Pomoc při řešení přestupku

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
SACIK
*
Příspěvky: 22
Registrován: 05 zář 2009, 00:26
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Pomoc při řešení přestupku

Příspěvek od SACIK »

Čau čau,

rád bych Vás poprosil o pomoc, třeba máte někdo nějaké zkušenosti. Bohužel se mi nějakým způsobem podařilo zaparkovat částí auta do odbočovacího pruhu a za oknem jsem následně našel "podezření o spáchání přestupku" a předvolání na MP. Auto není psané na mě. Mohl by mě někdo doporučit, jak postupovat, abych se vyhnul případné pokutě? Přestupek se stal v Praze a auto je psáno na osobu žijící ve východních čechách, takže zase by nemělo cenu vymyslet to tak, aby se pokuta platit nemusela, ale ona osoba by musela do Prahy přijet podávat vysvětlení (vlastně by podobnou částku projela.).

Myslel jsem, že na lístek nebudu reagovat a až by přišel vlastníkovi dopis, označil by mě jako osobu, které auto půjčil. Já bych se po-té odvolal na "osobu blízkou".

Nemám s tím žádné zkušenosti, takže budu opravdu vděčný za radu. Díky!
Reklama
 

matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Pomoc při řešení přestupku

Příspěvek od matysekul »

Když se odvoláš na osobu blízkou,zaplatí pokutu vlastník vozidla. Sklop uši,posypej si hlavu popelem a pokutu zaplať .Podle mně to bude do 500,-
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Luboshak
**
Příspěvky: 298
Registrován: 14 led 2008, 12:43
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při řešení přestupku

Příspěvek od Luboshak »

Na osobu blízkou se už nevymlouvej. Jedinou šanci jak se teoreticky vyhnout pokutě je, že by majitel napsal žádost, že to chce řešit v místě svého trvalého bydliště. Občas se prý stane, že to nepošlou, protože pak je to příjem do rozpočtu v jeho bydlišti, tak na to kašlou.

Pokud to půjdeš řešit ty a přiznáš se, že jsi auto řídil, dostaneš pokutu a asi nějaký bod. Pokud se chceš vyhnout bodům, domluv se s majitelem auta ať nahlásí, že to někomu půjčil a neví komu, dostane povinnost zaplatit pokutu (na kterou mu dáš), ale body žádné nedostane.
Luboshak
---------------------------------------
Hyundai i30cw 1.4 CVVT Comfort 2010 LPG BRC
Fiat Tempra 1,6 SX, r.v. 1991 - sešrotováno
Hyundai Lantra 1,5 GLSi, r.v.1992 - sešrotováno
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Pomoc při řešení přestupku

Příspěvek od soban »

Tady není co řešit.

Prostě řekni to tomu majiteli vozidla a když přijde pokuta na něj ať to zaplatí jako majitel a ty mu to dáš - prostě majitel se vymluví že neví kdo to tam zaparkoval on to nebyl.

Taky ty když tě zavolají protože majitel řekne že to půjčil tobě tak řekneš že nevíš kdo to tam zaparkoval, mohl to být někdo z rodiny atd....

Celý vtip je v tom že když to bude platit jako majitel vozidla, tak nikomu nemůžou sebrat body a máte řidičáky čisté, pouze se musíš domluvit že tu pokutu mu potom dáš.

Samozřejmě pokud jseš jistý že spor vyhraješ tak se musíš jít přiznat že jsi to byl ty, ovšem pak můžeš přijít o body a potrestaný budeš ty - záleží jak dobrého potom máš právníka.

Celý vtip je o tom že dnes pokud tě nedokáží že jsi to býl ty tak můžeš dělat přestupky a pokud majiteli vozidla budeš dávat na pokuty tak nikdo nepřijde o body a města si plní kasu.....(čili body stratily výchovný prvek)

Taky se to nemusí třeba vůbec řešit a promlčí se to a nebo složenka může přijít těsně před promlčením.
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Pomoc při řešení přestupku

Příspěvek od mmv »

Luboshak píše: ... domluv se s majitelem auta ať nahlásí, že to někomu půjčil a neví komu

... špatně, on musí vědět komu to půjčil, jinak platí 5000,- protože porušil zákon
on v tu chvíli musí říct, že VÍ kdo auto řídil, označí tebe a pak si můžeš hrát "na babu" na osobu vzdálenou, a říct, že to řídila manželka a ta že to řídila tchýně ... atd, ale to prý taky nikam nevede, nakonec se prý nikdo nenajde a pokutu ve SPRÁVNÍM řízení (takže logicky tu nejvyšší možnou) platí o5 majitel vozu,
jestli to neni dlouho, tak na papírku je razítko s telefonem, zavolej tam a domluv se s policajtama na místní služebně,
jestli to je dlouho, tak už je to v Korunní (nebo kde se to dnes řeší), a nebo zkus tu domluvu na to řešení v místě bydliště jak psal Luboshak, tu ještě neznám ;-)

[-X za špatný parkování se berou body ??? :-k :-k :-k
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Pomoc při řešení přestupku

Příspěvek od jiri.vacha »

mmv má pravdu ](*,) ,a mám pocit že body berou 1 nebo 2 #-o ,dnes už nejde zapírat tak lehce,at to majitel zacáluje a nahlásí jiného přestupce,mělo,by to být bez bodů.
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Pomoc při řešení přestupku

Příspěvek od matysekul »

Body za špatné parkování nejsou.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Pomoc při řešení přestupku

Příspěvek od XMira »

Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Bofors
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 led 2010, 17:05
Bydliště: Ostravwa

Re: Pomoc při řešení přestupku

Příspěvek od Bofors »

nejlepší je zajít hned na služebnu a za 200 to zacvakat, jinak to zbytečně roste. a body za to nejsou.
VW Golf VII 1,4 TSI
motozačátky: Hyu Elantra 1,6
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Pomoc při řešení přestupku

Příspěvek od Richard555 »

No dle mě nemáte pravdu, majitel vozu platí když neví kdo to řídil..... ale když při předvolání "práskne" řidiče komu auto půjčil , už pokutu neplatí. Platí ji ten kdo řídil..... , ale pokud ten kdo řídil řekne že si sice auto od majitele půjčil, ale v té době ho půjčil někomu dalšímu a přesně řekne komu, tak se z toho i on vyvlíkne a platí to ten koho takto "prásknul" ten při předvolání..... tak to jde dál a dál až projde rok a přestupek je promlčen......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
mizuno
*
Příspěvky: 49
Registrován: 07 črc 2013, 22:07

Re: Pomoc při řešení přestupku

Příspěvek od mizuno »

Já teda nevím, že vám kvůli pár stovkám stojí za to vymýšlet takový šílený konstrukce:-). Já jsem byl u měšťáku za špatné parkování dvakrát, poprvé za 100,- podruhé za 200 kaček. Nejvíc mě na tom štval ten ztracenej čas. Body mi nikdy žádný nevzali.
Hyundai i30 kombi 1,6 CVVT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Pomoc při řešení přestupku

Příspěvek od Hardcam »

+1 ...tohle taky nechapu...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Pomoc při řešení přestupku

Příspěvek od soban »

S bodama jsem nenarážel na parkování, ale i třeba skrz rychlost, prostě pokud tě nezastaví hned či není fotka kde jseš poznat, tak se stačí vymlouvat a když se nezjistí kdo to řídil tak to zacvaká majitel vozidla a pokud mu to dáš tak by neměl být problém....

Jinak samozřejmě pokud někdo bude chtít 200,- a není za to žádný bod tak bych to zaplatil a neřešil.
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Pomoc při řešení přestupku

Příspěvek od Skyline »

Čekal jsem nějaký zapekliy případ, ale řešit takovou kravinu a vymýšlet nesmysly. Udělal jsi chybu, tak zaplať pokutu 200-500,- myslim si, že ten čas co zabere vymýšlení jak to ojebat vyjde nakonec dráž. Městská plicie co naděláš, musí plnit kasu a musí splněnu kvotu vybraných pokut.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
BiG FooT
*
Příspěvky: 30
Registrován: 13 čer 2012, 12:49

Re: Pomoc při řešení přestupku

Příspěvek od BiG FooT »

Radíte tu, že se má přiznat a zacvakat pár stovek, ale zřejmě vám jaksi uniklo, že autor příspěvku bydlí daleko od Prahy... Takže to vzhledem k ceně benzínu jen za "pár stovek" nebude, + ztracený čas, volno z práce atd atd. To je dohromady velká suma.

Situace je taková, že když na stanici v Praze nedorazíš, tak to za pár stovek nebude, protože městská policie předá případ správnímu úřadu a ten vyměří i v případě přiznání viníka mnohem vyšší částku. Minimum je 1500Kč.
Coupe 08=>TURBO (jednotka Ecumaster Digital ECU Tuner, turbo Garrett GT28R, HKS 4 Blow off, na míru okruh sání+FMIC+svody+výfuk, spojka ClutchMasters Stage 3, vstřiky 550cc Siemens deka,pumpa 190lph Bosh, brzdy 4pístky Brembo, stavitelný podvozek)
Odpovědět

Zpět na „Pokec“