Dálkové ovládání

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Dálkové ovládání

Příspěvek od Tomikp »

Dobrý den, mám dotaz na dálkové ovládání k Sonatě 2002. Funguje jenom tlačítko LOCK, UNLOCK a TRK nefunguje. Rozebral jsem to a zjistil že budou ais vadné mikrospínače, po jejich zmáčknutí se LEDka nerozsvítí, někdy jen problikne třeba. Nevíte někdo náhodou jestli se dají koupit mikrospínače samotné někde a nebo nemáte s tímto problémem zkušenost? Nové DO stojí docela dost, tak bych si raději pomohl jinak. Četl jsem na fóru Citroen Xantia že už to tam někdo dělal ale nic konkrétního. takže to asi de. Díky předem T.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Takže situace pokročila a blíží se velký pokus. Sehnal jsem mikrospínače za lidovou cenu 6,- /ks. V nejbližší době se chystám to zaletovat.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
alda
**
Příspěvky: 108
Registrován: 08 čer 2006, 12:53
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alda »

Tak to přeju, hodně úspěchů. S netřesoucí se rukou a dobrou pájkou(nejlépe mikro) to půjde. :) Držím pěsti!
dříve SONATA 2.5 V6 24V LPG
pak KIA Magentis 2.5 V6 24V LPG
a nový přírůstek ATOS 1.0 manželce
nyní SONATA NF 2009 2.0 CRDi
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

:idea: Tak a je to, ovladač šlape jak hodinky. Celková cena opravy = 12 Kč. To je docela dobrý, pač v Hyundai mi nabízeli novej za cenu okolo 2-3 tis Kč. Stačilo vyhodit vadný mikrospínače a doletovat nový. K tomu je potřeba mikropájka, kterou naštěstí máme v rodině. Pokud by nebyla, každej elektrotechnik by to jistě v pohodě zaletoval, holt by to stálo o nějakou korunu navíc ale pořád zlomek ceny novýho ovladače. A protože druhej ovladač už taky začíná být špatný na dotyk, bude také preventivně vyléčen :-).
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

GRATULACE :!: :o
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Svete div se, ale u nas ve vyprodeji stoji mikropajka 39Kc a letovaci pistole taky, tycinky do ni 5Kc a je nakoupeno:)
taky gratuluju:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Děkuji, ještě možná se někomu bude hodit informace kde ty spínače vzít protože sem s jejich sháněnim měl docela práci. Tož tady je odkaz:

http://hadex.cz/grcwn/productCatalog.as ... e&id=id194
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
Florent
Příspěvky: 5
Registrován: 25 kvě 2010, 21:26

Re: Dálkové ovládání

Příspěvek od Florent »

Mam stejny problem, lock funguje bez problemu, unlock a kufr zlobi... Nicmene moje mechanicka zrucnost je nekde na urovni lega, tudiz pokud uz to nekdo daval dohromady a byl by ochoten mi pomoci podrobnym navodem, pripadne za nejakou rozumnou uplatu udelat, budu moc rad. Dejte mi prosim vedet bud zde nebo formou PM. Jedna se o Sonatu 2002... :wink:
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Dálkové ovládání

Příspěvek od ZdeněkH »

Když už to tu je zeptám se. Když chci odemknout auto musím nejdřív zmáčknout tlačítko pro zamknutí (blikne) a teprve pak na odemknutí. Pokud to udělám bez toho zamknutí tak dálka vůbec nereaguje.
Další věc občas v některých místech kde parkuju častěji se mi stane, že centrál nereaguje na otevření vůbec. Ano na zamknutí blikne, ale odemknout to ne. Někdy pomůže když držím delší dobu tlačítko odemknutí, ale někdy ne pak pomůže jen odemknout klíčem, zmáčknout tlačítko zavření a skočit do auta a tam teprve dálkou odemknout a už to reaguje v pohodě. Problém trochu je, že když jsem zamknul dálkou tak při odemknutí klíčem začne řvát alarm takže někdy budím sousedy.

Setkal se s tím někdo? Onen problém s neodemknutím je třeba když parkuju před barákem, ale stačí parkovat přes ulici a je to v pohodě co jsem tak vypozoroval.
Uživatelský avatar
Melkor
**
Příspěvky: 282
Registrován: 26 led 2007, 16:45
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové ovládání

Příspěvek od Melkor »

Nabízím opravu dálkových ovládání, nebo jiných zařízení (mobilní telefony, GPS navigace, zesilovače atd...) za lidovku.
Pár členům už jsem tady lecos opravoval (např Hujerovi spoustu věcí)
pošlete SZ. Operuju v Praze u metra skalka :hyu:
Lantra Combi 1.8 16V 94KW rv.1996
Accent 1.3 12V 61KW rv.2003 - LPG MAGIC3 - (mám interface i SW pro nastavení ŘJ)
-prodáno: Accent 1.3 62Kw rv.95 5dvéř
Uživatelský avatar
Melkor
**
Příspěvky: 282
Registrován: 26 led 2007, 16:45
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové ovládání

Příspěvek od Melkor »

Florentovi jsem to opravil. Triviální závada, kdo to budete chcít ještě opravit, můžu posloužit. Už jsem to dal do kupy Hujerovi a Florentovi...
Lantra Combi 1.8 16V 94KW rv.1996
Accent 1.3 12V 61KW rv.2003 - LPG MAGIC3 - (mám interface i SW pro nastavení ŘJ)
-prodáno: Accent 1.3 62Kw rv.95 5dvéř
Odpovědět

Zpět na „SONATA“