Lepkavá palubní deska

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
miche
*
Příspěvky: 39
Registrován: 29 zář 2011, 08:05

Lepkavá palubní deska

Příspěvek od miche »

Zdravím,
mám dotaz, jestli jenom mě v tomto vedru "těká - lepká" palubní deska pod oknem (ta část z toho tvrdšího plastu) ... na Kia fóru to někdo taky řešil a bohužel je to asi otřesnou kvalitnou toho plastu, něco se z toho uvolňuje ... ničím jsem to nepatlal a zkoušel to jen jarovou vodou omýt, ale to samosebou nepomohlo .... zajedu do servisu, ale pochybuju že mi něco řeknou.
Hyundai IX 20, Sienna Orange - 1.4/66kW Tricolor 2011
Reklama
 

Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepkavá palubní deska

Příspěvek od frawd »

Keď vychladne, tak sa nelepí? Ja som zatiaľ nič také nepostrehol.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
miche
*
Příspěvky: 39
Registrován: 29 zář 2011, 08:05

Re: Lepkavá palubní deska

Příspěvek od miche »

Když zchladne, tak lepká míň, není už tak leskle černá, během dne, když jsem na ní měl sluneční clonu, tak v místě, kde ta clona nekryla desku, tak to bylo viditelně lesklejší a černější a kde to clona kryla, tak to bylo celkem O.K. .... všiml jsem si toho až letos, když jsem auto vyzvedával ze servisu po dalším pokusu o řešení lupání palubovky na každý nerovnosti + hledání příčiny nefunkčnosti klimatizace (nakonec vypadenej konektor někde prej). Zkusím ještě párkrát omýt jarovou vodou ... popřípadě by to chtělo nějakej kvalitní interiérovej přípravek, kterej by to jakoby zafixoval, vytvořil ochrannej film ....
Hyundai IX 20, Sienna Orange - 1.4/66kW Tricolor 2011
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepkavá palubní deska

Příspěvek od PetrUL »

Nemohl by to být třeba jen vyteklý tmel (lepidlo) nebo něco podobného čím se lepí gumové těsnění u oken a kolem dveří.
Já mám něco podobného - je to černé a lepkavé (jako asfalt) - "napatlaného" kolem těsnící gumy vzadu na hraně v zavazadlového prostoru. Pěkně to lepí a nejde to ničím pořádně umýt.
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Uživatelský avatar
ferdu
*
Příspěvky: 20
Registrován: 17 bře 2011, 10:55
Bydliště: Zlín, CZ

Re: Lepkavá palubní deska

Příspěvek od ferdu »

Obávám se, že žádné omývání různými prostředky nepomůže. Pravděpodobně je to způsobeno vadou výroby toho plastu, špatnými plnidly a hlavně stabilizátory, které mají zajišťovat dlouhodobou stálost plastových materiálů a použitelnost v daných podmínkách, tj. rovněž i v rozsahu možných očekávaných teplot. Může jít o vadnou sérii výrobce.
Vysvětlovala nám to dcera, chemička, když nám to doma začala dělat plastová rukojeť nože (zajímavé, že jen jednoho ze sady 6ks). Ta začala být jakoby "mokrá" a tekla, byla lesklejší a lepkavější. Okamžitě po umytí to trochu přestalo, nicméně se to za pár dní (hodin) opakovalo. Nic však nepomohlo - jen poslední možnost ato cesta do odpadu. To však s palubkou samozřejmě nejde. Takže zkusit reklamovat. Výrobek nesplňuje zjevně podmínky použitelnosti v daných očekávaných podmínkách.
Naštěstí jsem podobné "zkušenosti" zatím u svého auta nezaznamenal.
Přeji úspěch.
HYUNDAI ix20 COMFORT 1,4 CVVT 16V , Stříbrná
Š FELICIA 1,3 GLXi

Š FAVORIT 136
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2773
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepkavá palubní deska

Příspěvek od Espero »

Mně tohle dělá Renault Thalia pod u plastů okny dveří. Připadám si, že mám ruce na předloktí přilepené jako na mucholapce. Ale zase nemůžu říci, že by to nějak teklo, spíše to jen jakoby lepí. Zajímavé je, že jen u nového auta (1 rok). U starších aut (H1 a Dacia) to už nepozoruju i když u H1 jsou jiné typy plastových materiálů. Zřejmě výrobci těch plastových dílů jsou také globální, takže problémy jsou stejné u různých značek.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Odpovědět

Zpět na „ix20“