Nový člen

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Uživatelský avatar
Otakar84
**
Příspěvky: 371
Registrován: 14 zář 2013, 17:05
Bydliště: Praha 9 Černý Most

Nový člen

Příspěvek od Otakar84 »

Zdravím Vás přátelé!

Se značkou :hyu: se přátelím již sedm let a vůbec fandím asijským značkám (kromě Číny) a tak jsem si řekl, že je ostuda se tu nezaregistrovat. Vlastnil jsem new accenta r. v. 2006 1.4 elegance. Bylo to moje první vlastní auto. Koupil jsem ho jako nový na lízačku. Měl jsem ale půl roku počkat, protože do elegance pak přidali přední mlhovky.... Měl jsem ho moc rád. Pár závad měl, ale vzhledem k tomu, že se všechno vyřešilo ještě v záruce a nebyl jsem nucen šahat do peněženky, neměl jsem důvod ho nenávidět :wink:

Ze začátku kolísání otáček na volnoběh po startu - vyřešeno v záruce přeladěním řídící jednotky. Chrastění v řízení kolem středové polohy volantu (při lehoučkém pootočení volantu byl v rukou cítit jakoby nepravidelný účinek posilovače) - vyřešeno též v záruce. Zprvu nevěděli co s tím a tak mi nejprve vyměnili přední tlumiče (cca 8500,- za materiál - naštěstí gratis). To nic neřešilo (najeto jsem měl zhruba 30tis. km) a pak mi vyměnily tyč řízení a byl klid. No a ještě jsem nechal vyměnit těsnění kolem předních oken, protože se mi tam jaksi divně skřípalo pod okno. Poslední věcí bylo přepálené těsnění mezi středním a koncovým dílem výfuku (banalita za stovku).

Když se objevily první fotky nástupce, hned jsem věděl, že bude dalším na řadě. Jaké ale bylo zklamání, když ho u nás nezačali prodávat......Na druhou stranu začali vozit elantry, takže jsem měl jasno. Absolvoval jsem několik předváděcích jízd a dokonce mi ji i půjčili na celý den. No číslo jedna bylo na světě.

Na letošek jsem plánoval koupi elantry. Ale člověk míní a bůh mění. Vše nakonec dopadlo úplně jinak.

Loni v létě v Autopalas Vysočany jsem se byl podívat na elantru, kterou tam prodávali jako ojetou předváděčku. Sice jsem se vždy držel toho, že nový je nový a ať si říká kdo chce co chce, u předváděček jsem příliš negativ neshledával. V ten den tam přijela sonata nf předfacelift 2.4 na výkup. Hezká, ale zkrátka ojetina a k těm nemám důvěru, takže jsem si ji jen obešel a neřešil ji. Letos v únoru jsem byl v Autopolas Butovice kouknout na elu, kterou tam měli ve slevě coby skladovku. No a na podstavci tam stála sonata, kterou jsem jakoby už někde viděl. Ano byla to ta stejná z Vysočan. Nemohli se ji tam zbavit, tak ji převezli do většího bazaru, kde se otočí víc lidí. Z 220tis kč spadla na 170. Řekl jsem si, že když už mě ta potvora pronásleduje, že jí věnuji více pozornosti. No a za týden jsem se stal jejím hrdým majitelem :D

Nebyl totiž důvod ji nekoupit i přes veškerou moji skepsi vůči ojetinám. Byla ve velice dobrém stavu - 43000 km najeto. Rok výroby 2007, ale uvedení do provozu 2009 - skladovka. A hlavně jsem úplnou náhodou našel na internetu recenzi, která se týkala přesně této sonaty. No haluz na entou. Zde se totiž po rozkliknutí průměrné spotřeby objevila tabulka, kam bývalý majitel poctivě vypisoval úplně vše od data koupě a pořiz. ceny až po datum prodeje a částku, kterou dostal na výkupu. Co je ale nejdůležitější, psal tam i kdy a kde byl v servise, co se na autě dělalo a kolik to stálo. http://www.moje.auto.cz/Stephen/mala.html Takže koupit ojetinu, znát celou její historii a ještě dostat od prodejce sadu zimních gum zdarma včetně přezutí se poštěstí jednou za život. Áca šel tedy na protiůčet (najeto 113tis. km) a já si těď vozím zadek v sonatě :D/
accent3.jpg
accent3.jpg (58.34 KiB) Zobrazeno 5183 x
sonata (2).JPG
sonata (2).JPG (76.12 KiB) Zobrazeno 5183 x
Naposledy upravil(a) Otakar84 dne 04 pro 2013, 17:26, celkem upraveno 1 x.
SONATA NF 2.4 Dynamic, prestige dark red, r. v. 2007 v provozu od r. 2009, u mě od r.2013
NEW ACCENT 1.4 Elegance, leaf green, r. v. 2006 - prodáno r.2013 - nezapomenu! (hold, první vlastní je první vlastní)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Nový člen

Příspěvek od Vilda »

Tož vítej na klubu =D> a jako bývalého Accenťáka, Tě zvu na sraz na Koněpruských jeskyních .... viz topic https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=24&t=27631
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 394
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový člen

Příspěvek od Leendrix »

no gratuluji k nákupu a přeji hodně kilometrů se Sonatou :) Já mam model 2002 a už ten je pohodlný a fajn.. natož tvůj :)
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
Uživatelský avatar
Otakar84
**
Příspěvky: 371
Registrován: 14 zář 2013, 17:05
Bydliště: Praha 9 Černý Most

Re: Nový člen

Příspěvek od Otakar84 »

Díky, jezdit s ní je jako droga - ten klid.....
SONATA NF 2.4 Dynamic, prestige dark red, r. v. 2007 v provozu od r. 2009, u mě od r.2013
NEW ACCENT 1.4 Elegance, leaf green, r. v. 2006 - prodáno r.2013 - nezapomenu! (hold, první vlastní je první vlastní)
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Nový člen

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Navážu na první příspěvek:
... Takže koupit ojetinu, znát celou její historii a ještě dostat od prodejce sadu zimních gum zdarma včetně přezutí se poštěstí jednou za život. A když se pak ještě přes net spojíte s původním majitelem, zjistíte, že to k sobě máte co by kamenem dohodil, původní majitel vám nabídne, že se vám postará o další servis - no to je taky dobrý :wink: .
Ukončím sebechválu. Vítám Tě na fóru s mou bývalou károu, pevně věřím, že Ti bude sloužit k plné spokojenosti.

Dneska odpoledne u nás na kafi čus.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Otakar84
**
Příspěvky: 371
Registrován: 14 zář 2013, 17:05
Bydliště: Praha 9 Černý Most

Re: Nový člen

Příspěvek od Otakar84 »

:D zvažoval jsem napsat to komplet i s tím servisem, ale copak by mi to někdo věřil? 8-[
Ještě by mi to mohl někdo závidět 8) :mrgreen:
PS:nebyl to korejec-NHCL......
SONATA NF 2.4 Dynamic, prestige dark red, r. v. 2007 v provozu od r. 2009, u mě od r.2013
NEW ACCENT 1.4 Elegance, leaf green, r. v. 2006 - prodáno r.2013 - nezapomenu! (hold, první vlastní je první vlastní)
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Nový člen

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Závidět?! Tady v Česku?! To přeci není ani možné, závist je tu neznámý pojem, ne :^o ?

I když to bylo Turecko, tak velká výhoda prvních aut je ve velké pečlivosti věnované jejich výrobě a montáži, protože se operátoři ještě "učí" a i kontrola je obezřetnější :wink: .

Ještě jednou díky za včerejší návštěvu a dárek pro malou!
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Nový člen

Příspěvek od Josef »

Gratuluji ke koupi a vítám mezi námi :hyu:
Od Štěpána jsi koupil auto v lepším stavu, než vyjelo z fabriky =D> :D/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nový člen

Příspěvek od Hardcam »

Videl jsem na srazu, krasna :) - vlastne, ja uz jsem ji videl podruhy :mrgreen:
tema jsem objevil az ted, na srazu me netrklo,ze to jona, ale z prvnich radku uz jsem mel tuseni a to se potvrdilo :)
pekna souhra nahod =D>
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Nový člen

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To Josef: Díky za důvěru, ale že by byla v lepším stavu než při vyjetí z fabriky - to ani moji mechanici nedokážou :-).

To Hard: Ona to není až taková souhra náhod. Ota si vyhlédl auto a hledal jestli o něm něco nenajde. Našel recenzi na moje.auto.cz a poslal mi SZ. Pak už to bylo jen o pár telefonátech :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Otakar84
**
Příspěvky: 371
Registrován: 14 zář 2013, 17:05
Bydliště: Praha 9 Černý Most

Re: Nový člen

Příspěvek od Otakar84 »

Jo a ještě k tý koupi - je fér se zmínit, že mi ten prodejce udělal i technickou, která tomu končila a evidenčku. Takže já to šel už jen přihlásit :D/
SONATA NF 2.4 Dynamic, prestige dark red, r. v. 2007 v provozu od r. 2009, u mě od r.2013
NEW ACCENT 1.4 Elegance, leaf green, r. v. 2006 - prodáno r.2013 - nezapomenu! (hold, první vlastní je první vlastní)
Adrim5
Příspěvky: 7
Registrován: 26 lis 2013, 20:08

Re: Nový člen

Příspěvek od Adrim5 »

Ahoj všem :-)
Jsem tu nový člen. Toto fórum jsem objevil po brouzdání netem a pídění se po recenzích Hyundaie, hlavně Sonaty. No jsem rád, že jsem toto objevil. :)
Pořídil jsem si Sonatu r.v. 2004 (původně udávaného roku v bazaru 2006, ale to bylo jen na jednom okně... u spolujezdce...)
Mám tam motor 2,4 119kw a jsem s ní nadmíru spokojený. Měl jsem možnost vlastnit nebo řídit hodně typů aut. Ale toto si člověk vychutnává, ticho, pohodlí, prostor a výkon! S prostorem a pohodlím bych to přirovnal k MB třídy S.
Auto mělo při koupi 85 tis km, sedělo to i po důkladném prověření. Hlavně mě nadchlo, že motor nemá rozvodový řemen, ale řetěz. Takže super na budoucí investice! Jediné co jsem musel na autě udělat, tak byli brzdy na zadku, ty někdo přede mnou nechal totálně dožít. Ještě jsem neviděl utrhnuté obložení od železa...! Jedině v zimě se to podaří. V 90 tis jsem udělal oleje, filtry, svíčky apod. Nyní mě odešel motorek na ovládání klapky na topení a chlazení. V servisu 2800,- + práce. Motorek jsem sehnal za 1000,- 8) tak celá oprava za 2 tis Kč. Nic víc jsem do ní neinvestoval.
Auto je fakt SUPER a nechám si ji tak dlouho dokud to bude jen možné. Všem doporučuji! Z koncernových aut kde mě furt někdo bral různé lištičky z masky, rádia, světla, atd. Se tohoto auta nikdo nevšimne, úžasné! =D>
Tak všem kdo má SONATU přeji hodně šťastných km!
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nový člen

Příspěvek od Hardcam »

S tim eSkem je to IMHO dost prehnany, ale jinak gratulace, hlavne si hlidej hladinu oleje.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Otakar84
**
Příspěvky: 371
Registrován: 14 zář 2013, 17:05
Bydliště: Praha 9 Černý Most

Re: Nový člen

Příspěvek od Otakar84 »

Ha! Další blázen :D Tak pěkně vítej a ať Ti dobře sluoží :wink:
Já ji mám tedy chvilku (asi 3/4 roku), ale baví mě to s ní čím dál víc :D/
Jen doufám, že mě nečeká zadření motoru, to pak nadšení asi rychle zmizí... Jak říká Hardcam, hlídej olej a včas dolévej. Mám ještě od něj doporučeno mít dolito na horní rysku. Já ho ještě pro sichr měním po 10tkm.
Tak si ji užívej a přeji mnoho šťastných km :wink:
SONATA NF 2.4 Dynamic, prestige dark red, r. v. 2007 v provozu od r. 2009, u mě od r.2013
NEW ACCENT 1.4 Elegance, leaf green, r. v. 2006 - prodáno r.2013 - nezapomenu! (hold, první vlastní je první vlastní)
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový člen

Příspěvek od David PLEVA »

Otakar84: V tomhle mám asi největší paranoiu já. Já měřím každých čtrnáct dní (450 - 500km). Je asi už to poslední, co mi po rozvodu zbylo, tak o Sonatu nechci přijít.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Odpovědět

Zpět na „SONATA“