výměna oleje 1.4MPI

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

výměna oleje 1.4MPI

Příspěvek od t0x!n »

Cau pohledal jsem, ale nenasel jsem nic podobneho, tak zakladam topic.

Auto jsem kupoval 10/2013, ted mam nalitano cca 2800km, co jsem nekde cetl tak je docela dobry menit olej poprve urcite driv jak po roce, natoz 15000km jak deklaruje H.

Tudiz otazka smeruje: radite vymenit olej rekneme po 6 mesisich? abych nemenil mesic pred povinnou vymenou pri rocni garancce.

Pri mym najezdu mi to vychazi na vymenu nekdy 4/2014 a budu mit tak 5500km.

Jinak olej bych mel vybranej: http://eshop.novakoil.cz/produkt/total- ... -5w-30-1l/
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: výměna oleje 1.4MPI

Příspěvek od alarm »

Mám síce 2007-čku, ale mne sa to javí ako blbosť. A pri predpokladanom nájazde duplovane....

...len môj názor....
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: výměna oleje 1.4MPI

Příspěvek od mmv »

a proč tam chceš dávat longlife olej a měnit ho po 6000km ??
ale jinak se zeptej zde uživatele Hardcam
https://www.hyundaiclub.net/memberlist. ... rofile&u=4
určitě bude mít i pro tebe nějaký to "моторное масло" v tebou požadované kvalitě za jinej peníz, než bys čekal ;-)

... a asi nedej na ty keci že je něco specielně pro hyu kia, tu reklamu si zaplatila už firma Shell která je zmiňovaná jako doporučená firma i v návodu pro tvé auto :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
kentanjack
*
Příspěvky: 85
Registrován: 12 dub 2013, 22:44

Re: výměna oleje 1.4MPI

Příspěvek od kentanjack »

Olej jsem měnil zhruba po půl roce a měsíci, auto bylo skladový a předtím zřejmě půl roku někde parkovalo (tzn. původní olej tam byl rok). Najeto jsem měl přes 14 tisíc. Jak už jsem někde psal, vytekl z toho děsnej hnus.

Pokud si taky nekupoval půl roku starou skladovku, tak 5500/půlrok mi připadá skutečně brzo na výměnu. Pokud máš zbytečný peníze, nudíš se a případně máš pocit, že by tomu výměna nějakým způsobem pomohla, tak proč ne, ale nehrotil bych to zbytečně.
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna oleje 1.4MPI

Příspěvek od t0x!n »

Mam skladovku a dle primo Hyundaie, psal jsem si k nim mail, byla vyrobena 3/2013 tzn. menil bych od vyroby cca po 1,5 roce a 10k km dle myho odhadu najezdu km

Prave o tom bordelu pri vypousteni jsem cetl taky, neplanulu kazdej rok, 2x za rok menit olej, jen jsem si rikal, ze by to bylo v prvni rok docela vhodny.
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7912
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna oleje 1.4MPI

Příspěvek od Mexican »

ja by som za tie peniaze prvy rok radsej jazdil ako menil olej :roll:
je to atmosfera, to ze to vyrobili pred rokom a pol neznamena ze to kazdy druhy den niekto nastartoval, voturoval a vypol.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
mkr
**
Příspěvky: 410
Registrován: 25 lis 2013, 11:27

Re: výměna oleje 1.4MPI

Příspěvek od mkr »

kentanjack píše:Olej jsem měnil zhruba po půl roce a měsíci, auto bylo skladový a předtím zřejmě půl roku někde parkovalo (tzn. původní olej tam byl rok). Najeto jsem měl přes 14 tisíc. Jak už jsem někde psal, vytekl z toho děsnej hnus.

Pokud si taky nekupoval půl roku starou skladovku, tak 5500/půlrok mi připadá skutečně brzo na výměnu. Pokud máš zbytečný peníze, nudíš se a případně máš pocit, že by tomu výměna nějakým způsobem pomohla, tak proč ne, ale nehrotil bych to zbytečně.
Ta skladovka stála, motor neběžel, olej tím pádem nedegradoval (ano, možná trošku díky oxidaci), takže jeho vlastnosti se během "skladování" měnily jen minimálně (jestli vůbec). Dnešní oleje jsou zcela o něčem jiném, než oleje před 10-15 lety. Navíc i technologie opracování povrchů válců a pístů je úplně někde jinde, takže opotřebení (a vznik "špon") je také minimální. Pokud by tomu tak nebylo, tak by výrobce pro první výměnu předepsal jiný interval. Pamatuji si u Š100 se první výměna dělala po 1500km - a bylo to výrobcem předepsáno.

Ale mohu tě ujistit, že i když bude mít motor najeto 100tis. km a olej 14tis. km, tak vždy budeš vypouštět "děsnej hnus" :D/

Osobně je výměna oleje (pokud vůz nebyl provozován za těžkých podmínek - tj. prašné prostředí, tahání přívěsu po většinu doby, jízda v max. otáčkách po většinu doby) tak brzy vyhazováním peněz #-o
aktuálně:
Hyundai i30 kombi 1,6i CVVT
Škoda Yeti 2,0 TDi 4x4

v minulosti:
Škoda O2 2,0TDi 4x4; Škoda O2 2,0TDi; VW Passat 1,9TDi; Mazda 3 2,0i GT
Toyota Avensis 1,6 VVTI; Škoda Felicia 1,3i; Škoda Favorit 1,3;Škoda 130GL
Škoda 120L; Škoda 100L
kentanjack
*
Příspěvky: 85
Registrován: 12 dub 2013, 22:44

Re: výměna oleje 1.4MPI

Příspěvek od kentanjack »

mkr píše:Ta skladovka stála, motor neběžel, olej tím pádem nedegradoval (ano, možná trošku díky oxidaci), takže jeho vlastnosti se během "skladování" měnily jen minimálně (jestli vůbec).
Co já vím, co se s autem dělo před tím, než se dostalo ke mně? Autu dávám dost pokuř, takže mám raděj klid v duši, než aby mě hlodalo to, že je v motoru nalitá nějaká, pardon, sračka. Servisům je to jedno, co v tom je, jak jsem se už několikrát mohl přesvědčit, hlavně že to musí vyměnit na garančce a z toho vyrejžovat prachy. Teda ono vlastně stačí jen napsat do papírů, že bylo vyměněno a dostat zaplaceno...
Ale mohu tě ujistit, že i když bude mít motor najeto 100tis. km a olej 14tis. km, tak vždy budeš vypouštět "děsnej hnus" :D/
Zajímavý. Olej jsem si měnil pravidelně po roce u minulýho auta a tohle z něj nikdy nevyteklo. Specifikace oleje byla +- stejná, způsob jízdy rovněž.

Dohadování se o (ne)potřebě vyměnit olej však považuji za zcela zbytečné, jsou toho plná všechna automobilně zaměřená fóra a nejen ta.
Uživatelský avatar
mkr
**
Příspěvky: 410
Registrován: 25 lis 2013, 11:27

Re: výměna oleje 1.4MPI

Příspěvek od mkr »

kentanjack píše:
mkr píše:Ta skladovka stála, motor neběžel, olej tím pádem nedegradoval (ano, možná trošku díky oxidaci), takže jeho vlastnosti se během "skladování" měnily jen minimálně (jestli vůbec).
Co já vím, co se s autem dělo před tím, než se dostalo ke mně? Autu dávám dost pokuř, takže mám raděj klid v duši, než aby mě hlodalo to, že je v motoru nalitá nějaká, pardon, sračka. Servisům je to jedno, co v tom je, jak jsem se už několikrát mohl přesvědčit, hlavně že to musí vyměnit na garančce a z toho vyrejžovat prachy. Teda ono vlastně stačí jen napsat do papírů, že bylo vyměněno a dostat zaplaceno...
Ale mohu tě ujistit, že i když bude mít motor najeto 100tis. km a olej 14tis. km, tak vždy budeš vypouštět "děsnej hnus" :D/
Zajímavý. Olej jsem si měnil pravidelně po roce u minulýho auta a tohle z něj nikdy nevyteklo. Specifikace oleje byla +- stejná, způsob jízdy rovněž.

Dohadování se o (ne)potřebě vyměnit olej však považuji za zcela zbytečné, jsou toho plná všechna automobilně zaměřená fóra a nejen ta.
V tom případě ti doporučuji měnit olej po každém dotankovaní - to aby dušička měla klid :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
aktuálně:
Hyundai i30 kombi 1,6i CVVT
Škoda Yeti 2,0 TDi 4x4

v minulosti:
Škoda O2 2,0TDi 4x4; Škoda O2 2,0TDi; VW Passat 1,9TDi; Mazda 3 2,0i GT
Toyota Avensis 1,6 VVTI; Škoda Felicia 1,3i; Škoda Favorit 1,3;Škoda 130GL
Škoda 120L; Škoda 100L
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: výměna oleje 1.4MPI

Příspěvek od mmv »

kentanjack píše: ... vytekl z toho děsnej hnus.

"was es ist" děsnej hnus ???
já když to vypouštím po 2-3 letech a najetých cca 15-25k Km (odhadem) z felicie, tak na můj nekvalifikovaný pohled je mi až líto tento olej vylejt "do kanálu" , počítám, že u mého :hyu: při výměně oleje při cca 10 - 15 kKm to bude stejné, olej bude při vypouštění jen mírně tmavší , tomu napovídá současný stav na měrce (nebavím se o degradaci, ani o žádné oxidaci)

to mkr:
zkus prosím své citované příspěvky trochu probrat, ono neni nutné vždy citovat celý příspěvek obzvláště, když už je jednou citovaný, je v tom pak bordel a blbě se to pak čte ;-)

vypadá to asi pak takhle
mkr píše:
kentanjack píše:
mkr píše:
to aby dušička měla klid :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
nikdo se vlastně nakonec nic nedozví, protože to nemá hlavu ani patu :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
mijat
*
Příspěvky: 16
Registrován: 23 říj 2013, 14:27

Re: výměna oleje 1.4MPI

Příspěvek od mijat »

Ono aj je take pravidlo, keď reaguješ na posledný príspevok tak sa necituje.
Hyundai i30 kombi Phantom Black 1.6 GDI + Nav
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: výměna oleje 1.4MPI

Příspěvek od laufas »

My olej menili vzdy a menime doted po roce. Rocni najezd nic moc, tedka mame cca 81000km, v provozu od 12.2007.

mmv: mas to blbe
i30 1.4 + kn, 12/2007
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: výměna oleje 1.4MPI

Příspěvek od mmv »

blbě toho mívám povětšinou více, konkretizuj kde hledat chybu ??
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: výměna oleje 1.4MPI

Příspěvek od laufas »

mas blbe to cerveny radoby nemecky. ale podpis me rozesmal :lol: =D>
i30 1.4 + kn, 12/2007
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: výměna oleje 1.4MPI

Příspěvek od mmv »

:-) no chtěl sem tam napsat "was ist das" ale nějak se mi to nezdálo a ani google se na to netvářil :-)
ale opravovat to už nebudu ;-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“