Problem se startovanim

Moderátoři: frawd, Moderátoři

kasala56
*
Příspěvky: 11
Registrován: 28 pro 2013, 22:59

Problem se startovanim

Příspěvek od kasala56 »

Dobrý den rád bych se zeptal mam Ix20 nove zhruba mesic a pred par dny jsem nechal nejakou dobu cca 9 hodin zaple sviceni interieru ve vozidle od te doby se nekdy stava ze auto naskoci ale nekdy pri otoceni klicku se nic nestane a auto naskoci a az na nekolikaty pokus motor 1.4 benzin poradte cim to muze byt auto je stare mesic a ma najeto 300 km dekuji
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od soban »

No co vybitá baterka i jedna žárovka co pořád svítí dokáže tu baterku vybít a jak je zima už to netočí.

Nevím zda tu není nějaká ochrana co odpojí startér jak klesne napětí pod nějakou mez - některé vozy to mají.

Řešení je dát baterku na nabíječku a pořádně ji dobít, pokud to bude blbnout pořád nechat skontrolovat dobíjení.

Samozřejmě po tom co jsi tu baterku vybil tak jsi to sprovoznil jak? Mohl jsi něco poškodit?
housle
*
Příspěvky: 23
Registrován: 25 pro 2012, 18:26

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od housle »

Mrkni zda jsou pořádně dotažené svorky na baterce.
IX20 1.4 CVVT Tricolor
JoDo
**
Příspěvky: 172
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od JoDo »

Když bude vybitá baterka, tak to nenastartuješ. Kouknout na kontakty je dobrá rada, ale to by alespoň měl cvakat starter a zhasínat kontrolky (malej proud). Při vybitý baterce ti při startu všechno zhasne (obvykle). Cvaká aspoň starter, točí? Pokud ne, je někde zakopanej pes! :!:
Když ti vrní starter a netočí motorem bude vadný zasouvací elektromagnet na starteru.
Může to taky být vadná spínací skříňka (to do čeho strkáš klíček) nebo nějaký relátko. Jo taky by mohly být povolený kabely na starteru nebo kostřící kabel od baterky (ale to by asi blbla elektrika při přejetí každý nerovnosti, při povolený kostře) :?: .
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od benny »

Pokud startér normálně točí a motor naskočí až po několikátém startu tak to rozhodně není tím , že si nechal ve vozidle svítit žárovku osvětlení interiéru. Sám musíš poznat , jestli startér točí pomaleji ( sotva ten motor utáhne ) , než když si nechal svítit to osvětlení. Pokud točí pomaleji tak zapni baterku na nabíječku , pokud točí normálně tak zajeď do servisu a reklamuj.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od mmv »

to kasala56:
jestli jsi nechal něco (kromě kufru) svítit, tak jsi baterce nic neudělal, vše se totiž po čase zhasne a tudíž to s tím nejspíš neslučuj, buď je baterie naprosto vadná, nebo je s elektrickou výzbrojí něco v nepořádku, není li na místě napsat že chyba je v prostoru mezi pedálem a volantem pak už to chce jenom napsat vítej ve světě Obrázek
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
kasala56
*
Příspěvky: 11
Registrován: 28 pro 2013, 22:59

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od kasala56 »

Nekdy naskoci normalne ale nekdy otocim klickem a nic starter ani nezacne tocit toto se stane vetsinou kdyz auto chcipne v beznem provozu treba na krizovatce kdyz se clovek snazi co nejrychleji nastartovat pak nechce naskocit neni v potreba dat klicek do nejake urcite polohy pro opetovne nacteni kodu z imobilizeru ci tak neco?pripadne zda je mozne ze sklickem otacim rychle jestli neni potreba ho nechat v nejake poloze par sekund dekuji za odpovedi
Uživatelský avatar
pekoz
***
Příspěvky: 588
Registrován: 29 črc 2013, 10:53
Bydliště: vedle Ostravy

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od pekoz »

:-k snímač na spojkovém pedálu?
Kona 1.0 T-GDI Best Of Style, Pulse Red (11/2018)
+
IX 20 1,4 Trikolor, Creamy White (09/2013)
...................................
ex.
Citroen Xsara Break 1,6/16 Exclusive, GRIS ALUMINIUM (06/2002)
Felicia,2xUno,Š.Forman Silver Line,Š.105,Š.1000MB.
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od mmv »

aha tak ono to nestartuje v krizové situaci :o :-k :-k :-k O:) hmm tak to pak pomůže když se při startování sešlápne spojka až na podlahu :D/ :wink:
na druhou stranu, ono ti to chcípe samo od sebe :?: :?: :?: za jízdy :?: :?: :?: to bych teda asi viděl jako větší problém, než že to pak nejde nastartovat :-k :-k :-k
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od soban »

Přesně pokud to chcípne samo od sebe je problém někde jinde než slabá baterka pokud kontrolky a vše ostatní svítí když to zdechlo.

Takže reklamace není co řešit.

Jinak samozřejmě pro start musí být sešlápnutá spojka na podlahu, a kontrolka imobilizeru musí být zhasnutá.
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od mmv »

s tou reklamací budu předjímat,
1. bereš si dovolenou, abys odvezl auto do servisu
2. pane to jsme ještě neslyšeli, aby 2,5 roku starý auto mělo špatnou baterku, nevadí, dobijeme.
3. pane auto je připraveno k vyzvednutí, jedeš sockou po práci do servisu abys ho vyzvedl.
4. týden jezdíš
5. (1.) nenastartuješ, bereš si dovolenou, abys odvezl auto do servisu
...
...
...
9. už tě to nebaví a tak v servisu zvýšíš hlas
10. dostáváš náhradní auto a že prý to dají na podrobnější test, aby zjistili co vlastně tomu autu je
11. (4.) týden jezdíš v náhradním autě
12. volají ze servisu, že na nic nepřišli, ale preventivně vyměnili ŘJ, baterii, a ještě nějako kravinu u pravýho zadního kola, která ani nestála za řeč
13. (11.) (4.) týden jezdíš
14... a oloupe se ti volant :D/
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
zdenda.stary
*
Příspěvky: 50
Registrován: 30 črc 2013, 15:45

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od zdenda.stary »

S tou spojkou se mi to už stalo taky, stačí málo vyšlápnout a nestartuje. Jestli to chcípne kvůli nízkým otáčkám při rozjezdu, tak dobrý. Jestli to ale zdechne samo, tak co nejdřív do servisu.Konec konců je to jenom smontovaná spousta součástek.
Hyundai ix20 1.4 CVVTi, 2013 trikolor. 6.2l/100km.
kasala56
*
Příspěvky: 11
Registrován: 28 pro 2013, 22:59

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od kasala56 »

Je to kvuly nizkym otackam jsem zacatecnik a tak mi to cas odcasu pri rozjezdu chcipne ](*,)
Uživatelský avatar
zdenda.stary
*
Příspěvky: 50
Registrován: 30 črc 2013, 15:45

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od zdenda.stary »

No já bych to viděl asi tak. Když to chcípne, tak otočit klíček doleva, zhasnou kontrolky a pak klasicky. Sešlápnout spojku nadoraz, otočit doprava, rozsvítí se kontrolky a za 2 vteřiny startovat. To bude spíš nervama než poruchou.
Hyundai ix20 1.4 CVVTi, 2013 trikolor. 6.2l/100km.
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od soban »

Mě se to u i20 ze začátku taky stalo že jsem to párkrát zadusil při rozjezdu, nebyl jsem zvyklý tak šlapat na plyn při rozjezdu, ale normálně to hned zase nastartovalo když jsem stál na spojce a otočil klíčkem. (ani nevím zda jsem povědomě vypnul zapalování a pak startoval a nebo rovnou otočil klíčkem na start)
Odpovědět

Zpět na „ix20“