ziadne RDS v radiu?

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

ziadne RDS v radiu?

Příspěvek od fikusino »

Cawte, je mozne aby na "vlajkovej lodi" Hyundaiu nebolo RDS v radiu? (zobrazujuce sa nazvy pesniciek pri pocuvani AM/FM)
Mozte mi potvrdit ci tu u vasich i40 funguje? Nazov stanice ano, ale nie skladieb! Skusal som to aktivovat niekde v nastaveniach, ale nasiel som len dve
moznosti(TA a este nieco) a ani jedna z nich to nebola.

Google mi potvrdil ze s tym maju problem viaceri majitelia a vraj existuje sposob ako to aktivovat, ale vsetky clanky prevazne hovorili o Hi20 a hlavne 2-3 roky dozadu.

Tu je jeden taky postup co som nasiel, pravdepodobne to skusim dnes vecer na mojej i40:
----------------------------------------------------------------------------------------------------
1. turn on car (so the radio comes on)
2. turn off radio. (using the power button)
3. press and hold the 1 and 4 (preset buttons) about 2 seconds
4. release the 1 and 4 buttons and quickly press the 1 button 4 times.
(right after that you should get a screen that looks just like a screen you get when holding the 1 and 6 button while the unit is off showing
software version and eeprom info except it will have a (F) in the top left hand side)
5. press button 6
6. use the tune knob and select a different location/(model) i just selected what ever was previous by turning the know counterclockwise.
7. press in on the tune knob to select.
(unit will reprogram and verify you will see its status while it does this happens quickly at the top of the screen)
9. repeat steps 3 thru 7 but put the location/model back to what it was before changing it in step 6.
(unit will reprogram again from internal memory)

These are the things I did messing around and later found that my sat. radio was working.
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
Reklama
 

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8994
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: ziadne RDS v radiu?

Příspěvek od idam.i »

Ja tomu síce moc nerozumiem,ale myslím si ,že RDS tam určite mám.To či zobrazuje aj názov skladby to neviem.Možno to je vec stanice?

http://sk.wikipedia.org/wiki/Radio_Data_System
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: ziadne RDS v radiu?

Příspěvek od pepe pedro »

pekne,len škoda že neponimaju
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: ziadne RDS v radiu?

Příspěvek od JoKo »

radio v i40 rds ma.
ci ma aj funkciu rt neviem, ale vela zabudovanych radii od vyrobcu takuto funkciu nema. i30tka to nema...

asi jediny model od hyundaia dovazaneho na slovensko s radiom bez rds je elantra.
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: ziadne RDS v radiu?

Příspěvek od robertbulko »

rádio má určite RDS, ale názvy pesničiek to je asi hodne veľký luxus. Ja som rád, že mi najde stanicu na inej frekvencí, keď pôvodná stráca signál.

Ale, keď už sa tu bavíme o rádiu, vedel by niekto napísať ako by som dostal do rádia equalizér a loundness on/off?

V test menu vidím nastavenie loundness DEACTIVE a equalizér FLAT, ale rádio takéto nastavenie v menu nemá.

Tiež by som uvítal nastavenie úrovne subwoofera :roll:
Přílohy
DSC_0538.jpg
DSC_0538.jpg (75.26 KiB) Zobrazeno 5655 x
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 05 srp 2013, 20:59, celkem upraveno 2 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8994
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: ziadne RDS v radiu?

Příspěvek od idam.i »

pepe pedro,chlače môj zlatý a čomuže nerozumies?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Re: ziadne RDS v radiu?

Příspěvek od fikusino »

tym RDS som myslel zobrazovanie nazvu pesniciek - ale asi som moc rozmaznany. mate pravdu v podstate RDS tam je (nazvy stanic) ale nejak mi pride
ze je to len polovicne RDS.
no a ten moj navod v anglictine je tak troska bezpredmetny kedze sa tyka klasickeho radia a ja mam NAVI screen ako aj vacsina z vas ;)

btw. Robert co si myslel tymi nastavovaniami zvuku? mas tam klasicke nastavovanie hlbok, stredov a vysok - to nestaci?
este jedna vec, vsimol som si ze odkedy mas auto tak ho skumas, rozoberas, "testujes" co sa da ;) rozoberal si uz ten stredovy panel?
ten "uchvatny" klavirny lesk co ma na sebe? ak hej, napis ako na to, popr. daj foto, raz sa ho chystam prerobit, mozno potiahnut
nejakou tenkou kozou, alebo prestriekat. tato klavirna leskla je v mode uz nejaky ten rok a mohli by s tym uz prestat, je to otrasne, navyse
neprakticke. dufam ze o par rokov ked budem kupovat nove auto tento vystrelok uz pominie. inak je to vsade, vo vsetkych znackach, lacnych I
drahych. minule som to objavil u kamosa v nojom jaguare - som mal skoro pocit ze sedim u seba v i40 ;)
Naposledy upravil(a) fikusino dne 06 srp 2013, 15:20, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: ziadne RDS v radiu?

Příspěvek od robertbulko »

cau Fikusino, mas pravdu aj ja som rozmaznany a vrtam sa vo vsetkom co mi neda spat :lol:

Equalizer nepotrebujem, ale nastavenie subwoofera by sa hodilo a mozno keby sa dal akvivovat loudness mohol by som zvuk lepsie "ohybat". Ked uz tam taka funkcia je, preco nie je v nasich modeloch aktivna?

Co sa toho stredoveho panelu tyka, mal by som ist do servisu a maju mi menit cast toho panelu. nebudem hovorit teraz preco, to je na inu debatu. Tak dufam, ze mi dovolia to vyspehovat. Rad by som to potom doma znova rozobral a vytmelil RTV silikonom, aby to prestavo vrzgat. Potom to nafotim.

Vrta mi hlavou aj ako demontovat ten piano plast okolo navi.

Na zaver, asi niekoho urazim, ale stve ma ked sa ma pytaju ludia ake mam auto a ja poviem hyundai a oni, takym znechutenym tonom, co? hyundai???? Tak som si kupil nove znacenie a moja i40 bude po novom EAGLE a potom budu ti neprajnici cumiet ked im poviem, ze to krasne auto je HYUNDAI
Přílohy
$(KGrHqJ,!q!FCrzcNDbhBQwGiBff-g~~60_12.JPG
$(KGrHqJ,!q!FCrzcNDbhBQwGiBff-g~~60_12.JPG (56.13 KiB) Zobrazeno 5574 x
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Re: ziadne RDS v radiu?

Příspěvek od fikusino »

zdarec, ked teda zistis ako to demontovali tak ocakavam nejake info ;)
som sa pobavil tymi novymi znakmi, vyzeraju dobre, to urcite nebude nikto poznat ;)

este jedna otazka, robil si update map na najnovsie uz? popr. instalovali ste niekto
wolfNCU do i40? je to safe? stoji to vobec za to?
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
Uživatelský avatar
nulda
**
Příspěvky: 458
Registrován: 03 led 2011, 11:11
Bydliště: Praha

Re: ziadne RDS v radiu?

Příspěvek od nulda »

moje i30 RDS umi, zobrazuje nazvy pisnicek z radia
Hyundai i30 1.4i CVVT, Comfort (2010/05/26), Indigo Blue
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8994
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: ziadne RDS v radiu?

Příspěvek od idam.i »

Úprimne tý čo sa ksichtia blbo,keď poviem,že mám :hyu: neriešim.Skôr naopak.Keď sa pýtajú aké mám auto tak poviem :hyu: a viac nerozoberám.No pokial ich odveziem tak sú väčšinou slušne zaskočený,ako to jazdí. :D/
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Re: ziadne RDS v radiu?

Příspěvek od fikusino »

nulda píše:moje i30 RDS umi, zobrazuje nazvy pisnicek z radia
serwus, no som zaskoceny teraz...si to mal uz od zakupenia vozidla, alebo si to nejako manualne aktivoval?
mas comfort veziu - to znamena aj NAVI alebo len klasicke radio?
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: ziadne RDS v radiu?

Příspěvek od soban »

Nějak nechápu co řešíš....

Pokud stanice nevysílá názvy písniček tak je nevysílá a tím pádem je nikdo nemůže zobrazit.

Pokud je vysílá tak je většinou vysílá jako název stanice, aby se zobrazily na všech rádiích s RDS.

Pokud se nezobrazí je možné že je špatná kvalita signálu protože název stanice stačí načíst jednou a rádio si ho pamatuje.
Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Re: ziadne RDS v radiu?

Příspěvek od fikusino »

soban píše:Nějak nechápu co řešíš....

Pokud stanice nevysílá názvy písniček tak je nevysílá a tím pádem je nikdo nemůže zobrazit.

Pokud je vysílá tak je většinou vysílá jako název stanice, aby se zobrazily na všech rádiích s RDS.

Pokud se nezobrazí je možné že je špatná kvalita signálu protože název stanice stačí načíst jednou a rádio si ho pamatuje.

Tak riesim lebo som si to vcera vsimol a zaujimalo preco, jak, ako. Nie su tieto fora aj na riesenie takychto "problemov"? :)
Aspon sa dozviem ja a mozno aj ty nieco viac. Jasne mas recht ked tie RT info stanica nevysiela tak to neuvidim, ale doteraz som
to nevidel u ziadnej stanici u nas na SVK, a to pocuvam tie najvacsie, najznamejsie, takze problem je asi niekde inde.
S tymi nazvami pesniciek je to trochu komplikovanejsie, prave som sa dozvedel ze je to zakazane v autoradiach od vyrobcu kvoli
odvadzaniu pozornosti(myslim ze JoKo to spominal). Mozno len v EU? neviem...a pravdepodobne sa to netyka dokupeneho radia niekde v obchode.
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: ziadne RDS v radiu?

Příspěvek od soban »

Blbost a jak by rádio rozlišilo zda je to název stanice nebo název písničky?

U rádia čas podle toho z jakého studia vysílá tak se mění znaky - název stanice ==CAS== nebo >>CAS<< a u druhého studia je pouze ==CAS== radio EVROPA normálně vysílá názvy písniček i na mém i20 se zobrazují.

Podle mě to prostě hromada stanic nedělá proto to není vidět....

Radia ještě umí přijímat textové správy to se dá v menu povolit, ovšem nenašel jsem radio co by je vysílalo...

Podle mě RDS umí celkem dost, ovšem hromada věcí se nepoužívá či se používají zmršeně a pod...
Odpovědět

Zpět na „i40 Elektronika“