Klíč

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Giovany1971
*
Příspěvky: 76
Registrován: 26 kvě 2011, 06:23
Bydliště: Vsetín

Klíč

Příspěvek od Giovany1971 »

Hoj všichni.. Tak jsem pročítal tohle téma a rozhodl jsem se pro predělaní klíče,, protože origo je ostuda značky.. známý co má taky hyundaje to objednával z Činy. Spousta z vás tady píše že ten tišták i z baterii jen vymění,, a pridá se tam jen immo..ale at zkouším tak kdybych to tam nějak naskládal tak to nemuže držet protože to tam neni ničím fixované,,, třeba baterie s plusovým kontaktem tam nemuže vubec držet..zkusím pridat foto rozdělaného origo a pak ten nový

http://giovanny1971.rajce.idnes.cz/Hyundal_dalkac
Sono sempre moderato critico!!
Reklama
 

Uživatelský avatar
DanielD952
**
Příspěvky: 224
Registrován: 22 črc 2012, 09:48

Re: Klíč

Příspěvek od DanielD952 »

A co přesně ti nedrží, podle fotek vypadá že máš vše v pořádku. Ta baterie s kontakty drží zasazený v tom plastu a tišťák by měl držet v té druhé části klíše, mělo by to být vytvarované. Naopak to vypadá že jsi měl kliku a máš ten správný klíč, většinou každýmu příjde ten co je na ty novější ročníky kdy je baterie jinak řešena... Dělal jsem už dva klíše, tak rád poradím, ale vše vypadá podle fotek ok, zkus více popsat...
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 143kw, 194 PS, 387 Nm, 2007
Spotřeba 7,0 - 7,5l/100km
Uživatelský avatar
Giovany1971
*
Příspěvky: 76
Registrován: 26 kvě 2011, 06:23
Bydliště: Vsetín

Re: Klíč

Příspěvek od Giovany1971 »

DanielD952 píše:A co přesně ti nedrží, podle fotek vypadá že máš vše v pořádku. Ta baterie s kontakty drží zasazený v tom plastu a tišťák by měl držet v té druhé části klíše, mělo by to být vytvarované. Naopak to vypadá že jsi měl kliku a máš ten správný klíč, většinou každýmu příjde ten co je na ty novější ročníky kdy je baterie jinak řešena... Dělal jsem už dva klíše, tak rád poradím, ale vše vypadá podle fotek ok, zkus více popsat...
Ahoj.. no třeba když se podíváš na první foto.. je tam zadní čast kde drží baterie s plus kontaktem,, v tom originalu je pro baterii kruhove osazení,,kde se vlozí první plus kontakt,,a pak se tam zacvakne baterie a pevně tam drží,,a to se pak celé přiklopí na druhou půlku kde je tištak,, ten má také jasně vymezenou polohu. V tom novém klíči jak vidíš na první foto tu baterii neni jak uchytit. Zkoušel jsem to na sebe poskládat ,ale to nedrží,,díky tomu že ta baterie s tím plus kontaktem nemá pevnou pozici tak se to nedá trefit aby kontakty byly spravně na tištáku.
Sono sempre moderato critico!!
Uživatelský avatar
DanielD952
**
Příspěvky: 224
Registrován: 22 črc 2012, 09:48

Re: Klíč

Příspěvek od DanielD952 »

Ano, jasne, uz to chapu, myslel jsem, ze na prvnim fotu jsou zada toho novyho klice tam kde je ta baterie. Tak se ti stalo to same co me, mas tu variantu klice kde je baterie na tistaku uchycena, ale nelam hlavu ja to vyresil pomoci takove te sedive hodne drzici izolepy, prilepil jsem baterii s kontaktem primo na tistak a uz mi to drzi dele nez rok uplne bez problemu...funkcne taktez bez jedineho problemu...tak to nevyhazuj a pohraj si s tim :-)
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 143kw, 194 PS, 387 Nm, 2007
Spotřeba 7,0 - 7,5l/100km
Uživatelský avatar
Giovany1971
*
Příspěvky: 76
Registrován: 26 kvě 2011, 06:23
Bydliště: Vsetín

Re: Klíč

Příspěvek od Giovany1971 »

DanielD952 píše:Ano, jasne, uz to chapu, myslel jsem, ze na prvnim fotu jsou zada toho novyho klice tam kde je ta baterie. Tak se ti stalo to same co me, mas tu variantu klice kde je baterie na tistaku uchycena, ale nelam hlavu ja to vyresil pomoci takove te sedive hodne drzici izolepy, prilepil jsem baterii s kontaktem primo na tistak a uz mi to drzi dele nez rok uplne bez problemu...funkcne taktez bez jedineho problemu...tak to nevyhazuj a pohraj si s tim :-)
JJ to by mne ani nenapadlo to prilepit izolepou :) ,,ale už mne napada proč mi to kolega prodal!! :P no co se dá dělat,, s chutí do toho a pul je hotovo.. preci mne jen napada.. nevíš který klíč když koupim tak bude sedět bez bastlení?? Auto jezdí manželka,, a ta je vždycky hotová když neco nefunguje jak má.. Raděj zaplatím za nový klíč a tenhle někomu dám. díky za ochotu.
Sono sempre moderato critico!!
Uživatelský avatar
DanielD952
**
Příspěvky: 224
Registrován: 22 črc 2012, 09:48

Re: Klíč

Příspěvek od DanielD952 »

To je těžký...např. na ebay je těch klíčů hromada, a každý píšou že pasuje na model 2006 a výše, ale já koupil už dva a ani jeden neměl v tých zádech tu baterku. Musel bys na fotce vidět ten klíč rozdělaný na dvě půlky zevnitř, pak už by bylo jasno. Je to složitý no. Ale izolepu nezatracuj, funguje to skvěle :-))
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 143kw, 194 PS, 387 Nm, 2007
Spotřeba 7,0 - 7,5l/100km
Uživatelský avatar
Giovany1971
*
Příspěvky: 76
Registrován: 26 kvě 2011, 06:23
Bydliště: Vsetín

Re: Klíč

Příspěvek od Giovany1971 »

DanielD952 píše:To je těžký...např. na ebay je těch klíčů hromada, a každý píšou že pasuje na model 2006 a výše, ale já koupil už dva a ani jeden neměl v tých zádech tu baterku. Musel bys na fotce vidět ten klíč rozdělaný na dvě půlky zevnitř, pak už by bylo jasno. Je to složitý no. Ale izolepu nezatracuj, funguje to skvěle :-))

je to presně tenhle

http://www.ebay.com/itm/Modify-Shell-Fl ... 94&vxp=mtr
Sono sempre moderato critico!!
Uživatelský avatar
DanielD952
**
Příspěvky: 224
Registrován: 22 črc 2012, 09:48

Re: Klíč

Příspěvek od DanielD952 »

Ten podle fotek vypada ok...planzeta je spravna a baterka v zadech. Drzim palce at uz to klapne :-)
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 143kw, 194 PS, 387 Nm, 2007
Spotřeba 7,0 - 7,5l/100km
Harry1
*
Příspěvky: 18
Registrován: 04 kvě 2014, 16:19
Bydliště: Třebíč

Re: Klíč

Příspěvek od Harry1 »

Zdravím všechny santáky, zakoupil jsem 2,2 CRDI v manualu, 2WD, rok 2008. Zatím velká spokojenost, jak s komfortem, tak se spotřebou, ale........
Vozidlo jsem zakoupil v autobazaru.....bohužel jen s jedním klíčkem.
Ten už také není original,ale je to ten na předku se třemi tlačítky a vzadu s jedním. Potřeboval bych poradit, jak získat druhý klíč.
V první řadě chci oslovit písemně původního českého vlastníka podle adresy v techničáku, zda nemá doma ještě aspon torzo z původního druhého klíče.
Jak jsem pochopil, tak mi asi nestačí pouze krabička,ale potřebuji zřejmě kompletní nový klíč s immo, aby mi doněj NĚKDO mohl přehrát kod z mého auta. Je to tak? Pokud ano můžete mi někdo poradit, kde kompletní klíč s imo sehnat a kde na něj nahrát kod z mého původního klíče? Kolik tento klíč asi stojí a kolik stojí tato služba, popřípadě, kde se provádí? Moc díky.
Santa Fe 2,2 CRDI 115 kW 2WD manual 2007
Karel6888
**
Příspěvky: 125
Registrován: 18 dub 2009, 13:11

Re: Klíč

Příspěvek od Karel6888 »

Tady jsem hokoupil a bez problému vše pasuje jak má
http://koreanautoimports.com/2007-santa ... -flip-key/
Harry1
*
Příspěvky: 18
Registrován: 04 kvě 2014, 16:19
Bydliště: Třebíč

Re: Klíč

Příspěvek od Harry1 »

A to je jen krabička s klíčem, nebo i s imobilizerem. Bez toho pajšlu immo by mi to nepomohlo, protože mám jen 1 klíč s jedním imobilizérem.
Santa Fe 2,2 CRDI 115 kW 2WD manual 2007
Uživatelský avatar
DanielD952
**
Příspěvky: 224
Registrován: 22 črc 2012, 09:48

Re: Klíč

Příspěvek od DanielD952 »

Budes muset do Hyundaie, jinde to asi nesezenes...oni ti to udelaji podle vinka nebo neceho, ale bude to drahota, upozornovali me na to v Hyundai servise kde jsem byl pred koupi auta na prohlidce...ja nastesti dostal vsechny klice k autu.
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 143kw, 194 PS, 387 Nm, 2007
Spotřeba 7,0 - 7,5l/100km
Harry1
*
Příspěvky: 18
Registrován: 04 kvě 2014, 16:19
Bydliště: Třebíč

Re: Klíč

Příspěvek od Harry1 »

Díky za info. Zjistím cenu v autorizovaném servisu a ještě zapátrám po netu. Viděl jsem, že ty stahovačky na kody klíčů a imobilizerů jsou volně v prodeji, tak se s tím snad zabývá i více jiných firem než jen přímo Hyundai.
Santa Fe 2,2 CRDI 115 kW 2WD manual 2007
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“