Piskajuci alternator

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

mikit
*
Příspěvky: 38
Registrován: 20 úno 2013, 15:27

Piskajuci alternator

Příspěvek od mikit »

Len pridavam mozno jednu z dalsich vad, kt. mozno postihne viac ludi.

Ked sa motor zahreje, tak z oblasti klinoveho remena vychadza piskavy/skripavy zvuk, ako ked sa toci nieco co je nie dobre premazane. V servise zisitili, ze takto si "popiskava" alternator. V ramci zaruky ho vymenia.
Reklama
 

Shatun
**
Příspěvky: 102
Registrován: 19 pro 2013, 13:23

Re: Piskajuci alternator

Příspěvek od Shatun »

mikit píše:Len pridavam mozno jednu z dalsich vad, kt. mozno postihne viac ludi.

Ked sa motor zahreje, tak z oblasti klinoveho remena vychadza piskavy/skripavy zvuk, ako ked sa toci nieco co je nie dobre premazane. V servise zisitili, ze takto si "popiskava" alternator. V ramci zaruky ho vymenia.

mam pocit ze jsem ten piskot par krat taky slysel ... a to mam auto mesic ((
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1700
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Piskajuci alternator

Příspěvek od XMira »

Neměňte to! Můžete tvrdit, že vám začíná odcházet jedna vrtule v twinturbu :mrgreen:
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
mikit
*
Příspěvky: 38
Registrován: 20 úno 2013, 15:27

Re: Piskajuci alternator

Příspěvek od mikit »

mikit píše:Len pridavam mozno jednu z dalsich vad, kt. mozno postihne viac ludi.

Ked sa motor zahreje, tak z oblasti klinoveho remena vychadza piskavy/skripavy zvuk, ako ked sa toci nieco co je nie dobre premazane. V servise zisitili, ze takto si "popiskava" alternator. V ramci zaruky ho vymenia.

Alternator vymeneny a.. piskavy/skripavy zvuk je stale tam... takze to asi nebol alternator... tak neviem. Caka ma dalsia navsteva servisu. Za posledny mesiac uz asi stvrta.
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Piskajuci alternator

Příspěvek od johny_r »

Přidávám post, který jsem napsal o vlákno vedle:

Zdravím,
Když otevřu motor, zapnu elektriku a rozsvítím světla (nebo naopak po vypnutí světel), aniž bych startoval motor, tak se ozve cvaknutí (zřejmě nějaké relé) v přední části motorového prostoru, jakoby od chladiče, a něco začne pískat (poměrně dost nahlas). Po pár sekundách relé opět cvakne a pískot přestane. Je to vlastnost nebo problém? A co to tam píská?

díky moc

Jen doplním, že alternátor to myslím není. Zaprvé se to ozývá při vypnutém motoru a zadruhé odjinud než je alternátor. Spíš jako od chladiče. Vzhledem k tomu, že se to ozývá při rozsvícení nebo zhasnutí světel, tak bych tipoval spíš na něco v tomto směru.
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
Shatun
**
Příspěvky: 102
Registrován: 19 pro 2013, 13:23

Re: Piskajuci alternator

Příspěvek od Shatun »

uz po 4 za mesic kvuli stejnemu problemu ??
jedu zitra kvuli tomu piskotu .... jinak za mesic leden po druhe nastevuji servis...poprve bylo dotazeni stresnich lizin :mrgreen:
mikit
*
Příspěvky: 38
Registrován: 20 úno 2013, 15:27

Re: Piskajuci alternator

Příspěvek od mikit »

johny_r píše:Přidávám post, který jsem napsal o vlákno vedle:

Zdravím,
Když otevřu motor, zapnu elektriku a rozsvítím světla (nebo naopak po vypnutí světel), aniž bych startoval motor, tak se ozve cvaknutí (zřejmě nějaké relé) v přední části motorového prostoru, jakoby od chladiče, a něco začne pískat (poměrně dost nahlas). Po pár sekundách relé opět cvakne a pískot přestane. Je to vlastnost nebo problém? A co to tam píská?

díky moc

Jen doplním, že alternátor to myslím není. Zaprvé se to ozývá při vypnutém motoru a zadruhé odjinud než je alternátor. Spíš jako od chladiče. Vzhledem k tomu, že se to ozývá při rozsvícení nebo zhasnutí světel, tak bych tipoval spíš na něco v tomto směru.

Toto ja nemam. Mne sa to ozyva od klinoveho remena a iba ak ide motor, aj to sa musi zahriat. Na studeno nic nepocut, ked je teply tak to pocuj aj cez zavretu kapotu. Je to tkay piskavo skripavy zvuk, ako ked sa toci nieco, co nie je namazane. V mojom pripade je to s velkou pravdepodobnosotu mechanicke. Vraj to moze byt nieco okolo klimy.

(ale uz mam naozaj nervy na to auto... zacinam uvazovat o odstupeni od zmluvy lebo tolko veci co som uz reklamoval, to uz ani nie je mozne :-( )
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Piskajuci alternator

Příspěvek od johny_r »

Aha, tak to bude něco jiného. Už jsem psal prodejci, jestli mi může napsat, zda je to problém nebo vlastnost. To moje je jednoznačně elektrický pískot, ne mechanický.
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
Uživatelský avatar
drastys
*****
Příspěvky: 1551
Registrován: 27 říj 2013, 16:31
Bydliště: OV

Re: Piskajuci alternator

Příspěvek od drastys »

děla mi to také a myslím si, že je to vlastnost ;-), ale co to děla nevím ...
Seat Leon ST FR 1.8TSI 132kW 7.7l/100km

Hyundai i30 kombi MY14 White Creamy 1.6 CRDi 81kW - Prodáno
Škoda Octavia2 1.6MPi 75kW - prodáno
Škoda Fabia 1.2HTP 40kW - prodáno
mikit
*
Příspěvky: 38
Registrován: 20 úno 2013, 15:27

Re: Piskajuci alternator

Příspěvek od mikit »

Shatun píše:uz po 4 za mesic kvuli stejnemu problemu ??
jedu zitra kvuli tomu piskotu .... jinak za mesic leden po druhe nastevuji servis...poprve bylo dotazeni stresnich lizin :mrgreen:
Ale nie, mal som aj ine veci, toto bola len jedna z nich. Okrem ineho nejake vrzgajuce plasty, okna, sedadla, volant a pod :-)
Shatun
**
Příspěvky: 102
Registrován: 19 pro 2013, 13:23

Re: Piskajuci alternator

Příspěvek od Shatun »

taky mne sere ze kvuli takovym vecem u novyho auta musim jezdit do servisu ... ale myslim si ze dnes jsou problemy u vsech novych aut, setri se na materialech...

ohledne odstoupeni od smlouvy - myslis na zaklade nekolika reklamaci ??
nevite jak je to ze zakona ?? nekdo rikal ze pokud reklamujes aspon 3krat za prvnich pul roku tak se da vymahat budto slevu, vraceni penez, nebo vymenu auta ?? ... to se mi zda jako nesmysl
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Piskajuci alternator

Příspěvek od johny_r »

Pokud se na auta vztahuje stejná zákonná úprava, jako na jiné zboží, tak by mělo platit:
3x reklamace stejné vady nebo 4x reklamace různých vad = možnost odstoupení od smlouvy výměnou věci za novou nebo vrácení peněz.

Mám pocit, že v rámci nového občanského zákoníku jsou zakotveny nějaké další možnosti jako sleva apod. Ruku do ohně za to ale nedám, nejsem právník.
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
Uživatelský avatar
mkr
**
Příspěvky: 410
Registrován: 25 lis 2013, 11:27

Re: Piskajuci alternator

Příspěvek od mkr »

máš pravdu - 3x stejná závada či 4xrůzná = možnost odstoupení od smlouvy.
Pokud bylo koupeno před 1.1.2014 řídí se obchodní případ literou starého obchodního zákoníku.
aktuálně:
Hyundai i30 kombi 1,6i CVVT
Škoda Yeti 2,0 TDi 4x4

v minulosti:
Škoda O2 2,0TDi 4x4; Škoda O2 2,0TDi; VW Passat 1,9TDi; Mazda 3 2,0i GT
Toyota Avensis 1,6 VVTI; Škoda Felicia 1,3i; Škoda Favorit 1,3;Škoda 130GL
Škoda 120L; Škoda 100L
mikit
*
Příspěvky: 38
Registrován: 20 úno 2013, 15:27

Re: Piskajuci alternator

Příspěvek od mikit »

Shatun píše:taky mne sere ze kvuli takovym vecem u novyho auta musim jezdit do servisu ... ale myslim si ze dnes jsou problemy u vsech novych aut, setri se na materialech...

ohledne odstoupeni od smlouvy - myslis na zaklade nekolika reklamaci ??
nevite jak je to ze zakona ?? nekdo rikal ze pokud reklamujes aspon 3krat za prvnich pul roku tak se da vymahat budto slevu, vraceni penez, nebo vymenu auta ?? ... to se mi zda jako nesmysl

Tak ako pisu vyssie, ak nieco reklamujes 3x, teda tu situ vadu a ani po tretej reklamacii nie je odstranena, tak mas pravo ziadat vratenie penazi, rovnako ako v pripade reklamovania viacerych poruch/veci (samozrejme musi to byt opravnena reklamacia, nie nieco co si myslis, ze je zle aj ked nie je). Rovnako aj v prpade ak reklamaciu nevybavia do 30 dni tak mas pravo ziadat vratenie penazi (a vobec sa neberie ohlad na to, ze napr. dodanie nejakej sucastky trva dlshie ako 30 dni, to uz je vec obchodnika aby sa o to postaral tak, aby to bolo vybavene do 30 dni). Toto plati u nas. Neviem ako v Cesku, kedze vam sa tam teraz menil obciansky zakonnik.

Ja by som nebol proti ak by mi vymenili cele auto :-) . No uvidm, vrzgajuce plasty neberiem ako nejake velku zavadu, to sa da opravit za hodku podotahovanim srubiek a pod., ale uz som mal brzdice, olupany volant, teraz ten alternator, aj ked to nebol alternator. Ten piskavy/skripavy zvuk idem reklamovat uz druhykrat lebo alternator to nebol. A este k tomu idem pridat tempomat, lebo to nie je tempomat, ale cukomat.. v meste a na okreske nepouzitelne, ziadna plynula jazda, len cukanie. Cize tie 4 veci by som uz mal :-)
Uživatelský avatar
mkr
**
Příspěvky: 410
Registrován: 25 lis 2013, 11:27

Re: Piskajuci alternator

Příspěvek od mkr »

mikit píše: A este k tomu idem pridat tempomat, lebo to nie je tempomat, ale cukomat.. v meste a na okreske nepouzitelne, ziadna plynula jazda, len cukanie.
Ano, tempomat je jakž takž použitelný od 100km/h výše se zařazenou šestkou ](*,)
aktuálně:
Hyundai i30 kombi 1,6i CVVT
Škoda Yeti 2,0 TDi 4x4

v minulosti:
Škoda O2 2,0TDi 4x4; Škoda O2 2,0TDi; VW Passat 1,9TDi; Mazda 3 2,0i GT
Toyota Avensis 1,6 VVTI; Škoda Felicia 1,3i; Škoda Favorit 1,3;Škoda 130GL
Škoda 120L; Škoda 100L
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“