Montáž vyhřívání sedačky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kedaros
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 zář 2013, 20:02
Bydliště: Haná

Montáž vyhřívání sedačky

Příspěvek od Kedaros »

Tak se ochladilo a já se rozhodl pro montáž vyhřívání sedačky, byl jsem na něj už dřív zvyknutý a tak vím že v zimě je to výborná věc zvláště když auto stojí v mrazu venku.
Zakoupil jsem tedy karbonovou sadu pro jednu sedačku Keetec CSH1 a pustil se do díla. Nejdříve jsem vymontoval povolením čtyř šroubů celou sedačku z auta, nezapomenout před vytáhnutím odpojit konektor zapnutých pásů. Sedačku jsem odnesl do tepla domova a pokračoval v práci.
Povolením dalších čtyř šroubů jsem odmontoval sedák.

Pak už následovalo stáhnutí čalounění se sedáku, čalounění je zajištěno ze spodu po celém obvodu klipy z plastu které se musí pootočením vycvaknout z drážky. V zadní části trochu vyhnout plechové úchyty aby šel vydělat drát i s čalouněním.


Pod čalounění dát ruku a opatrně ho uvolnit tam kde je přiděláno suchým zipem


Takto to vypadá po sundání čalounění ze sedáku

Dále nalepit vyhřívací dečku, ani jsem ji nemusel nijak zkracovat, nezapomenout vydlabat prohlubeň v molitanu tam kde je termostat aby netlačil do zadku!

A sedák je tímto hotový,drát z konektorem vyvést dozadu směrem k opěradlu. Pak zase zpátky nasadit čalounění, napnout, usadit do suchých zipů a zacvakat klipy po stranách...

A teď se vrhneme na opírací část kde už vytvarování vyhřívací dečky bude složitější. nejprve demontujeme zadní část opěrky s kapsou. Ve spodní části jsou dva kovové klipy, ve středu zase dva plastové, pak už jen sundat směrem dolů.


Uvolníme v vzniklé díře v zadní části čalounění a stáhneme ho směrem nahoru obdobným způsobem jako u sedáku, pozor ať nevyrveme suchý zip z molitanu sedačky!

Natvarujeme vyhřívací dečku a přilepíme, opět nezapomenout na vytvoření prohlubně pro termostat. Vodící můstky dečky vmáčknout až k suchému zipu. Všechny upravené kraje dečky polepit oboustrannou lepící páskou na koberce.

A pak už jen natáhneme zpátky čalounění, chce to pevné nervy ](*,) čalounění řádně usadit do všech suchých zipů a v zadu natáhnout.
Drát s konektorem vyvést pod sedačku.


A hotovo, celá uvedená operace mi trvala tak čtyři hodinky...

Další den jsem práci po dvou hodinách dokončil namontováním sedačky do auta a připojením elektroinstalace. Odmontoval jsem středový tunel včetně bočních plastů. Do plastového tunelu jsem u ruční brzdy vyhloubil 20mm díru pro přepínač vyhřívání s kontrolkou. Napojil na dráty od 12V zásuvky, mínus na kostru pod už využitý šroub ukostření v tunelu. Relátko a zbytek drátů se vejde do tunelu hned za řídící jednotkou pro airbagy. Pak už zbývá jen namontovat zpátky sedadlo, všechny konektory propojit, dráty připáskovat a už si jen užívat vyhřívané sedačky :mrgreen: :D/ Někdy časem dojde i na sedačku spolujezdce, teď se mi zase zpátky do toho ale moc nechce :-# Pořezané prsty od ostrých hran plechu šasi sedačky jsou zatím také proti...
http://ulozto.cz/xV9e48JA/vyhrivani-sedadla-accent-rar
Naposledy upravil(a) Kedaros dne 14 pro 2015, 19:27, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Accent 1,4i Dynamic r.v.2007
Reklama
 

Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Montáž vyhřívání sedačky

Příspěvek od Martun »

Super návod! Krásně zdokumentovaný!! =D> Máš pochvalu!! :wink:
Taky jsem byl dříve v passatu a pak v Laguně zvyklý na vyhřívání.
Dokonce jsem si ho pak na obě sedačky koupil.. pak zas prodal, když ho sháněl kámoš a říkal si, jěště si ho koupím znova... No a prd velebnosti.. za ty leta co mám acouše, už jsem si nato zvykl a už nebudu do něj toto investovat!! :?
Ale i tak, znovu pěji pochvalu za návod jak sundat čalounění!!! =D>
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: Montáž vyhřívání sedačky

Příspěvek od Dalin »

Kedaros, jsi borec!!! Až budu mít trochu čas, tak do toho jdu taky. U i30 jsem to vyhřívání měl a docela mi chybí. Díky za skvělý návod. =D>
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
Uživatelský avatar
Kedaros
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 zář 2013, 20:02
Bydliště: Haná

Re: Montáž vyhřívání sedačky

Příspěvek od Kedaros »

Jsem rád že jsem někoho inspiroval, také se někdy v létě ještě budu muset pustit do druhé sedačky spolujezdce. Jinak si vyhřívání moc pochvaluji, používám ho prakticky denně a funguje bez problémů
Hyundai Accent 1,4i Dynamic r.v.2007
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Fotonávody/Jak na to“