeo ST200
http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopic.php?f=254&t=27510&st=0&sk=t&sd=a
Follow me on Twitter: @petr_konupek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Giovany1971
*
Příspěvky: 76
Registrován: 26 kvě 2011, 06:23
Bydliště: Vsetín

Re: Rady pro koupi ojetiny Santa Fe II

Příspěvek od Giovany1971 »

konupek88 píše:Zdravím.
Příbuzní plánují kupovat ojeté Santa Féčko II. 2.2 crdi 114kw v automatu a chtěl bych se zeptat, zda mi někdo poradíte na co si dát pozor.
Korejská auta vůbec neznám, takže uvítám každou radu :)

Zejména by mě zajímalo:
  • životnost různých dílů
  • specifické závady Santa Feček
  • životnost DPF filtru
Předem všem díky :)
Hoj.. tak dávat si musíš pozor na všechno.. neni to auto za dvacku..Předevsím původ,,, naj km nevím jestli má cenu řešit :) Zásada čísl 1 auto zvednout na hever,, na zemi uvidíš hovno.. Chce to zkušeneho mechanika ,, prohlídnout zda nebylo bouráno//rovnano na stolici// prohl prahy,, sundat pirelky,,,dále diagnostika před jízdou i po jízdě,, dostatečně dlouhá doba projetí vozu//.Optická kontrola laku//prach v laku značí že bylo lakováno..to samo o sobě nemusí byt problém ale už bych se zaměřil nato proč bylo lakováno!!! Prohlížet vždy když je suchý lak na mokrém uvidíš prd.

Pokud je to manual dávat pozor na spojku respkt..dvouhmoták,, pokud je to automat velmi pečlivě vyzkoušet funkci převodovky,,,//tady platí že nejlíp nekdo kdo s automaty má zkušenost...Protože spoustu prodejců vykládá bachorky a přisuzuje různé škubání cukání při jízdě či přeřazování za typickou vlastnost tehle dané převodovky//hovno převodovka musí řadit hladce bez cukání poškubávaní a podobných projevů které značí problém..Tady tě upozornuji že nová převodovka je balík a repas se muže dostat až na 60 tisíc.Sám jsem techto převodovek už pár udělal tak vím očem to je..Jinak je to celkem super auto a když mi jej žena pučí rad se v něm vždy svezu a můžu jen doporučit :)
Sono sempre moderato critico!!
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“