Sonata II, vytekájící brzdová (spojková kapalina)

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Viteczek
Příspěvky: 2
Registrován: 18 úno 2009, 20:22

Sonata II, vytekájící brzdová (spojková kapalina)

Příspěvek od Viteczek »

Zdravím, potýkám se s nepříjemným problémem.

Již nějakou dobu mi ubývala brzdová/spojková kapalina. Vzhledem ke své povaze jsem to vždy vyřešil pouhým dolitím. Teď, jednoho krásného sobotního odpoledne se mi to vymstilo, pedál se propadl na podlahu a spojka nespojkuje.

Pokusil jsem se tedy dolít a odvzdušnit. To se povedlo, pedál nahoře a zabíral. Na oslavu svého vítězství jsem si zapálil, a poté, opojen radostí jsem pedál sešlápl znovu a úsměv mi ve vteřině zatuhl, zase se nevrátil a nádobka prázdná.

V prostoru pedálů jsem letmým pohledem nezjistil žádný únik, tam vepředu jak se odvzdušňuje nějakej únik je, ale neřekl bych, že tak rapidní.

Prosím poraďte kam se podívat, co vyměnit, co pošolíchat. Mám Sonatu poměrně rád a rád bych aby ještě nějakou dobu fungovala, bohužel korunek taky není nazbyt.

Díky moc a prosím žádné příliš negativní poznatky, doba je zlá a nemusel bych rozdýchat :-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Sonata II, vytekájící brzdová (spojková kapalina)

Příspěvek od Richard555 »

Sice nemám Sonatu, ale brzdy a spojka je u většiny aut stejná. Tedy máš asi dost velký únik, nádobka na brzdovou kapalinu má takovou přepážku takže není možné aby když ti vyteče kapalina u spojky , to přestalo i brzdit vždy tam nějaká kalapina na brzdy zůstane, takže porucha je v obou systémech, jak brzd tak i spojky. Jestliže ti auto i přestalo brzdit, někde se musí brzdová kapalina objevit...... píšeš že máš nějaký únik u spojkového válečku, tak ten bych asi vyměnil. U brzd bych zkontroloval celé vedení odpředu do zadu až ke všem kolům a pak kola dolů a zkontrolovat brzdiče. Mrkni taky na hlavní brzdový válec aby ti kapalina netekla kolem pístku..... Prostě musí se kapalina někde objevit a podle toho jednat
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: Sonata II, vytekájící brzdová (spojková kapalina)

Příspěvek od Korálek »

Richard555,Hyundai má vždy oddělené vlastní nádobky.
Zvlášť je tam nádobka na brzdy a zvlášť na spojku.
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Odpovědět

Zpět na „SONATA“