Dušení / kuckání motoru.

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
jjebal
Příspěvky: 4
Registrován: 21 lis 2013, 09:04
Bydliště: Praha

Dušení / kuckání motoru.

Příspěvek od jjebal »

Krásný dobrý den, tak už i já jsem zavítal do Vašeho klubu, neboť jsem stal před cca 3 měsíci majitelem pěkného Coupátka (1997, 2.0) neboli Tiburon. Autíčko prošlo před měsícem technickou a vše dopadlo, až na pár detailů, na výbornou. Výměna pravého ramene a tlumiče - ale při 207tis. kilometrech se není čemu divit. Ale přišlo včerejší odpoledne, dálnice D1 a sjezd na Pankrác. Potřeboval jsem na cca 50 metrech rychleji přidat abych se stihl zařadit do odbočovacího pruhu a z ničeho nic kuc kuc (nádrž poloplná, olej na horní "max" rysce - žádná kontrolka neupozornila na žádný problém). Z rychlosti cca 80km/h během pár vteřin na možných 40 a auto znělo, jako bych hodně nesmyslně podřadil (například z pětky na dvojku ve vysoké rychlosti). Jen díky setrvačnosti jsem dokuckal do odstavného pruhu, kde mi po dojetí auto samo "chcíplo" - v tu chvíli svítili všechny kontrolky, ale stejně tak svítili vždy, když mi auto při rozjezdu "chciplo". Pokusil jsem se nastartovat a povedlo se, ale byl jsem rád, že sem se dostal na 40km/h a mohl jsem plyn šlapat až na podlahu ale bez odezvy, jako bych šlapal na prázdno. Spojka fungovala bez problému. Ale jakmile sem se přehoupl přes 40km/h auto opět začalo "kuckat" a po několika kopnutích opět chcíplo. Opakovaně jsem se mohl snažit nastartovat ale už bohužel bez úspěšně, takže jsem jej musel nechat odtáhnout. Moje otázka - jelikož jsem lajk, co se týče "automechaniky", tak bych se rád zeptal, zdali nemá někdo podobnou zkušenost. Co se mohlo stát? Pokud má někdo podobnou zkušenost, kolik myslíte, že mě tahle nemoc bude stát? Opakuji, oleje více než požehnaně, benzín jsem tankoval před cestou a půlka nádrže byla. Moc děkuji za jakékoliv info :) // jsem již na týdenní kontrole a co se týče motoru, tak mi mechanik řekl, že bez jediné vady, přizval se na kontrolu i počítač a ten nenašel také žádnou chybu - motor stále nenastartuje :( netušíte??? :((( prosím, nerad bych o auto přišel...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Prosím o radu či pomoc :(

Příspěvek od Richard555 »

mrkni na zapalovací modul (předpokládám že tam je) tiburona nemám, ale mě se podobně chovala nubira 2,0 někdy normálně jela někdy a najednou kuckání kopec jsem se plazil na dvojku pak už jsem ani nenastartoval... po výměně vše OK . A navíc se porucha neukázala na diagnostice....
A napiš odkud jsi, třeba by ti pmohl někdo z okolí jako mě, půjčil mi 100% fznkční zapalovací modul a já měl jistotu že se jedná o jeho poruchu
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
jjebal
Příspěvky: 4
Registrován: 21 lis 2013, 09:04
Bydliště: Praha

Re: Prosím o radu či pomoc :(

Příspěvek od jjebal »

Zdravím, strašně moc děkuju, já se v tom nevyznám - bohužel. Bydlím Praha - východ (okolí Říčan). Kolik tak zhruba stojí výměna zapalovacího modulu? Je pravda, že co se týče motoru jako takového, tak bez jediné chybičky, chudák známý se v tom rejpe už týden a stále ne a ne na nic přijít a nyní ve čtvrtek si pozval chlápka s počítačem a ten taktéž nedokázal nic najít...takže za tuto radu ze srdce (a to myslím vážně) moc děkuji :) to autíčko je prostě a jednoduše mazel :)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu či pomoc :(

Příspěvek od Borek »

Chyba je,že nemáš v profilu napsáno,odkud jsi.Až teď jsi napsal,že jsi z Prahy.V Hloubětíně v KK servisu máš zdejšího člena a opravdu odborníka na :hyu: Hujera.Můžeš mu pro začátek napsat SZ.Tvůj typ auta zná dokonale,tak máš velkou šanci,že ti pomůže. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
jjebal
Příspěvky: 4
Registrován: 21 lis 2013, 09:04
Bydliště: Praha

Re: Prosím o radu či pomoc :(

Příspěvek od jjebal »

Jsem tu nově, takže ty informace pomalu přidávám na svůj profil :) moje chyba, že jsem to sem nedal hnedka. Děkuju moc za tip, už jsem napsal a snad se to konečně nějak a někam pohne :) ještě jednou moc děkuji :)
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dušení / kuckání motoru.

Příspěvek od Farrael »

Změněn název tématu. Autorem doplněný lidem opravdu moc neřekne. Pomoc tu potřebuje většina tazatelů. Dále téma přesunuto do správné sekce...
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“