5. dvere otváranie

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

5. dvere otváranie

Příspěvek od robertbulko »

Čaute, napíšte mi niekto či sa vám otvára zámok piatych dverí pri stlačení otvárania na dialkovom? (neplatí pre tých čo majú el. otváranie) Fotrík má Fiat Bravo a on keď stlačí na dialkovom kufor tak sa mu uvolní zámok a môže otvoriť dvere bez stláčania tlačidla. Mne to na mojej i40 tak nefunguje. Keď stlačím a podržím tlačítko na dialkovom, len zablikajú všetky smerovky. :-k
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Reklama
 

Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Re: 5. dvere otváranie

Příspěvek od fikusino »

robertbulko píše:Čaute, napíšte mi niekto či sa vám otvára zámok piatych dverí pri stlačení otvárania na dialkovom? (neplatí pre tých čo majú el. otváranie) Fotrík má Fiat Bravo a on keď stlačí na dialkovom kufor tak sa mu uvolní zámok a môže otvoriť dvere bez stláčania tlačidla. Mne to na mojej i40 tak nefunguje. Keď stlačím a podržím tlačítko na dialkovom, len zablikajú všetky smerovky. :-k

to som skusal hned prvy den a podobne ako u teba nic. ziadna funkcionalita. keby si tomu vedel vymysliet nejaku zmysluponu
funkcnost(alebo tu predurcenu s tym kufrom), urcite by si nepotesil len mna. cas a talent nepochybne mas :)
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: 5. dvere otváranie

Příspěvek od robertbulko »

fikusino píše:
robertbulko píše:Čaute, napíšte mi niekto či sa vám otvára zámok piatych dverí pri stlačení otvárania na dialkovom? (neplatí pre tých čo majú el. otváranie) Fotrík má Fiat Bravo a on keď stlačí na dialkovom kufor tak sa mu uvolní zámok a môže otvoriť dvere bez stláčania tlačidla. Mne to na mojej i40 tak nefunguje. Keď stlačím a podržím tlačítko na dialkovom, len zablikajú všetky smerovky. :-k

to som skusal hned prvy den a podobne ako u teba nic. ziadna funkcionalita. keby si tomu vedel vymysliet nejaku zmysluponu
funkcnost(alebo tu predurcenu s tym kufrom), urcite by si nepotesil len mna. cas a talent nepochybne mas :)
čas sú peniaze a ja by som rád z mojich uskutočnených nápadov aj niečo uvidel v peňaženke :-k zatiaľ sa nikto nemá k tomu, že by mi v tomto smere chcel pomôcť. Vždy plno rečí a sľubov a keď dáš ľuďom voľnú ruku a čakáš, že ocenia tvoju snahu dobrovoľne, dočkáš sa max ďakujem a možno obdivu, napriek tomu, že sľubovali. Je to demotivujúce ...

Ja to otváranie vymyslím, ale budem možno jediný, kto ho má.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Re: 5. dvere otváranie

Příspěvek od fikusino »

robertbulko píše:
fikusino píše:
robertbulko píše:Čaute, napíšte mi niekto či sa vám otvára zámok piatych dverí pri stlačení otvárania na dialkovom? (neplatí pre tých čo majú el. otváranie) Fotrík má Fiat Bravo a on keď stlačí na dialkovom kufor tak sa mu uvolní zámok a môže otvoriť dvere bez stláčania tlačidla. Mne to na mojej i40 tak nefunguje. Keď stlačím a podržím tlačítko na dialkovom, len zablikajú všetky smerovky. :-k

to som skusal hned prvy den a podobne ako u teba nic. ziadna funkcionalita. keby si tomu vedel vymysliet nejaku zmysluponu
funkcnost(alebo tu predurcenu s tym kufrom), urcite by si nepotesil len mna. cas a talent nepochybne mas :)
čas sú peniaze a ja by som rád z mojich uskutočnených nápadov aj niečo uvidel v peňaženke :-k zatiaľ sa nikto nemá k tomu, že by mi v tomto smere chcel pomôcť. Vždy plno rečí a sľubov a keď dáš ľuďom voľnú ruku a čakáš, že ocenia tvoju snahu dobrovoľne, dočkáš sa max ďakujem a možno obdivu, napriek tomu, že sľubovali. Je to demotivujúce ...

Ja to otváranie vymyslím, ale budem možno jediný, kto ho má.
ja som si myslel ze to robis ako hobby a ze ta to bavi. ale ked ti uz niekto za to nieco sluboval tak to mal dodrzat.
ja z tych tvojich napadov aj tak nic sam neuskutocnim, nie som elektrikar, ale napriek tomu ta na pivo pozvat mozem
ked budes naokolo ;)
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: 5. dvere otváranie

Příspěvek od robertbulko »

:lol: nie je to moje hoby, ale som vyučený slaboprúdar a dlhoročný ITčkar. Teraz som profesne niekde úplne inde a využívam skúsenosti z minulosti na veci, ktoré chcem vylepšiť, keď sa dá. Keď sa pozriem na moje témy a otázky smerujúce na vás ostatných, takmer na 100% je to o tom, že som si musel pomôcť sám. Príspevky typu, je to super nápad a aj ja by som také chcel a je to bomba sú milé, ale nepomôžu. Preto je to pre mňa osobne užitočný čas a pre vás ak sa vám to páči užitočna vec, ktorá je zadara. Znie to srandovne, nie? Daj daj daj ďakujeme. Ak by sme sa na tom podielali spoločne, nemám problém, ale je to môj čas a moje nápady...tak preto

Na pivo si skočím rád. :)
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 26 srp 2013, 23:26, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: 5. dvere otváranie

Příspěvek od idam.i »

Chceš,dáš a keď nechceš nedáš.Je to len na tebe.Páčia sa mi tvoje nápady,ale aj tak z nich nič nepoužijem.V elektrike som slabý a mám "bobany" o stratu záruky.Tak som vždy tvoje riešenia aspoň pochválil.Dúfam,že nevadí. :-k
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: 5. dvere otváranie

Příspěvek od robertbulko »

idam.i píše:Chceš,dáš a keď nechceš nedáš.Je to len na tebe.Páčia sa mi tvoje nápady,ale aj tak z nich nič nepoužijem.V elektrike som slabý a mám "bobany" o stratu záruky.Tak som vždy tvoje riešenia aspoň pochválil.Dúfam,že nevadí. :-k
Ďakujem :)

Neberte to prosím moc tragicky, keď môžem pomôžem, ale nedám sa zneužívať.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: 5. dvere otváranie

Příspěvek od robertbulko »

Dávam poslednú šancu, potrebujem el. zapojenie piatých dverí a tiež zistiť čo sa udeje v aute po stlačení tlačítka na otváranie piatych dverí. Ak sa to ku mne dostane skôr ako to zoženiem ja, tak budem zdielať, keď sa mi podarí urobiť otváranie dialkovým. V podstate to nemám chuť riešiť, pretože sa mi nechce otravovať elektrikára z :hyu: servisu. Nech sa páči môžete sa realizovať vy. Samozrejme úspech nie je zaručený, ako vo všetkých predchádzajúcich pripadoch, kde som netušil ako to dopadne :-k
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 27 srp 2013, 07:36, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Tasek
*
Příspěvky: 37
Registrován: 15 črc 2013, 13:03

Re: 5. dvere otváranie

Příspěvek od Tasek »

Čau,
dle toho co jsem vypozoroval, tak se pouze elektricky povolí zámek a to pouze na 5. dveřích, aby si je mohl otevřít, po jeho znovu dosednutí se opět zamkne, předpokládám el. magnet..., ale nejsem si jistý.
Jinak platí co jsem psal včera, jestli budeš potřebovat jakýkoliv materiál na své úpravy, dej vědět, děláme kabelové svazky...

Tasek
Hyundai i40 CW, Comfort, 1,7 CRDi, 100kw, Sleek Silver
Obrázek
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: 5. dvere otváranie

Příspěvek od robertbulko »

Tasek píše:Čau,
dle toho co jsem vypozoroval, tak se pouze elektricky povolí zámek a to pouze na 5. dveřích, aby si je mohl otevřít, po jeho znovu dosednutí se opět zamkne, předpokládám el. magnet..., ale nejsem si jistý.
Jinak platí co jsem psal včera, jestli budeš potřebovat jakýkoliv materiál na své úpravy, dej vědět, děláme kabelové svazky...

Tasek
Samozrejme ďakujem a bolo by celkom fajn v prípade automatického sklápania zrkadiel použiť také isté farebné označenie káblov ako je originál. (čierna, červená, žltá, modrá, mordro-čierna, zeleno-čierna) :)

Ak je tam el. magnet nebude problém ho podržať dlhšie. Vôbec som netušil, že sa otvorí aspoň na chvílku. Pôjdem to vyskúšať :)
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Tasek
*
Příspěvky: 37
Registrován: 15 črc 2013, 13:03

Re: 5. dvere otváranie

Příspěvek od Tasek »

Podržíš dlouho, probliknout směrovky a otevřeš pouze kufr, ostatní dveře zůstanou zamčené, po zavření zase zaklapne, směrovky bliknou jako když zamykáš celé auto...
Tohle spektrum kabelů běžně používáme, jaký průřez je třeba? (0,35mmq, 0,5mmq, ...? ), dále mám kontakty konektory a popřípadě by se sehnali i pasiva...

Mimochodem, asi tam bude magnet, jelikož když vezmeš za zamčené páté dveře, tak se ti rozsvítí kontrolka zamčených dveří v autě...., alespoň u mě na kombi..., paket comfort...
Hyundai i40 CW, Comfort, 1,7 CRDi, 100kw, Sleek Silver
Obrázek
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: 5. dvere otváranie

Příspěvek od robertbulko »

Tasek píše:Podržíš dlouho, probliknout směrovky a otevřeš pouze kufr, ostatní dveře zůstanou zamčené, po zavření zase zaklapne, směrovky bliknou jako když zamykáš celé auto...
Tohle spektrum kabelů běžně používáme, jaký průřez je třeba? (0,35mmq, 0,5mmq, ...? ), dále mám kontakty konektory a popřípadě by se sehnali i pasiva...

Mimochodem, asi tam bude magnet, jelikož když vezmeš za zamčené páté dveře, tak se ti rozsvítí kontrolka zamčených dveří v autě...., alespoň u mě na kombi..., paket comfort...
Čo sa prierezu káblov týka neviem aká hrúbka je to, ale všetký tie káble boli rovnaké a neboli to tie hrubé silové. :-k

K tomu magnetu, teoreticky by to mohlo tak fungovať, ale až schéma zapojenia ukáže. Ja to nechcem rozoberať, aby som zistil ako to funguje a potom to zložil a keď budem mať riešenie, zasa to otvoril a zložil.

U fotra na Fiate to funguje tak, že sa zámok dverí otvorí, dvere kúsok povyskočia a ostanú otvorené. Treba ich manuálne zatvoriť a toto samé by som chcel dosiahnuť na i40 a nebolo by zlé ak by to fungovalo aj z palubovky cey originál otvaranie, kde my, čo nemáme el. otvaranie máme len záslepku
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 27 srp 2013, 08:10, celkem upraveno 2 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Tasek
*
Příspěvky: 37
Registrován: 15 črc 2013, 13:03

Re: 5. dvere otváranie

Příspěvek od Tasek »

tak na parkovací senzory dáváme 0,35 až 0,5, takže tohle by asi mělo stačit. Co se týká těch 5. dveří, tak není to vidět nebo nedá se k tomu na kukačku dostat jen shozením plastů?
Hyundai i40 CW, Comfort, 1,7 CRDi, 100kw, Sleek Silver
Obrázek
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: 5. dvere otváranie

Příspěvek od robertbulko »

Tasek píše:tak na parkovací senzory dáváme 0,35 až 0,5, takže tohle by asi mělo stačit. Co se týká těch 5. dveří, tak není to vidět nebo nedá se k tomu na kukačku dostat jen shozením plastů?
Tlačítko zámku dverí je priskrutkované z vonkajšej strany a možno tu by sa dalo začať, ale ako som povedal, schéma je lepšia ako "odpaľovanie poistiek" :-k

Ja by som bol úplne happy, ak by niekto dokázal napr. aj dohľadať konektory použité v i40 a mohli by sa vyrobiť originál moduly bez stríhania káblov.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Tasek
*
Příspěvky: 37
Registrován: 15 črc 2013, 13:03

Re: 5. dvere otváranie

Příspěvek od Tasek »

psal jsem kamarádovi v :hyu: , ale prý nemají, řeší to online ze systému když je potřeba, chtělo by někde sehnat něco jako má Renault Dialogys..., podle mě by to šlo udělat celkově, elektrické vzpěry, dvě tlačítka a mělo by to fungovat jako když to máš ve výbavě, příprava kabelů by tam mohla být...

pokud máš foto konektorů, možná bych dokázal natipovat, VW používá TE Connectivity, popřípadě Delphi, u korejců si myslím spíš Asijský trh, takže asi Molex a JST, pokud máš nějaké foto konektorů, půjde to poznat, na konektoru bude i možná popis výrobce nebo logo...

Pokud by to šlo, jsem schopný nechat udělat a dodat jako komplet, nalisované kabely včetně konektoru... :D
Hyundai i40 CW, Comfort, 1,7 CRDi, 100kw, Sleek Silver
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i40“