H.I.D. sada do Fecka.......

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
Neo29
*
Příspěvky: 21
Registrován: 17 úno 2013, 15:45

H.I.D. sada do Fecka.......

Příspěvek od Neo29 »

Cus chlapi ,jelikoz mi muj santa sviti tak trochu no nijak narvu tam xenony klasika hid sada se slim ballasty atd. Chci se zeptat urcite je nekdo mate uz v aute.Nedela to nejakou neplechu v elektronice ,nebo tak??Koukal sem ze fecko nema ani hlidani praskle zarovky takze podle me a podle autoelektrikare no problem to tam narvat......... uz se to tu resilo cetl sem a vsechno vypada v pohode tak jenom jestli nahodou to nekomu neco neodpailo ci tak ?????
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 114kw, 2007
Reklama
 

Karel6888
**
Příspěvky: 125
Registrován: 18 dub 2009, 13:11

Re: H.I.D. sada do Fecka.......

Příspěvek od Karel6888 »

no je to super akorát se na mně vyspal jeden policajt a museli z auta ven.
Uživatelský avatar
Neo29
*
Příspěvky: 21
Registrován: 17 úno 2013, 15:45

Re: H.I.D. sada do Fecka.......

Příspěvek od Neo29 »

Karel6888 píše:no je to super akorát se na mně vyspal jeden policajt a museli z auta ven.
Tak to je mi te lito :( benga mi starost nedelaj ani STK mam znami :lol: a jinak v pohode zadnej problem nikdo ????
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 114kw, 2007
jna
*
Příspěvky: 40
Registrován: 26 črc 2009, 08:11
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: H.I.D. sada do Fecka.......

Příspěvek od jna »

Ahoj, pokiaľ by si mal záujem mám celú sadu aj s vysokonapaťovými jednotkami, používal som to veľmi krátko, takže sa možeme dohodnúť
Krwell
*
Příspěvky: 60
Registrován: 30 říj 2009, 23:41
Kontaktovat uživatele:

Re: H.I.D. sada do Fecka.......

Příspěvek od Krwell »

čau, já je mám už asi 3 roky a bez problémů, teprve před měsícem jsem musel měnit žárovku, takže za mě super
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDi Elegance
bob&bobek
*
Příspěvky: 65
Registrován: 30 lis 2010, 17:39

Re: H.I.D. sada do Fecka.......

Příspěvek od bob&bobek »

Asi by bylo nejlepší všem co mají namontované nepovolené HID rovnou rozkopat světla na místě.
Oni totiž nevědí,že když maj rozhozenou geometrii světel ,což má v dnešní době asi 50% aut, tak oslňují takovým způsobem,že se protijedoucí auto může jít klouzat do příkopa.
Idiot známí,který to na STK pustí,takovýmu chytrákovi, bude jeden den bez práce, si to může pak taky mrsknout.
A až to do vás někdo v noci narve tak si to zkousnete sami včetně pojišťovny.
Ale to je standartní česká vlastnost,že je to zakázaný nikoho nezajímá,ještě se s tím musí chlubit na netu a machrovat,že mám známého všude a hned ho bonznout.
Petr73
*
Příspěvky: 48
Registrován: 30 led 2008, 16:55

Re: H.I.D. sada do Fecka.......

Příspěvek od Petr73 »

Mám asi čtyři roky bez jakýchkoliv problémů. Svítí o hodně lépe a hlavně pořád neodchází H7... Po třech letech jsem měnil výbojky.
Na technické jsem byl dvakrát. Prvně se ptal co ty světla, ale když zjistil, že seřízení ok, tak v poho. Podruhé už ani slovo a bez známých.
Nido na mě nebliká a sám když vidím na féčkách xenony a je jich dost, nemám pocit, že by mě měco oslňovalo. Ono je totiž rozdíl dát xenon do světlometu s optikou, jako má santa, nebo do klasického otevřeného světlometu. To potom svítí jako prase a koukat se do toho nedá. To co se tu taky píše, že každý HID xenon musí na rozdíl od originálu oslňovat je nesmysl.
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi Dynamic man.
TycoonX
*
Příspěvky: 22
Registrován: 29 čer 2013, 09:53

Re: H.I.D. sada do Fecka.......

Příspěvek od TycoonX »

Je to prasárina montovať HID, reflektorom chýbajú 2 základné veci 1.dynamická nivelácia svetlometu 2.ostrekovače svetiel
Je to sebecké a protizákonné, mali ste si kúpiť autá s orig xenónmi ! Ked na to nemate tak nebastlite
Citroen BX 1.9 GTi 16V -160k 1988
Citroen Xantia 2.0 HDi -110k 1999 (460 000km)
Citroen C5 I. 2.0 HDi Automat-110k 2003 (250 000km)
Citroen C5 I. 2.2 HDi Exclusive-136k 2002 (300 000km)
Citroen C5 II. 2.2HDi Exclusvie-175k 2004 (260 000km)
Hyundai H1 Starex HSV 4WD-140k 2006 (115 000km)
Petr73
*
Příspěvky: 48
Registrován: 30 led 2008, 16:55

Re: H.I.D. sada do Fecka.......

Příspěvek od Petr73 »

To jako když budou světla řádně umyté ostřikovači, tak nebudou oslňovat? :lol:
Ostřikovače se na xenony montují především kvůli zimě. Výbojka totiž nevyzařuje tolik tepla a tudíž by světlomet mohl zvenku namrzat, apod. Jinak každé neumyté světlo svítí méně, vč. xenonu...
Co se regulace sklonu týká, není problém, když auto ví naložím to sklopit ručně. To že to někoho nenapadne je další věc, ale potom oslňuje i bez xenonů.
Origoš výbojka stojí zpravidla víc než kompletní seda HID, přičemž má jinou jen patici. Pokud to měkomu vyhovuje nic proti. Jen pokud o tom máte pouze načteno, že to není povolené, atd. tak nevím proč tady píšete něco o prasárnách, když o tom nic nevíte :shock:
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi Dynamic man.
bob&bobek
*
Příspěvky: 65
Registrován: 30 lis 2010, 17:39

Re: H.I.D. sada do Fecka.......

Příspěvek od bob&bobek »

Tak koukám,že i ty to máš bohužel jen načtené a to jen doufám,protože to je blábol týdne.
Předně, dynamycké naklápění xenonů je odvozené od slova dynamyka a je rozdílné od statického nastavení výšky při naložení. A to je zejména pro to,že když se auto na silnici zhoupne,třeba ve výmolu nebo vlně, tak ty xenony se sklopěj k zemy a pak narovnaj a tím nedochází k oslnění protijedoucích aut.
Takže pokud to chceš mít v pohodě, jak píšeš, tak doufám,že máš automata,protože budeš muset jezdit s prstem na naklápění a štelovat to dolu a nahoru na každém hupu a to vzhledem k tomu,že nejsme v německu budeš dělat furt.
A to ostřikování nebudu moc komentovat,protože hlupáka si ze sebe uděla zcela dobrovolně, to se ti fakt povedlo,zamrzlé světlomety :mrgreen: =D>
To fakt nevíš,že špinavý světla jinak rozptylujou paprsky než čistý a u xenonů tuplem,protože od počátku není tenhle světlomet a parabola dělaný na odraz xenonový výbojky ale žárovky?
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: H.I.D. sada do Fecka.......

Příspěvek od JoKo »

potvrdzujem to, ze ostrekovace su tam z dovodu ineho lomu svetla na skle {plaste} reflektora.... cital som to pred par rokmi v casopise auto motor a sport {alebo nieco podobne}, kde robili testy s adacom, alebo tuv...

pise sa o tom aj napriklad tu:
Zo schvaľovacích predpisov upravujúcich podmienky montáže zariadení na osvetlenie a svetelnú
signalizáciu vozidiel vyplýva, že montáž svetlometov so svetelným zdrojom, ktorý má svetelný
tok vyšší ako 2000 lúmenov (to sa týka najmä svetlometov s výbojkami), je možná výhradne
v kombinácii so schváleným zariadením na čistenie svetlometov a zariadením na automatické
nastavovanie sklonu stretávacích svetlometov (statickým alebo dynamickým, bližšie popísané
v prílohe č. 2). Dôvodom týchto požiadaviek je, že nečistoty na krycom skle alebo nesprávne
nastavený sklon svetlometu (napríklad už pri zaťažení batožinového priestoru v zadnej časti vozidla)
môžu spôsobiť oslnenie vodičov vozidiel idúcich v protismere, obzvlášť nepríjemné a nebezpečné
práve pri svetlometoch svietiacich s vyšším svetelným tokom.
zdroj: http://www.testek.sk/files/xenon.pdf

inac na mna hid ludia posobia dost tuzersky a majitelia vozidiel akoby davali najavo, ze chcem mat nieco, na co nemam... to iste, ako ked si kupia na trznici stvor pruzkovy abibas, alebo mike tenisky...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Petr73
*
Příspěvky: 48
Registrován: 30 led 2008, 16:55

Re: H.I.D. sada do Fecka.......

Příspěvek od Petr73 »

Zřejmě si tady někdo myslí, že když se něco děje automaticky je to dokonalé. Potom doporučuji autopilota i za volant. :lol:

Automatická regulace světel určitě nereaguje tak rychle, aby se při prohoupnutí v řádu zlomků vteřiny světlo sklopilo a zase vrátilo. Zřejmě má taky vychytanou situaci, kdy se k sobě dvě auta blíží na teréním zlomu a z pohledu protijedoucího světla svítí výše... Její nejužitečnější funkce spočívá v tom, že kyž se něco naloží dozadu, nemusí člověk mvslet na to, že by si měl slopit světla...

K nečistotám na světlometu asi takto. Bez ohledu co se píše o lomu světla na skle reflektoru, znečištěný světlomet (např. uschlá špína) sníží světelný výkon klidně o 50%, bez ohledu kam se co láme a to je docela hodně znát. Funguje to prostě jako šedý filtr určité denzity. Naproti tomu čistý světlomet s kapkami (které opticky fungujou jako čočka) nebo souvislejší vrstvou vody, či ostřikovací kapaliny ovlivní opticky průchod paprsku daleko více. Jestli se to někomu nezdá, zkuste si jet za jijáku bez stěračů, zaručeně uvidíte super ostře... Nevšiml jsem si, že by se v dnešní době na světla k ostřikovačům montovaly i stěrače, což by bylo z důvodů lonu světla asi neuspokojivější řešení.

Ještě k té teplotě. To, že xenon tolik netopí je fakt. Jestli si někdo myslí, že světlo nemůže namrznout, tak asi nikdy nejel delší trasu v teplotách kolem nuly, nebo těsně pod a za mlhy atd. Mimochodem ta teplota se projevuje i na tom špinění. Jelikož světlo tolik netopí, špína na něm i v létě nasychá mnohem pomaleji.

Není tady zcela jednoznačné co víc osňuje. Co se píše bývá mnohdy jen mediální masáž... :wink:
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi Dynamic man.
bob&bobek
*
Příspěvky: 65
Registrován: 30 lis 2010, 17:39

Re: H.I.D. sada do Fecka.......

Příspěvek od bob&bobek »

Dále to již komentovat nebudu, každý si udělá jistě svůj názor.
Pošli to do výzkumáku nebo na DEKRU, jsou tam samí blbci, tak se možná chytnou za nos a konečně to schválí jako homologovanou montáž,protože tvé úvahy jsou "celkem logické",se divím,že je to ještě nerklo.

Nicméně ještě pro ty kteří přešlapují před koupí.
Měl jsem před SF opla omegu s xenonama (originál) a tam to fungovalo tak jak jsem popsal.
Pak mi jedna výbojka odešla úplně a druhá byla před smrtí (pozná se to,že je před smrtí tak,že začne svítit méně a barevně se změní do fialova).
Origo výbojka stála 6tis. a náhražka 1500,-,takže sem samozřejmě koupil ty náhražky (co asi jiného bude v těch sadách HID?).
A co myslíte,jak to svítilo?
Osvit oproti origo byl minimálně poloviční a navíc, vzhledem k tomu,že xenony mají jasný ohraničení svět.toku ( to znamená že konec světla a přechod do tmy je přesný jak podle pravítka) na dálnici se s tím nad 100km skoro nedalo jezdit,protože nebylo vidět co je před váma ve tmě.
V mazdě kde mám standartní čočky jsem jezdil v noci raději,protože sem viděl.....
Petr73
*
Příspěvky: 48
Registrován: 30 led 2008, 16:55

Re: H.I.D. sada do Fecka.......

Příspěvek od Petr73 »

Tvé zkušenosti s nahrážkama u Omegy asi nemusí být ideální. Já taky netvrdím, že HID funguje vždy a všude bezvadně. Tohle je ale forum o Santa FE a v této kombinaci (a konstrukci světla) je to úpně v pohodě a nesrovnatelně lepší než standard H7. Vlasně teď ani nevím, jestli jdou, nebo šly (2007) origo xenony do Santy vůbec objednat.
Chtěl jsem jem poukázat na to, že jen fakt, že je něco tzv. schválené, ještě nemusí znamenat, že jde o ideální řešení a vše ostatní je tím pádem špatné, aby se měly na místě rozkovávat světla... :wink:
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi Dynamic man.
Uživatelský avatar
Neo29
*
Příspěvky: 21
Registrován: 17 úno 2013, 15:45

Re: H.I.D. sada do Fecka.......

Příspěvek od Neo29 »

Xenony namontované, světla seřízená = žádný problém na féčku , zkoušel jsem to i se třema nezavislíma lidma jet v noci proti sobě ze vzdalenosti 1 km s prevysenim a ani jeden mi neřek , že bych ho nějak oslňoval...... :D , co se týče oslňování , myslím ,že daleko horší jsou týpci s fabii , nebo jinou srackou , který si narvou hidy do klasický paraboly a nebo staci kombinace normalni zarovky a roztelovany svetla to oslnuje daleko vic nez sestelovane hidy v cocce :!:Nazory typu rozkopany svetel to muze napsat jenom clovek, ktery bud neni doma spokojeny a nebo ho nastvali v praci tomu se akorat smeju :D :D :D :D a posledni vec narazky typu ze si to tam davaji lidi co nemaji na original? Tak to me dobre pobavilo =D> =D> =D> =D> nevidim na tom nic spatnyho ,je to prirozena reakce kazdyho normalne uvazujiciho cloveka, rozhodne vidim vetsi pruser v tom kdyz si nekdo koupi nejaky SUV a narve do nej LPG.... :!: Videl sem to u X5 , Q7, i u Fecka tomu ja rikam socialni pripadi , kdyz si koupim takovy auto, tak bud mam na provoz a nebo nemam tak se na to vykaslu a koupim si auto ktery proste utahnu a ne tam rvat LPG a jezdit s krasne zlutou samolepkou :lol: :lol: :lol:

Ps : Chtel bych videt ty co sem psali ze na to nemame penize - sami sedej doma ,projizdej letaky na akce v Lidlu , Tescu apod. na co kupovat maslo za 35 Kč když v akci maji za 20 Kč :D :D/
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 114kw, 2007
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“