Automatické dovieranie okien

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Automatické dovieranie okien

Příspěvek od robertbulko »

Posúvam, vám obrázky motorčekov s ochranou a bez + schému zapojenia sťahovania okien z ix35 kde je automatika u šoféra a ostatné okná sú bez. Jasne uvidíte rozdiel.

Je možné, že by sa ponechali pôvodné motorčeky a prípadne sa len dala dorobiť ochrana na okná, ale zatiaľ len tuším ako. :P

Nemám v pláne sa do tohoto modulu pustiť, pokiaľ nemám k dispozícií el. schému k i40 a teda nie som schopný nadobudnúť potrebné vedomosti o tom ako kompletne funguje funkcia AUTO a SAFETY UNIT. Bez toho nedokážem navrhnúť modul, tak aby som si bol istý jeho správnou funkčnosťou.
Přílohy
Screen shot 2013-10-27 at 12.20.41.png
Screen shot 2013-10-27 at 12.20.41.png (51.73 KiB) Zobrazeno 7872 x
Screen shot 2013-10-27 at 12.20.32.png
Screen shot 2013-10-27 at 12.20.32.png (48.22 KiB) Zobrazeno 7872 x
Screen shot 2013-10-27 at 12.21.20.png
Screen shot 2013-10-27 at 12.21.20.png (63.06 KiB) Zobrazeno 7872 x
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Reklama
 

Uživatelský avatar
chyki
*
Příspěvky: 29
Registrován: 29 bře 2009, 20:54
Bydliště: Zvolen, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: AUTO funkcia otvárania a zatvárania okien

Příspěvek od chyki »

Róbert, a u ix35 by si vedel modul vytvoriť, keď poznáš schému?
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: AUTO funkcia otvárania a zatvárania okien

Příspěvek od robertbulko »

chyki píše:Róbert, a u ix35 by si vedel modul vytvoriť, keď poznáš schému?
hehehee, schéma nie je všetko, hlavne keď je bloková. Ak mi odstavíš u mňa na dvore tvoju ix35-ťku a nebude ti vadiť že ti ju rozoberiem a budem na nej testovať, tak by to šlo. Čo, ideš do toho? :P Myslím, že po tejto otázke prídeš na to, že ten oknový modul až tak moc nepotrebuješ, či sa mýlim? :lol:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: AUTO funkcia otvárania a zatvárania okien

Příspěvek od robertbulko »

BRAIN STORM:

Dneska som sa na tie okná pozrel a takmer každý model to má urobené inak a čím novší model tým komplikovanejšie je to a dokonca niektoré modely od 2013 majú riadené okná samostatnou oknovou jednotkou.

Univerzány modul na dovretie okien existuje aj s ochranou a netreba ho vymýšlať. Bolo by zrejme nutné precvakať káble k motorčekom, tak ako je to v module na späťáky, kde som ale precvakanie urobil nie na originál kabeláži, ale v module. Bolo by super zasa zohnať originál konektory. :P V čase naštartovaného auta by fungovali okná vo svojom pôvodnom režime a po vypnutí motora by sa okná prepli na riadenie modulom a po zamknutí auta by sa dovreli.

Univerzálny modul je urobený na primitávny systém dovretia okien bez ďalšej elektroniky, ale to už je dneska minulosťou. Každé okno s funkciu AUTO je už riadené komplikovanejšie a teda použiť samostatný univerzálny modul bez dalšej podpory je k ničomu.

Kúpil som si jeden univerzálny modul na "hranie" a keď bude čas a chuť, tak porozmýšľam aj nad ostatným. Ak sa do toho pustím, chcel by som navrhnúť univerzálne riešenie. Stále potrebujem schému riadenia okien pre :hyu: i40.

Po skúsenostiach s modulmi pre sklápanie späťákov si možno modul urobím len pre seba. Priznám sa, stratil som motiváciu, ale nikdy nehovor nikdy a tí čo si môj modul kúpili sú fajn a pre tých by som to mohol urobiť. :)

Pre ostatných dávam do pozornosti Kórejskú stránku, kde sa dá kúpiť už hotové zariadnie s niekoľkými funkciami a spolu s poštovným a manipulačným poplatkom stojí cca 130 dolárov. Neviem ako je to s káblami a zapojením....

http://igbooster.co.kr/eshop/mall/catal ... 1215446129
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 21 lis 2013, 14:46, celkem upraveno 3 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
feri
*
Příspěvky: 41
Registrován: 14 pro 2010, 19:25

Re: AUTO funkcia otvárania a zatvárania okien

Příspěvek od feri »

Ahoj Robert
A co santa fe islo by to
Verim Ti :hyu: :-k
Santa fe 2,2 CRDi VGT premium 2011, 145kw, automat
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: AUTO funkcia otvárania a zatvárania okien

Příspěvek od robertbulko »

feri píše:Ahoj Robert
A co santa fe islo by to
Verim Ti :hyu: :-k
Ahoj Feri, ty si veľmi ocenil moju prácu a ak niekedy urobím modul na okná, tak ty budeš prvý komu ho posuniem. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
feri
*
Příspěvky: 41
Registrován: 14 pro 2010, 19:25

Re: AUTO funkcia otvárania a zatvárania okien

Příspěvek od feri »

dakujem
tesim sa :hyu: :D
Santa fe 2,2 CRDi VGT premium 2011, 145kw, automat
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: AUTO funkcia otvárania a zatvárania okien

Příspěvek od robertbulko »

UPDATE:

Tak ako ste si mohli všimnúť na obrázkoch hore, okno s funkciou AUTO má trošku komplikovanejšie zapojenie v porovnaní s klasickým motorčekom, ktorý má len 2 vodiče.

Klasický oknový motorček funguje tak, ako aj zrkadlový a teda privádza sa naň +12V na jeden kontakt a GND (zem) na druhý, alebo obrátene, podľa potreby smeru otáčánia UP/DOWN.

Motorček s funkciou AUTO má okrem automatiky aj ochranu a teda vyžaduje komplikovanejšie ovládanie.

Univerzálne moduly na dovieranie okien sú stavané na klasické motorčeky a preto nie su schopné riadiť šoférove okno s funkciou AUTO a ani žiadne iné ak má funkciu AUTO bez ďalšej podpory.

Dobrá správa je, že tí čo si odomňa kúpili modul alt. 2 majú možno šťastie, pretože po malej úprave, by modul mohol pomôcť univerzálnemu modulu na dovieranie zatvoriť aj šoférove okno, ktoré univerzálny modul sám o sebe zatvoriť nevie.

Toto je zatiaľ iba teória a platí len pre modely aút čo majú funkciu AUTO na šoférových dverách a ostatné fungujú klasicky UP/DOWN keď držíte tlačítko.

Pre :hyu: i40, kde je AUTO na všetkých oknách je to iné kafe. Btw: Podarilo sa mi zohnať schému k i40. :P
Přílohy
Screen shot 2013-11-01 at 18.13.11.png
Screen shot 2013-11-01 at 18.13.11.png (95.88 KiB) Zobrazeno 7500 x
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 21 lis 2013, 14:47, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: AUTO funkcia otvárania a zatvárania okien

Příspěvek od robertbulko »

UPDATE

Dneska ráno som si písal s mojou spriatelenou dušou v Číne a ako produkt našej konverzácie sú oknové konektory. Presne tie čo potrebujem na modul automatického dovierania okien tak, aby sa ako pri späťákoch nemuseli cvakať žiadne originál káble. :D :D :D Prikladám obrázky.

Spomenul som už v minulosti, že na modul dovierania okien bude treba mať veľmi jemne upravený môj modul ALT. 2. Tí čo ho máte a budete chcieť auto dovieranie okien, možno vám budem vedieť pomôcť. Najskôr to otestujem u mňa doma a potom sa uvidí. Teoreticky to mám už hotové.

Pre nadšencov čo ma budú chcieť atakovať otázkami, kedy to bude dostupné a pod...., nechávam si túto prácu až na jar 2014. :P
Přílohy
YY3315.jpg
YY3315.jpg (14.28 KiB) Zobrazeno 7309 x
YY3198.jpg
YY3198.jpg (15.23 KiB) Zobrazeno 7309 x
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 21 lis 2013, 17:59, celkem upraveno 3 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: AUTO funkcia otvárania a zatvárania okien

Příspěvek od milan74kb »

tesime sa tesime :-)
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
Uživatelský avatar
Santík
**
Příspěvky: 144
Registrován: 22 pro 2007, 20:13
Bydliště: Olomouc

Re: Automatické dovieranie okien

Příspěvek od Santík »

Teda těď se na to tady dívám a nezní to špatně :D já bych do toho šel :wink:
I30 1,6CVVT kombi 06/2013
New Santa fe 2006, 2,2CRDi ELEGANCE
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Taky to sleduji a drzim palce at to jde dobre od ruky.

odeslano z telefonu.
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Automatické dovieranie okien

Příspěvek od robertbulko »

MOJA PREDSTAVA:

Kúpil som na nete už hotový modul na dovieranie okien za $15,00. Pred tým som si prečítal na fóre skúsenosti s týmito modulmi a podľa toho čo som našiel sú nepoužiteľné, pretože nevedia ovládať okná s AUTO funkciou a každý z vás také min. jedno má, ale ....

Modul na dovretie oknien má v sebe 4 relátka - jedno pre každé okno. Kontakty relátok sa zapoja do série s motorčekmi okien a keď príde čas (pri zamknutí auta) potrebné napätie dovrie pootvorené okná. To to ale nefunguje s oknami s AUTO funkciou. Pretože v porovnaní s obyčajným motorčekom, ktorý má len 2 káble, motorček s AUTO funkciou má káblov 6. Na to, aby takýto motorček fungoval, potrebuje extra napájanie a tu pomôže práve môj modul ALT. 2, ktorý po zamknutí auta drží živých +12V po dobu cca 9 sekúnd, ktoré slúžia na sklopenie späťákov. Pre tých čo majú max. 2 okná s AUTO funkciou budú potrebovať len doplniť jeden káblik do modulu ALT. 2 a ten zabezpečí dovretie okna s AUTO funkciou. Tí čo majú všetky okná s AUTO, budú potrebovať ešte ďalšiu malú úpravu na predĺženie času z 9 na 17 sekúnd. Zatvorenie okna trvá 4 sekundy a modul zatvárania okien zatvára okná po jednom.

Tak a to je malé priblíženie dovierania okien - zatiaľ teória. :wink:
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 21 lis 2013, 19:16, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
feri
*
Příspěvky: 41
Registrován: 14 pro 2010, 19:25

Re: Automatické dovieranie okien

Příspěvek od feri »

Drzi palce vela zdaru,
do jaru vydrzim
:hyu: :D/
Santa fe 2,2 CRDi VGT premium 2011, 145kw, automat
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: AUTO funkcia otvárania a zatvárania okien

Příspěvek od mmv »

robertbulko píše: Btw: Podarilo sa mi zohnať schému k i40. :P
máš komplet ?? nebo jen okna ?? dík
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Odpovědět

Zpět na „i40“