pedál plynu / cukáni

Moderátoři: miooo, Moderátoři

jikoloj
*
Příspěvky: 11
Registrován: 16 črc 2013, 23:10
Bydliště: Frenštát

pedál plynu / cukáni

Příspěvek od jikoloj »

zdravím, máme nově Santu 2,4, 2003 a plynový pedál jde hodně ztěžka a cukaně není to plynulý pohyb. když chci jemně přidat, tak jdu pomalu a nic nic a pak škubne tak 1-2cm. navíc většina ophodové jízdy stačí těchto 1-2cm promáčknout pedál takže to není příjemné...

dále když jedu třeba na 4. stupěn 60km/h -(cca 1900ot) a přidám jemně tak 1-2cm tak auto pomalu zrychluje (to nevadí :)) ale přitom plyn parkrát vynechá místo at plynule zrychluje když pridám pořádně treba z 2500 ot tak žádný problém klidně až do 5000ot.

díky za rady
Santa Fe 2,4
Reklama
 

Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: pedál plynu / cukáni

Příspěvek od Mike.M »

Ja kdyz kupil santu tak plynovy pedal taky nesel plynule ale skokove, tam je lanko. Ono to bude asi zasmolene bordelem, ja do toho nakapal olej na sici stroje a poradne to promazal, a uz 3 rokem jde plyn pedal uplne vpohode. Ono staci v mot. prostoru zvednout kapotu, pdkroutit 4 sruby od toho plast dekla, ten sejnout a pod prednim oknem vidis nad vstriky lanko na vzduchovem tentononc. urcite tam bude nejaka usazenina.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
jikoloj
*
Příspěvky: 11
Registrován: 16 črc 2013, 23:10
Bydliště: Frenštát

Re: pedál plynu / cukáni

Příspěvek od jikoloj »

tak po promazani a seštelovani lanka plynový pedal vpohode.

ale cim dal vice se projevuje to cukaní kdyz zrychluji z nizkych otacek 1400-1900 tak to škube poradne s celym autem a je jedno jaky mám rychlostní stupen. nevíte co by to mohlo být? jak to preleze 2000-2200 tak zrychluje plynule vpohode. ale to škubaní je děsné jsou to trhance jako bych dal plny a uplne pustim a zase plný i při vyšší rychlostech je to nepříjemné...
Santa Fe 2,4
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: pedál plynu / cukáni

Příspěvek od Mike.M »

Svicky, kabely.... pri koupi, vymenils? Muze to byt i snimac polohy klikovky, ja to ted menil. Cuka ti to nebo pozorujes to i pri volnobehu? Ono to muze byt i vstriky, vaha vzduchu. Je tezke to tak analyzovat. Mozna vice rekne diagnostika.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
jikoloj
*
Příspěvky: 11
Registrován: 16 črc 2013, 23:10
Bydliště: Frenštát

Re: pedál plynu / cukáni

Příspěvek od jikoloj »

zatim nemenil auto jezdilo co 15000km do autorizovane servisu a pořad něco měnili :) je to od znameho mám faktury, ale vymenim to postupně. má ted najeto 185 000 km

CUKA to jenom pri zrychovani v rozmezi otacek 1400-2000 pri normanil zrychlení, pedal tak do 70% jeho drahy.

jinak na volnoběh, zrychlovaní nad 2000 otacek, jizde nad 2000ot, zrychlovaní z nizkych otacek ale pedal plynu nadoraz na podlaze tak to NECUKÁ

asi zkusim tu diagnostiku jen jesli to není nějaký tipický problém Sante Fe..

Nevím o nějakém dobrém servise nebo mechanikovi v okoli Nové Jiříca +- 50km ?

Díky
Santa Fe 2,4
jikoloj
*
Příspěvky: 11
Registrován: 16 črc 2013, 23:10
Bydliště: Frenštát

Re: pedál plynu / cukáni

Příspěvek od jikoloj »

tak jsem si koupil "diagnostiku" a pres Android a program Toque mě to nenapsalo žádno chybu, hodnoty motoru jako otacka a teplota to ukazovalo.... ukaze nejake jiná diagnostika neco jiného nebo na ty chybové hléšky je to jedno?
Santa Fe 2,4
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: pedál plynu / cukáni

Příspěvek od Richard555 »

cukání u benzínů jsou většinou svíčky, nebo EGR. Vyměň svíčky, kabely.... vyčistit celej egr včetně těch přívodů a trubek až do sání, možná i to..... ten EGR by měl být otevřený při částečném zatížení, při plným plynu ve vyšších otáčkách by s měl zavřít....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
jikoloj
*
Příspěvky: 11
Registrován: 16 črc 2013, 23:10
Bydliště: Frenštát

Re: pedál plynu / cukáni

Příspěvek od jikoloj »

tak jsem dal nové svíčky, nové zapalovací kabely a 1 cívku na 3. válci diagnostika psala chybu p0303 a zároven jsem přetěsnil víko ventilu, kapal olej na svíčky...

první projížda 5min vpohodě, druha s horkym motorem zacla blbnout jako předtím. při přidávání to strašně škube ted už do 3000ot auto vubec nejede, dusí se a škube pak je celkem vpohode

takže chyba asi se projevuje při zahřátem moturu nevíte co by to mohlo byt? diagnostika krome p0303 nic neukazuje

díky
Santa Fe 2,4
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: pedál plynu / cukáni

Příspěvek od Richard555 »

pokud auto jede studený v pohodě a když se ohřeje začne blbnout, jsou obvykle blbý hodnoty z lambda sondy ( při studeném motoru lambda nepracuje začne až po ohřátí) zkus vyměnit lambdu, furt ale to může být i ten EGR ten by měl být v částečným zatížení v provozu , pokud dáš plnej měl by se zavřít...... Myslím že máš i váhu vzduchu, tak i tam může být problém, ale ta není tolik závislá na teplotě motoru ale na teplotě nasávaného vzduchu
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
jikoloj
*
Příspěvky: 11
Registrován: 16 črc 2013, 23:10
Bydliště: Frenštát

Re: pedál plynu / cukáni

Příspěvek od jikoloj »

tak dnes i hned po startu ale o hodne mene nez kdyz je teply a ted chyba p0101 to zase 1. valec tam je puvodni civka

a ten egr, lambda nebo vaha vzduchu se neukazi v logu chyb ?
Santa Fe 2,4
jikoloj
*
Příspěvky: 11
Registrován: 16 črc 2013, 23:10
Bydliště: Frenštát

Re: pedál plynu / cukáni

Příspěvek od jikoloj »

tak vyměněna i druhá cívka a bylo to tím, už je klid :) (současně jsem doplnil olej byl pod min. ale to by snad nemělo být tím)
Santa Fe 2,4
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: pedál plynu / cukáni

Příspěvek od Mike.M »

Odkud mas covky a kolik staly
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
jikoloj
*
Příspěvky: 11
Registrován: 16 črc 2013, 23:10
Bydliště: Frenštát

Re: pedál plynu / cukáni

Příspěvek od jikoloj »

http://www.prodejdilu.cz/cs/nahradni-di ... ka-3025522

za 1230 super cena :) i kabely levné.

je to značka JANMOR nikde jsem k ni moc nenasel prodejce rikal ze je kvalitnejsi nez BOSCH (jestli to pro ne vyrabi nebo co i) je to vyrobeno v polsku. tak uvidime
Santa Fe 2,4
78radek
Příspěvky: 2
Registrován: 06 lis 2013, 18:25

Re: pedál plynu / cukáni

Příspěvek od 78radek »

Richard555 píše:pokud auto jede studený v pohodě a když se ohřeje začne blbnout, jsou obvykle blbý hodnoty z lambda sondy ( při studeném motoru lambda nepracuje začne až po ohřátí) zkus vyměnit lambdu, furt ale to může být i ten EGR ten by měl být v částečným zatížení v provozu , pokud dáš plnej měl by se zavřít...... Myslím že máš i váhu vzduchu, tak i tam může být problém, ale ta není tolik závislá na teplotě motoru ale na teplotě nasávaného vzduchu

Ahojte. Tak mne to robí presne to iste cukanie,skákanie. Svieti mi kontrolka CHECK a diagnostika mi povedala , že chybná lambda sonda 1. Ale ktorá je číslo jedna ? Ja som ich videl asi 3.
Ďakujem
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: pedál plynu / cukáni

Příspěvek od Mike.M »

No lambda 1 je ta prvni co je u svodu a druha je za katem, Santa 3 nema.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“