Nový člen

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
fero.r
Příspěvky: 3
Registrován: 25 lis 2013, 18:16

Nový člen

Příspěvek od fero.r »

Zdravím všetkých stal som sa ,,hrdým ,, majitelom :hyu: sonata V6 2.5 automat ročník 1999 v LPG najazdených udajne 196 000 km ale počítam zhruba o stotisíc viac .celkový dojem -auto je to pohodlne a na svoju váhu nieje nejak lenivé. momentálne robím bežný servis olej, filtre, sviečky-čistý pôrod boli tam ešte asi pôvodné sviečky,gumy dole rozpadnuté pol dna som ich odtial dostával von nakoniec sa podarilo.teraz pracujem na rozvodoch celkom v pohode to ide až na pár maličkostí.Kedže manuál som nezohnal tak mám jeden maličký problém a to je filter v automatickej prevodovke.Vie mi niekto poradiť kde sa nachádza a ako sa k nemu dostať? a ešte jeden problém a tým je benzín v sacom potrubí.keď som ho zdemontoval dole kvôli sviečkam na môj velký údiv vytieklo odtial asi pol litra benzínu čo je celkom dosť na to že tam nemá byť žiadny :? ak má niekto nejaký tip či už na ten filter alebo ten benzín v sacom potrubí tak budem vdačný.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový člen

Příspěvek od Nexus »

není mi ani trošku jasný, jak v sacím potrubí můžeš mít půl litra benzinu? :shock: sání je vyspádované dolů k válcům, tzn ikdybys ho tam nalil, prostě nateče k válcům a při prvním otevření ventilů prostě musí vytéct... :roll: ](*,) že by se to udusilo je věc druhá, ale v sání nemá jak zůstat :-k
a ty původní svíčky se mi taky nezdají, měl jsem NGK a sice daly 100tis km, ale byly za hranicí života, elektrody už téměř nebyly :mrgreen: s automatem ti bohužel neporadím, dva manuály mám v garáži a třetí v autě 8-[

a pak ještě určo nahoď fotku :twisted:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
fero.r
Příspěvky: 3
Registrován: 25 lis 2013, 18:16

Re: Nový člen

Příspěvek od fero.r »

Fotka motora síce nieje moja ale je to podobné.Velký ovál je tá časť sania v ktorej bol ten benzín a je to nižšie položené oproti prírube . Myslím že sa to tam dostáva z palivovej lišty cez ten podtlakový ventil či čo to tam je je to označené krúžkami a spojene čiarou. :) niesom automechanik tak sorry za tie pomenovania jednotlivých súčastí ak niesu správne. a k tým sviečkam no vyzerajú že boli po smrti už pred piatimi rokmi foto dám nebol som v garáži.a celého auta tiež po očistení nakolko momentálne auto vyzerá dosť biedne ale pre porovnanie dám aj aktuálne.
Přílohy
motor.png
motor.png (146.52 KiB) Zobrazeno 1199 x
Odpovědět

Zpět na „SONATA“