Vrzganie dveri

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
mario_liptov
*
Příspěvky: 71
Registrován: 20 bře 2006, 14:03
Bydliště: Liptov Slovensko

Vrzganie dveri

Příspěvek od mario_liptov »

Uz dlhsiu dobu mam problem. Uz pomaly vsetky dvere mi pri otvarani vrzgaju. Uz som namazal panty aj doraz, ale nepomohlo to. Mate radu?
Problem so spotrebou vyrieseny. Stal som sa majitelom novuckeho PEUGEOT 2008...

5.9l/100km
Reklama
 

Uživatelský avatar
zubmachine
*
Příspěvky: 59
Registrován: 09 led 2006, 19:02
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zubmachine »

Tak toto ma trapilo taktiez. Vrzgali mi vsak "iba" oboje zadne dvere, pravdepodobne preto,ze sa takmer vobec nepouzivaju. Potom som prestriekal panty WD40 a pomohlo to,ale iba na lave zadne dvere. Prave dvere vrzgaju doteraz, ale budem to riesit az pri druhej garancke (este cca 7000km, asi 5-6mesiacov). Inak som si vsimol, ze prave zadne dvere nedosadaju uplne!!! ked sa zavru, tak zadna cast dveri (ako je klucka) nieje zarovno z karoseriou-je tam asi 4-5 mm rozdiel, oproti lavym dveram. No ak ti vrzgaju vsetky dvere a nepomoha WD, tak utekaj do servisu, ved si pravdepodobne este v zaruke:)
i40cw 1.7crdi 7dct.. 75000km
i30cw 1.6vvti classic.. predane
1.3i/62.5Kw - 60500km - Predane....
vipe

Příspěvek od vipe »

To vrzání dveří dělají omezovače, je tam taková silná pružina která tlačí na ten plastovej plocháč co vyjíždí ze dveří když se otevírají. Omezují polohu dveří myslím že ve dvou polohách a tam je ten kámen úrazu. Mám takovej dojem že už z výroby to chodí nenamazané a pak jak se to trochu přidře a ten povrch se zdrsní tak to začíná vrzat, ale zase je divné že do první garančky to vrzání nebylo žádné a jak to na garančce namazali tak to začalo vrzat, ale jenom zadní dveře které se tak často nepoužívají. Prostříkám WD a je chvilku pokoj pak jak to vyschne tak to začne znovu vrzat. :roll:
Janjan
**
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2005, 20:53
Bydliště: Třinec

Příspěvek od Janjan »

Měsíc po první garančce chytil tuhle vrzavou vyrózu i můj "rudej ďablík". Na srazu jsme to samozřejmě taky probrali a zítra na to vletím a budu zkoušet různý maziva. WD40 se mi jeví dost řídká, takže tu hned škrtám.
GETZ Dynamic 1.1/48kW
Uživatelský avatar
haryk
**
Příspěvky: 107
Registrován: 12 čer 2006, 10:22
Bydliště: Chebsko

vrzání

Příspěvek od haryk »

Chlapi,dostal jsem nějakou vazelinu s mědí,původně na závity matek kol,aby šly dobře povolit,co myslíte,že by tam v těch pantech ta měď vydržela mazat a dveře tím nevrzat?Sám jsem zatím "mladý" autíčko,takže by to u mne bylo preventivní.Vaše poznatky beru jako dobré tipy do budoucna.
Getz UG 1341
vipe

Příspěvek od vipe »

Jak jsem psal o kousek vejš to vrzání není v pantech ale v omezovačích. Je to třeba vyzkoušet který mazací prostředek bude zabírat, já jsem zatím na to nepřišel. :cry:
Uživatelský avatar
ok1dnh
*
Příspěvky: 38
Registrován: 13 črc 2006, 15:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ok1dnh »

A co zkusit jemně namazat vazelínou A00 ? Mazávaly se s tím kluzné části, například svislé čepy a podobně. Je to taková bestie, na co přilne, tam drží a nesetře se. Jednou mi do kýblu s A00 spadlo kladivo a nešlo vyndat :-).
Karel
Accent 1.3i Elegance, 5dv, r.v. 2005
Janjan
**
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2005, 20:53
Bydliště: Třinec

Příspěvek od Janjan »

jaja7 píše:Měsíc po první garančce chytil tuhle vrzavou vyrózu i můj "rudej ďablík". Na srazu jsme to samozřejmě taky probrali a zítra na to vletím a budu zkoušet různý maziva. WD40 se mi jeví dost řídká, takže tu hned škrtám.
Zdar Géčkaři! Jak jsem slíbil, tak jsem udělal. Dneska hned ráno jsem šel na toho omezovacího parchanta, v ruce vazelínu ve speji, otevřu dveře... a ono
nic. Jdu prubnout druhý dveře... taky nic! Pak si ale říkám: "no jasně, auto stojí ve stínu a je chladno, zkusím to odpoledne". Odpoledne přijdu, autíčko od sluníčka pěkně nažhavený, otevírám dveře pěkně pomalu... a nic!!! To už
jsem se ale nas..l a stejně jsem ty omezovače postříkal. Pak vám zase napíšu, až to znovu začne vrzat :? .
GETZ Dynamic 1.1/48kW
xmrak
**
Příspěvky: 363
Registrován: 24 bře 2006, 12:38
Bydliště: Hořovicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmrak »

taky mi vrzali dveře, tak jsem na to ze začátku používal wd40 ale to se moc neujalo, začali zase po krátké době vrzat a ještě tan zápach. Potom jsem ale objevil mazadlo přímo na takověhle panty, které obsahuje teflon a je po problému. Ale neřeknu co je to zač, používali jsme ho v práci na starou leštičku plastů ....
Hyundai Getz 1,3/63kw cvvt Elegance 5HB Tundra Green
Mercedes Benz class G 2.9tdi rv.89 + facelift 2005
Daewo Nexia 1.5i 8V rv.92
R.I.P - Honda Civic původně 1,5/66kw
R.I.P - Fiat 126p (polski)
Uživatelský avatar
Avalanche
*
Příspěvky: 72
Registrován: 27 čer 2006, 13:49
Bydliště: Praha

Příspěvek od Avalanche »

Já osobně zatím nemám problém, ale WD40 bych rozhodně nedoporučoval na tento problém. WD40 je dost agresivní mazadlo, rozežere klasickou vazelínu. Měl jsem s tím problém u mazání středů v kolech na jízdním kole. Promázl jsem to WD40 a ta mi rozežrala vazelínu ve středech kola a musel jsem to mazat klasickou vazelínou a byla pohoda. Podle mého klasická vazelína pomůže. Zkuste to, ale určitě nic ve spreji, tomu nevěřím, není to na dlouhé trvání. Co vím určitě, že bych tam necpal WD40, ta je fakt na tento způsob nedobrá. Dobře maže třeba řetěz u motocyklu nebo u jízdního kola. Ale je to univesální věc a na tohle se to podle mého nehodí. Toť můj názor :wink:
xmrak
**
Příspěvky: 363
Registrován: 24 bře 2006, 12:38
Bydliště: Hořovicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmrak »

Taky jsem už dávno WD40 na tokéhle věci odsoudil ...

S tím teflonovým, né že bych nechtěl říct co je to zač, ale sám to nevím, protože to bylo v neoznačené lahvi.
Hyundai Getz 1,3/63kw cvvt Elegance 5HB Tundra Green
Mercedes Benz class G 2.9tdi rv.89 + facelift 2005
Daewo Nexia 1.5i 8V rv.92
R.I.P - Honda Civic původně 1,5/66kw
R.I.P - Fiat 126p (polski)
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

Vcera jsem byl na 2. garancni prohlidce a tam mi rekli, ze vrzajici omezovace v zadnich dverich Hyundai v zaruce zdarma meni. Me to ceka cca za tyden, az prijdou . . .
Takze kdo mate Getze v zaruce, tak se bezte preptat k nejblizsimu dealerovi.
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Me jeste nic nevrze..... no ale ted si zrovna rikam, jestli ja vubec nekdy sel dozadu :D No kazdopadne az se ten zvuk ozve (a ja doufam ze ne) tak zkusim nalejt na ty omezovce takovou hustsi tekutinu s velkym mnozstvim teflonu, kterou pouzivam na mazani vidlice na kole. Myslim, ze by mohla vydrzet a teflon by moh dvere "odvrzat" :)
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Ono je zase problém v tom že vazelína nebo mazivo obecně, který ulpívá a nejde setřít sice dlouho vydrží ale zas na druhou stranu nachytá na sebe bordel, hlavně prach, pak to ztvrdne časem a je to ještě horší. Spíš bych použil něco na bázi silikonu a nebo jemnou bílou vazelínu a prostě časem ji setřel a namazal znovu. Žádný mazivo nevydrží mazat věčně aby se to jednou napatlalo a byl od toho nadosmrti pokoj.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
vipe

Příspěvek od vipe »

mylys píše:Vcera jsem byl na 2. garancni prohlidce a tam mi rekli, ze vrzajici omezovace v zadnich dverich Hyundai v zaruce zdarma meni. Me to ceka cca za tyden, az prijdou . . .
Takze kdo mate Getze v zaruce, tak se bezte preptat k nejblizsimu dealerovi.
To je dobrá zpráva. Mám garančku sice až v březnu ale určitě to tam řeknu.
P.S. Kde jsi byl na tý garančce ať máme nějakej argument. :lol:
Odpovědět

Zpět na „GETZ“