1.Garančka na ELANTRU.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
andrej hrica
Příspěvky: 1
Registrován: 26 čer 2013, 00:50

1.Garančka na ELANTRU.

Příspěvek od andrej hrica »

Chcem sa spýtať kolko asi stojí prvá garančná kontrola na Hyundai Elantra.
Reklama
 

Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: 1.Garančka na ELANTRU.

Příspěvek od sarin007 »

Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
kmy68
*
Příspěvky: 50
Registrován: 17 úno 2013, 10:05
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.Garančka na ELANTRU.

Příspěvek od kmy68 »

Já dal 4238 Kč, nedělali geometrii, zato mi dali olej za 451 Kč/litr. Udělal jsem kopii faktury a přikládám, ať se inspirujete.
Přílohy
servisni elentra 2012.jpg
servisni elentra 2012.jpg (112.42 KiB) Zobrazeno 5522 x
Toyota Auris TS 2016, 1.6 benzín, Active Trend+
Hyundai Elantra 2012, 1.6 benzín, Style Premium
JuloKE
*
Příspěvky: 35
Registrován: 12 úno 2008, 20:44
Bydliště: Košice

Re: 1.Garančka na ELANTRU.

Příspěvek od JuloKE »

1.po 20tis.km VIP :hyu: zakaznik v Kosiciach cena 85€
filter oleja, filter pelu,podlozka olej.vane,kontrola klimy, karoserie, casova norma prehliadky
motor olej Shell Helix ultra-dodany vlastny
Hyundai Elantra 1.6 Phantom Black 2013
Hyundai Accent 1.4 Elegance 2007
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: 1.Garančka na ELANTRU.

Příspěvek od Rybář »

hmm, super. Za 4238 Kč vyměnili olej a vzducháč ](*,)
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: 1.Garančka na ELANTRU.

Příspěvek od Alf6 »

Zjišťoval sem predbezne ceny v Plzni a Horšovském Týně. Vyjde to přibližně stejně kolem 5300 Kč. Olej si mohu donést svuj ale zaznamenají to do servisky. Navíc v Horšovském Týně účtují 400 Kč za ekologickou likvidaci oleje pokud si prinesu svůj :roll: Holt vydelat se musi jinak :mrgreen: Uvidim jak ještě v Klatovech... Když někde usetrim za olej, tak mi zas můžou natáhnout na něčem jiném.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 1.Garančka na ELANTRU.

Příspěvek od Hardcam »

Olej si od tebe strasne rad vezme kdejakej mechanik, protoze jim spousta z nich topi (muzu ti i rict, kdo v Plzni, protoze tam dodavam dily :mrgreen: ). A kdyz uz si privezes olej, muzes i filtry, koukal jsem, ze nabidka na Elu uz je docela slusna (vzduch cca 220 dle znacky, kabinak rovnez, palivak do 600,-, olejak klasika kolem stovky).
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: 1.Garančka na ELANTRU.

Příspěvek od Alf6 »

zato, ze si zatopi mu jeste dam 400 Kc, aby mu to krasne topilo :mrgreen: V Klatovech se zeptam, jak je to s tema filtrama a co si muzu prinest. O oleji tu nekdo v I30 psal, ze to neakceptuji. Platit v Horsaku 400 Kc za likvidaci taky nechci. Uvidime, jak na me budou v Klatovech vstricni :mrgreen:

Jak je to potom s pripadnou reklamaci, kdyz si donesu treba filtry a olej sam? Pisou to do servisky. Bude to dohadovani jiste na dlouhe lokte. :roll: Jestli mi ty usetreny prachy za to stoji. :roll:
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 1.Garančka na ELANTRU.

Příspěvek od Hardcam »

Alf6: nevim, odkud jsi cerpal informace, ja dodavam oleje + kompletni filtry na vic jak 30 tricitek a zadny servis s tim nikdy problem nemel. To, ze si nekteri vybrali servis, kterej jedna v rozporu s Blokovou vyjimkou EU, je vec druha, s takovymi je spatny porizeni a nelze od nich cekat obecne, ikdybys jim platil material, moc seriozni jednani. Tve pravo je privezt si vlastni material v kvalite originalniho dilu a to do puntiku splnis. Sam jezdim se soukromou i30 a i40 uz od prvnich prohlidek s vlastnim matrosem a vzdy bez problemu (k dnesnimu dni na i30 temer 130tkm). Mj. jsem prosel vyzivnymi reklamacnimi procesy, ktere byly znacne nakladne (rizeni, poloosa, 5x sada stabiku á 10k, posledni klepajici sadu uz jsem nemel silu reklamovat a koupil si svoji jinou, ktera funguje) a probehly naprosto hladce, pravda, v motorovem prostoru a na elektroinstalaci se diky bohu nikdy nic neresilo a doufam, ze ani nebude. Olej si servisy sami likviduji bezplatne, kdyby za ni chteli platit (400Kc za 4 litry? To je bezmala cena novyho oleje), odvezl bych ho a dal ho prvnimu mechanikovi co potkam, protoze by mi za nej utrhal ruce. Ve zkratce - pokud do auta nebudes lit recyklovanej Divinol a filtry ti nebude doma zena vystrihavat z papiru, nemusis mit sebemensi obavu, zes neco nedodrzel. A ikdyz budes platit, platit a platit, nemas zadnou zaruku, ze se vyhnes soudu - viz posledni pripady, co jsem cetl o Chevrolet Orlando a Peugeot 301, kdy se majitelum odporoucel motor a importer od toho dal ruce pryc, ikdyz jako ovce jezdili do servisu a platili, platili a platili.

A jestli to za to stoji? IMHO urcite, absolvoval jsem 6 predepsanych a 6 dobrovolnych prohlidek, na kazde uspora 2000-7000,- korun podle rozsahu ukonu (ta s nejvetsim rozdilem byla po 100tkm, kdy se do auta davaly moje rozvody). Ano, to mi za to rozhodne stoji :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: 1.Garančka na ELANTRU.

Příspěvek od Alf6 »

Díky za všechny informace 8) Rad se něco priucim. Ela je me první nové auto, takže s tím vším nemám vůbec zkusenosti. Jinak čerpal jsem info tady na fóru u i30. A co když odmítnou možnost, ze si mohu něco donést svého? Mám se snimá hádat, ze na to právo mám?
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 1.Garančka na ELANTRU.

Příspěvek od Hardcam »

Hadani nevidim jako dobrou cestu, ne v tomto pripade, kdy fyzicky nejsi u prohlidky. Nikdy nevis, kdo bude mit potrebuza to nejak ti nejak uskodit. Vim, ze je tu par "pacientu", co si za kazdou cenu vymahaji svoje prava a potreby, jen si nejsem jist, zda si tim spis neskodi. Volil bych servis, ktery s tim nema problem a tech je vetsina.

Vic se o Blokovy vyjimce EU muzes docist na netu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
kmy68
*
Příspěvky: 50
Registrován: 17 úno 2013, 10:05
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.Garančka na ELANTRU.

Příspěvek od kmy68 »

No, 5300 Kč za první garančku, to je fakt silně přestřelené. to tam máte jen jeden servis s monopolním postavením? Já jsem dal za první 4300 Kč a teď jsem byl na druhé před týdnem a dal jsem 3600 Kč. Ptal bych se, co tam budou dělat a hned bych některé věci seškrtal, třeba geometrii, vyhodíš do vzduchu 1000 Kč jen to hvízdne :-( (a tu oni rádi dělají, kouknou na gumy, žádné nestandardní sjetí a 1000 Kč je doma :-) - když jsem měl první auto, taky jsem si nechával všechno dělat, i tu geometrii, a měl jsem z toho dobrý pocit, ale brzy jsem z toho naštěstí vystřízlivěl :-) :-) ). Dále olej, Elantra není sportovní auto, aby tam lili olej za 600 Kč litr, jedna věc je specifikace, ano, tu je třeba dodržet, ale v dané specifikaci jsou jistě oleje třeba už od 300 Kč za litr - někde jsem tady viděl scan faktury za servis Elantry a olej tam byl za 250 bez DPH (když ti nedovolí vlastní olej, nehádej se, jen jim naznač, že si ho od nich vezmeš, ale že bys uvítal slevu, argumentuj tím, že na webu jsou kopie faktur za servis Elantry a že tam jiné servisy dávají olej za .....). Ono, jak s tím autem přijedeš, tak s ním odjedeš, nic nepoznáš (prostě to lépe nepojede), jen budeš o 5300 Kč chudší - jen to razítko v servisní knížce ti přibude :-). Pokud si můžeš vybrat z vícero servisů, udělej to a neplýtvej penězma zbytečně.
Toyota Auris TS 2016, 1.6 benzín, Active Trend+
Hyundai Elantra 2012, 1.6 benzín, Style Premium
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: 1.Garančka na ELANTRU.

Příspěvek od Alf6 »

Jak jsem psal, tuto cenu mi řekli ve dvou servisech,které jsou poblíž. Do toho třetího se chystam brzy. Uvidíme co mi řeknou...
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: 1.Garančka na ELANTRU.

Příspěvek od Vendelín »

Kolegové,máte někdo zkušenosti se servisem ROZKOŠ vJihlavě. Jestli ano,tak sem s ní.
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: 1.Garančka na ELANTRU.

Příspěvek od Vendelín »

Tak koukám na to a zřejmě na Vysočině není Elantra,nebo nikdo do Hyundai Rozkoš v Jihlavě nejezdí.Jestli někdo víte o dobrém a finančně rozumném servisu v mém okolí,poraďte.Čeká mně zanedlouho 1.garančka a Prahu nechávám nakonec.Psal jsem do Tábora i do Příbrami ale nikdo na meila neodpověděl.
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“