Nákup Allegro - doručení v Polsku

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Nákup Allegro - doručení v Polsku

Příspěvek od lukis01 »

Vážení a milí, nemáte prosím někdo ve svém okolí (Ostrava, Karviná, Bohumín, Těšín a přilehlé aglomerace) někoho, kdo by byl ochoten za mne realizovat na polském Allegru nákup s doručením v Polsku? Našel jsem nějaké zboží, avšak prodejce urputně trvá na kurýrovi s dobírkou a pouze v Polsku. Už jsem zkoušel i zamaskovat své allegro konto s doručovací adresou v Polsku, avšak bezúspěšně. Mám zároveň ve hře asi 2 firmy, které by se zprostředkováním měly zabývat (sídlo Cieszyn), ale zkouším nejrůznější kanály :)
Zprávy prosím do SZ.
Díky
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup Allegro - doručení v Polsku

Příspěvek od cypisek »

Mohu osobně Ti na polskem allegru nakoupit - mam polsky učet allegro, ale podminka je pošta - ne kurýr .. na polske adrese jsem tak 1x týdně :-/
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nákup Allegro - doručení v Polsku

Příspěvek od lukis01 »

no právě..pošta nelze, poste restante bych si hodil do Chalupek a bylo by fertig :)
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup Allegro - doručení v Polsku

Příspěvek od cypisek »

Umíš dobře polsky ? neda se ukacat prodejce ?? napiš mi na mail cypisek1@seznam.cz jake jsou ty aukce zkusim to ja :-)
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nákup Allegro - doručení v Polsku

Příspěvek od lukis01 »

tak nakonec vyreseno, prodejce potvrdil odeslani na zprostredujici firmu, tak doufam, ze to klapne :)
kazdopadne diky za ochotu ;)
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: Nákup Allegro - doručení v Polsku

Příspěvek od PPP »

Můžeš dát doporučení na tu zprostředkovatelskou firmu? Podmínky, jak to zprostředkování probíhá, kolik to koštuje a tak? Dík.
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nákup Allegro - doručení v Polsku

Příspěvek od lukis01 »

určitě, vydržte prosím, než celá akce proběhne..mám i pár obdobných požadavků v PM..

jakmile bude hračka doma, dám k dispozici story i s komentářem a doporučením ;)
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nákup Allegro - doručení v Polsku

Příspěvek od lukis01 »

Tak vážení a milí, je to tady. Dnes proběhla operace "opěrka", která završila mou touhu po koženém interiéru. Vzhledem k cenové politice výrobce, cen dopravy a výpalného státu a poště jsem pátral tak dlouho, až se mi podařilo narazit na velice zachovalý kousek na polském allegru.
Prodejce bohužel nechtěl prodat poze samostatnou opěrku a tak bylo nutno zakoupit rovněž celý tunel (kdyby někdo potřeboval náhradní kus se sštekrem na USB v prostoru opěrky jsem svolný ;). Vzhledem k neochotě prodejce zaslat zboží poštou ať už na poste restante do příhraniční oblasti či nedejbože do ČR zbyl pouze kurýr a jen na území Polska.

Pro ty z Vás, kteří by se v budoucnu dostali do obdobné situace vřele doporučuji kontaktovat paní Beátu Badoškovou ze společnosti Cespol Sp. z o.o. (badoskova@cespolgroup.com). Za velmi příznivých podmínek Vám umožní nechat si zaslat zboží na jejich adresu v Cieszyně a následně se rozhodnout, jestli si dojdete osobně (stejně jako já) či využijete návazné služby, tj. přeposlání Vašeho zboží do ČR.

Ceny za poskytnuté služby se liší v závislosti na tom, zda za zboží platíte sami, nebo využijete možnost zaslat ekvivalentní částku v CZK na účet společnosti a ta za Vás vyřeší platbu kurýrovi v PLN (např. pokud prodejce akceptuje pouze platbu oproti dobírce).

Varianta 1 - platím prodejci sám, využívám pouze adresu doručení a vyzvednu si osobně
Balík do 2 kg - 80 Kč bez DPH
Balík do 5 kg - 150 Kč bez DPH
Balík do 10 kg - 200 Kč bez DPH
Uskladnění do 7 dnů zdarma, následně 10Kč/den

Varianta 2 - platím prodejci sám, využívám adresu doručení a nechám si přeposlat
Balík do 2 kg - 80 Kč bez DPH + 150 za poštu
Balík do 5 kg - 150 Kč bez DPH + 180 za poštu
Balík do 10 kg - 200 Kč bez DPH + 200 za poštu
Uskladnění do 7 dnů zdarma, následně 10Kč/den

Varianta 3 - poskytnu peníze v CZK na účet společnosti za účelem platby kurýrovi v PLN, využívám pouze adresu doručení a vyzvednu si osobně (tzv. asistovaný nákup); platba za službu se odvíjí dle ceny zboží
0- 5 000 Kč /250 Kč bez DPH
5 000 – 8 000 Kč/ 400 Kč bez DPH
8 000 – 10 000 Kč/ 500 Kč bez DPH
10 000 – 15 000 Kč/ 800 Kč bez DPH
15 000 Kč a výše/1 000 Kč bez DPH

No a výsledek posuďte sami ;)
image004.jpg
image004.jpg (55.13 KiB) Zobrazeno 6046 x
image005.jpg
image005.jpg (53.74 KiB) Zobrazeno 6046 x
image006.jpg
image006.jpg (56.54 KiB) Zobrazeno 6046 x
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
Bazi
**
Příspěvky: 121
Registrován: 31 led 2013, 15:33
Bydliště: Hlubočky

Re: Nákup Allegro - doručení v Polsku

Příspěvek od Bazi »

Vypadá to parádně :wink: .Myslím,že se informace od tebe určitě budou hodit.Na polském Allegru brouzdám pořád.Ještě psal cypisek,že by bylo možné využít jeho.Zatím nic tak nutně nepotřebuju,ale do budoucna se něco určitě najde :) .
Hyundai ix35 1,6GDI Trikolor Plus-Satin Amber
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nákup Allegro - doručení v Polsku

Příspěvek od lukis01 »

jaj..cypiskovi jsem ani nepoděkoval za ochotu, ale nakonec to byl docela fofr, tak jsem to risknul a bylo to :)
takže dodatečně díky ;)
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup Allegro - doručení v Polsku

Příspěvek od cypisek »

Tak ta paní co ji "máte" kontaktovat je moje bývalá spolužáčka ze třídy :-)).. jak je ten svět malý :mrgreen:
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nákup Allegro - doručení v Polsku

Příspěvek od lukis01 »

to spis Tesin :D
mate/nemate...spis muzete, vypada to jak reklama, ale spis je to story a projev radosti z toho, ze se mi podarilo neco, k cemu se s obcasnymi pauzami vracim 2 roky
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Nákup Allegro - doručení v Polsku

Příspěvek od black_sheep »

já jsem takhle využil kdysi členů hyundai coupe klubu v polsku. měl jsem kliku a dopadlo to, pak jsem si pro to zajel tady k hranicím :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: Nákup Allegro - doručení v Polsku

Příspěvek od PPP »

Hmm, když se to všechno sečte, tak ty ceny nejsou nejnižší. Kór u větších balíků by se mi to příliš neoplatilo.
Přidám svůj tip.
S prodejcem v PL domluvím vlastní odběr kurýrní službou + den kdy si zboží vyzvednu.
Na furgonetka.pl vytvořím objednávku přepravy podle svých požadavků, včetně zadání dne vyzvednutí v PL - ceník je v sekci cennik :) - za 30kg balík DPD vychází cena do 400Kč.
Odesílatel v sestavování objednávky přirozeně nejsem já, ale polský prodejce. Já jsem naopak adresát.
Balík se hradí hned během objednávky - používám platbu platební kartou.
No a do dvou dnů mi balík doveze česká DPD (nebo jiný dopravce, podle toho kterého si vyberu).
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nákup Allegro - doručení v Polsku

Příspěvek od lukis01 »

vida,tohle mne nenapadlo, diky za tip ;)
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Odpovědět

Zpět na „Pokec“