Razeni na Matrixovi.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Oskar608
*
Příspěvky: 11
Registrován: 02 srp 2006, 11:40
Bydliště: Praha

Razeni na Matrixovi.

Příspěvek od Oskar608 »

Ahojky Vsichni. Uz mesic jsem hrdym majtelem Matrixu 1,6 v cervene barve. Z auta jsem nadseny. Musim zatukat, dosud zadny problem. Auto je fantasticky prostorne a kazdy kdo se mnou jede poprve tak neveri kdyz se do toho posadi, zejmena dozadu. Mam jen jednu otazku. Ted mam najeto cca. 3.000 km a zda se mi, ze razeni uz neni to co bylo na zacatku. Neni to nic velkeho jen mam dojem ze uz neni tak jiste jako prvnich 2.500 km. Myslite ze je to normalni protoze se ty kulisy atd. "ochodi"? Jo jinak co se tyce servisu mam taky "dobry poznatek". Nechal jsem si namontovat stale sviceni svetel. Kdyz otocim klickem tak se rozsviti potkavacky. Protoze se mi libili v doplncich dve veci - hlinikove pedaly a kozena hlavice radici paky tak jsem si to objednal. V servisu jsem rekl at mi to tam namontuji kdyz uz budou delat ty svetla. Tak na hlavici radici paky ktera se vysroubuje a zasroubuje si napsali montaz 20 minut a na montaz hlinikovych pedalu, mimochodem vypadaji perfektne a noha na nich sedi jako pribita, si napsaly 30 minut. Opet slo jen o stahnuti gumovych navleku a nacvaknuti tech novych. Kdybych to vedel tak jsem to vsechno mel za 20 minut hotove a nemusel jsem platit za to 600 Kc + DPH!
Oskar608
Hyundai Matrix 1,6
r.v. 2006
Reklama
 

Masterixx
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2006, 21:35
Bydliště: BA

Razeni na Matrixovi

Příspěvek od Masterixx »

Ahoj, gratulujem Ti k novému Matrixovi. Ja som z môjho nadšený už presne rok a dúfam, že mi to ešte nejaký čas vydrží. S tým radením Ti asi neporadím. Na mojom Matrixe sa pocitovo radilo horšie hneď od začiatku, hlavne dvojka. Ale už sa to akosi zlepšilo alebo som si zvykol a ani to neregistrujem.
O servise a cenotvorbe som písal v sekcii Tempomat - myslím, že je to z rovnakého súdka.
Tak Ti želám aby si bol s Matrixom aspoň tak spokojný ako ja. :wink:
vipe

Re: Razeni na Matrixovi.

Příspěvek od vipe »

Oskar608 píše:Uz mesic jsem hrdym majtelem Matrixu 1,6 v cervene barve. Z auta jsem nadseny. Kdybych to vedel tak jsem to vsechno mel za 20 minut hotove a nemusel jsem platit za to 600 Kc + DPH!
Gratuluji k novému Matrixovi a zároveň tě vítám na fóru. S řazením jsem měl taky ze začátku problém mám sice getzíka ale myslím že jádro pudla bude asi všude stejné. Po nějaké době se to upravilo a už to není ani znát. Asi to chvilku trvá než se to usadí a všechny případné nerovnosti v řazení se přispůsobí. Pokud se to ale bude zhoršovat pořád víc tak jim to tam odvez ať se na to juknou od toho máš záruku. :wink:
A s tou cenou za montáže tak co můžu to si raději namomtuju sám než jim cpát prachy. :lol:
pavel11
*
Příspěvky: 49
Registrován: 03 led 2007, 16:34
Bydliště: Č.B.

Příspěvek od pavel11 »

Mám zajímavou zkušenost s řazením. Máme nového Matrixe. Od začátku šlo řadit celkem ztuha, sice se to trošku časem zlepšilo, ale oproti Getzíkovi, to ztále šlo velmi ztuha. A hle změna. Po namonotvání opěrky, se mi řadí jedna báseň :D . Mám ruku položenou na opěrce a řadím jen lehce prsty a dlaní. Takže teorie zní: :idea:
Záleží na tlaku a úhlu ruky při držení řadící páky. Zvláště dvojky.

A teď mne kamenujte :wink:
Matrix CHAMPION, 1,5CRDi VGT, rok 9/2006
Getz 1,3, rok 3/2003
Uživatelský avatar
kabi
*
Příspěvky: 60
Registrován: 04 pro 2008, 23:33
Bydliště: Slaný

Re:

Příspěvek od kabi »

pavel11 píše:Mám zajímavou zkušenost s řazením. Máme nového Matrixe. Od začátku šlo řadit celkem ztuha, sice se to trošku časem zlepšilo, ale oproti Getzíkovi, to ztále šlo velmi ztuha. A hle změna. Po namonotvání opěrky, se mi řadí jedna báseň :D . Mám ruku položenou na opěrce a řadím jen lehce prsty a dlaní. Takže teorie zní: :idea:
Záleží na tlaku a úhlu ruky při držení řadící páky. Zvláště dvojky.

A teď mne kamenujte :wink:
jsem tu opěrku obědnal tak uvidíme :lol:
Matrix 1,5 CRDi VGT R.V. 2008
Uživatelský avatar
pagy
*
Příspěvky: 43
Registrován: 15 zář 2008, 15:46
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: Razeni na Matrixovi.

Příspěvek od pagy »

to kabi-kde jsi objednal opěrku?pošli foto,jak to vypadá.
dík pagy
HYUNDAI MATRIX 2009 1,5 CRDI-VELVET RED
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
roman095
*
Příspěvky: 21
Registrován: 31 bře 2009, 20:50
Bydliště: Nové Zámky, SR

Re: Razeni na Matrixovi.

Příspěvek od roman095 »

Aj keď píšem s odstupom času od posledného príspevku - mal by som aj ja záujem o foto tej laktovej opierky prípadne link na možné objednanie...
MATRIX 1,6/16V, VI.2009, modrá metalíza
Minulosť:NEXIA GLX 1,5/16V,sedan, 1996
Favorit 135 Lx, 1992
Oltcit 11RL, 1989
Wartburg 353 W, 1978

Keď môžem pomôžem, keď nie tak aspoň popletiem...
http://sharpei-fany.7x.cz/
Uživatelský avatar
kabin
*
Příspěvky: 92
Registrován: 28 lis 2008, 21:43
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Razeni na Matrixovi.

Příspěvek od kabin »

ahoj o těch opěrkách je tu celé vlákno( ted z hlavy nevím ,ale vyhledávač ti ho najde) :oops: já jsem si ji koupil ale ještě ji tam nemám bo mám 197cm a je mi poněkud nízká tak scháním nějaký mezikus abych ji měl výše a taky aby to nějak vypadalo,no a navíc jsem línej takže mi zahálí už pár měsíců ve sklepě ](*,) ale polepším se #-o
Matrix 1.5 CRDi VGT
George
*
Příspěvky: 37
Registrován: 24 pro 2008, 22:16

Re: Razeni na Matrixovi.

Příspěvek od George »

Ahoj,

mám MATRIXe od 11/08 a nemám také stoprocentní řazení. Trochu mám problémy při řazení z 2. na 3., ze 4. na 3.
Do té polohy 3. nejde 100% plynule se trefit, musím trochu opatrněji a jakoby přes neutrál. Je to ale jak kdy.
Takže přes servis to zatím neřeším - uvidím dále, když tak na 1.garančce to připomenu.
MATRIX 1,6I ACTIVE 2008
michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Re: Razeni na Matrixovi.

Příspěvek od michal2828 »

Ahoj, já měl taky na začátku s novým autem mírné problémy při řazení mezi 2 a 3. Teď po 31000 km je to úplně v pohodě, všechno si sedlo a uvolnilo. Jen zpátečka jde někdy až nadvakrát, ale to je (jak už se tady psalo i jinde) bolest konstrukčně starších :hyu: .
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
MIKEs84
*
Příspěvky: 18
Registrován: 20 dub 2008, 18:57

Re: Razeni na Matrixovi.

Příspěvek od MIKEs84 »

Taky jsem měl problém s řazení a vyjádření ze servisu, kdy mi řazení celkem 3x "opravovali" a poslední vrácení byl ten nejhorší výsledek, jaký jsem doposud zažil s konstatováním, že to lepší nebude (jaktože nebude, když předtím šly rychlosti řadit mnohem pohodlněji?!?) jsem se nesmířil. Zkrátka, když mi nešla pomalu bez normální polohy (nezařazeno) řadit ze 2 rychlost 3, jsem se na odborný servis vykašlal a provedl si "ladění" řadící páky sám. Prakticky jediné co se tam dá "poladit", jakmile se zbavíte svrchního černého krytu (jenom se podebere - nejlépe ze strany k ruční brzdě - plastové cvoky, bez žádných samořezných šroubů) a poté i raději spodního světle šedého dílu (pozor na ulomení plastových částí - raději bez násilí - jsou tam jen samořezky a "klipy) je umístění tvrdého bílého plastu, který drží na pár šroubech (vel. 12 tuším) - dá se nepatrně hýbat do všech stran (nahoru a dolů měr drží šrouby, které nejsou viditelné zhora!!, ale musíte k nim trochu lehnout a najít je zboku). Nebojte se do toho plastu i udeřit (rukou postačí) aby se trochu víc vyhnul, případně ho držet jednou roku a druhou dotahovat šrouby ;) Upozorňuji, že je dobré auto pořádně projet a vyzkoušet rychlosti, protože když auto stojí, rychlosti jdou sázet naprosto krásně, když se jede a řadí, už to není taková sláva, každopádně musím říci, že jsem s výsledkem spokojen a řazení z mého pohledu je 90%-ní - co se Matrixu týče, bohužel např. Škoda či Volkswageny, Toyota a další (co jsem měl možnost projet) mají řazení podstatně hladší, ale já si zvykl a mi to stačí.
Jinak, jak ji bylo zmíněno, je to opravdu i dost o poloze a natočení - všimněte si, že střed s řadící pákou je mírně natočen směrem k řidiči a není zcela v ose auta, jako je tomu ve většině aut zvykem.

Mám vše i nafoceno, ale nemám momentálně při sobě, tak kdyby byli zájemci, můžu zde nějaké fotky nahrát.
Hyundai Matrix Premiun 1,5 CRDi
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Razeni na Matrixovi.

Příspěvek od adam221 »

Prihod foto, ja by som si to rad pozrel ako to riesia... Dakujem :)
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“