Svetla - Sonata EF

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

SonataEF
*
Příspěvky: 22
Registrován: 29 lis 2013, 22:30

Svetla - Sonata EF

Příspěvek od SonataEF »

Zdravim,

mam sonatu ef 2002, ktora ma projektorove sosovky a zda sa mi, ze to svieti celkom zle a slabo. Mam tam ziarovky Osram Night Breaker Unlimited a aj tak vidim, ze prakticky akekolvek auto, ktore ma obie/ktore obieham jednoducho vrha viac svetla. A dost ma to stve, pretoze ta viditelnost, hlavne pocas dazda, je fakt slaba. Je to standard u tychto projektorovych svetiel, alebo moze byt vypalena parabola za sosovkou? Rozmyslal som nad 100W ziarovkami, vydria to kable a paraboly? Nezhori, neroztopi sa nic?

A dalsia vec, v reflektoroch mam pokazene motorceky nastavovania sklonu svetiel. Resp. samotne motorceky su ok, ale ich "ozubene kolieska" sa vplyvom (asi) pocasia znicili a tie motorceky sa stale tocia, nakolko sa nemaju do coho "opriet" - nie su tam tie prevody. Preto su odpojene, ale casto chodim plne zatazeny a vtedy svetla svietia prilis vysoko a oslnujem vodicov oproti a preto by som si to chcel dat do poriadku. Preto sa pytam - je mozne tam dokupit cisto len ten mechanizmus s "ozubenymi kolieskami", pripadne cely mechanizmus aj s motorcekmi? Alebo musim rovno kupit nove cele reflektory? Tak mi aj napadlo, ze by tam mohol pasovat aj mechanizmus z ineho hyundai-a z roku cca 2002 - je to tak? Alebo musim hladat vylucne svetla zo Sonaty EF po facelifte?
Reklama
 

Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Svetla - Sonata EF

Příspěvek od myšák 80 »

taky nám nějak echt nesvítí, 100w žárovky bych osobně neriskoval, varianty jsou co jsem tak vysledoval dvě

1. repase čočky = cca tejden bez světel (což ti ale nepomůže s naklápěním)

2. nový světla jako takový - není to zas taková veliká raketa a mělo by to vyřešit i naklápění -
teda
za 1. bavíme-li se o světlech z číny - asi DEPO, což jsme zas u otázky jestli si čínou pomůžeš, internet = co člověk, to názor, osobně jsem DEPO dával na accenta a čtyři roky svítí jako ďas.
za 2. pokud máš ozubení v kelu ve světle. Pokud máš v džestru motorky, tak se asi novým nevyhneš...

Takže zkoušej, abych vědět jak s tím naložit, teorii jsem ti napsal, praxi napiš ty :-D

Osobně jsem to vyřešil tak, že EF jsem dal manželce a koupil jsem si NF :mrgreen: :mrgreen: (čímž jsem si ale vůbec nepomoh, páč svítí úplně stejně blbě jako EF :-D )
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
SonataEF
*
Příspěvky: 22
Registrován: 29 lis 2013, 22:30

Re: Svetla - Sonata EF

Příspěvek od SonataEF »

myšák 80 píše:taky nám nějak echt nesvítí, 100w žárovky bych osobně neriskoval, varianty jsou co jsem tak vysledoval dvě

1. repase čočky = cca tejden bez světel (což ti ale nepomůže s naklápěním)

2. nový světla jako takový - není to zas taková veliká raketa a mělo by to vyřešit i naklápění -
teda
za 1. bavíme-li se o světlech z číny - asi DEPO, což jsme zas u otázky jestli si čínou pomůžeš, internet = co člověk, to názor, osobně jsem DEPO dával na accenta a čtyři roky svítí jako ďas.
za 2. pokud máš ozubení v kelu ve světle. Pokud máš v džestru motorky, tak se asi novým nevyhneš...

Takže zkoušej, abych vědět jak s tím naložit, teorii jsem ti napsal, praxi napiš ty :-D

Osobně jsem to vyřešil tak, že EF jsem dal manželce a koupil jsem si NF :mrgreen: :mrgreen: (čímž jsem si ale vůbec nepomoh, páč svítí úplně stejně blbě jako EF :-D )
Poznam ludi, ktori pouzivaju dokonca 120W ziarovky a nikdy s tym nebol problem, ani kable ani paraboly neprostestovali, ale svetla bolo podstate viac. Tieto projektory to svetlo pekne usmernuju a vytvaraju peknu svetelnu "lajnu", ale potrebuju poriadny svetelny zdroj, inak je ich ucinnost pomerne velmi mala. Skusil som si objednat 100W H1 do dialkovych z Ciny, tak potom ked tak dam vediet. Ked uz nie stretavacky, tak nech aspon dialkove za nieco stoja. :)
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Svetla - Sonata EF

Příspěvek od myšák 80 »

osobně mě kálí spíš ty potkávačky, s dálkovýma problém nemám

Vsadil bych boty (a to je mám poměrně nový) že ty čočky nepotřebujou ani tak zdroj světla, jako aby byly v kondici, čili podle mě nový čočky s normáníma žárovkama budou vždycky svítit líp
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
SonataEF
*
Příspěvky: 22
Registrován: 29 lis 2013, 22:30

Re: Svetla - Sonata EF

Příspěvek od SonataEF »

Zrejme pouzili nejaky divny material na samotnu sosovku a ta prepusta relativne malo svetla alebo parabola za sosovkou nie je celkom koser.
Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 394
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Svetla - Sonata EF

Příspěvek od Leendrix »

no já mám dálkové OK ale potkaváci jsou hrůza.. je znát, že málo svítí. Nicméně nedávno jsem měl nehodu a mám nové levé přední svetlo. Na svítivosti nepoznám, že by bylo ted asilnejší než pravé. Mám snad i pocit, že to je u SONAT EF normální :(
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Svetla - Sonata EF

Příspěvek od myšák 80 »

Teď už si jenom losnout, kdo z nás to zkusí vyměnit obě :-D

Přeleštění docela pomůže, ale žádná spása to není, takže buď repase čoček, resp. světla jako takovýho, nebo světla nový. Jestli nový, tak buď DEPA za dvojku kus, což zas taková raketa není, ale kdo ví jak je to s kvalitou, nebo origo, a to jsem ještě neměl odvahu zjistit cenu.

Každopádně šošovice má určitou životnost (vyčetl jsem 150-200 000km, ale samossebou je to spíš od motohodin) a co si budeme vypravovat, ty naše prskolety úplně nový nejsou, čili si myslím, že mají právo na výměnu. Možná by byl zajímavý názor někoho, kdo měl tuhle sonatu od novoty, jestli je to "vlastnost" tohoto modelu, nebo "stařecká demence"

A taky tady ještě nezazněl názor, že světla aby svítila jak mají, mají bejt správně nastavený, což zní jako triviální a obvykle nedoceněná vlastnost, ale má svoje opodstatnění. Čili pro případné rejpaly, kterých je tu čím dál víc, NASTAVENÍ SVĚTEL NEZABÍRÁ :shock:

Obrázek
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 394
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Svetla - Sonata EF

Příspěvek od Leendrix »

no ja dneska vecer zkusim vyfotit take jak sviti to moje nove a starsi svetlo. Nove me stalo cca ty 2000. Na levem jsem mel predtim v haji motorek regulace sklonu a jelo to stale naprazdno.. projevovalo se to vrcenim od svetla... Pomohlo zablokovat nastaveni sklonu svetla mezi 0 a 1 ale to bylo takove jen at to nebzuci. Ten motorek se opravit jinak da :) Me to pak servis z Opavy opravil takze uz je to ok :) Zkousel jsem Osram Night... a nejaky maly rozdil tam byl ale ze by to byla nejaka slava? Pak jsem si nechaval prelestit vloni vnejsi plasty svetlometu a to bylo minimalne na vzhledu svetel znat.
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
SonataEF
*
Příspěvky: 22
Registrován: 29 lis 2013, 22:30

Re: Svetla - Sonata EF

Příspěvek od SonataEF »

Leendrix píše:no ja dneska vecer zkusim vyfotit take jak sviti to moje nove a starsi svetlo. Nove me stalo cca ty 2000. Na levem jsem mel predtim v haji motorek regulace sklonu a jelo to stale naprazdno.. projevovalo se to vrcenim od svetla... Pomohlo zablokovat nastaveni sklonu svetla mezi 0 a 1 ale to bylo takove jen at to nebzuci. Ten motorek se opravit jinak da :) Me to pak servis z Opavy opravil takze uz je to ok :) Zkousel jsem Osram Night... a nejaky maly rozdil tam byl ale ze by to byla nejaka slava? Pak jsem si nechaval prelestit vloni vnejsi plasty svetlometu a to bylo minimalne na vzhledu svetel znat.
Prosim Ta, ako sa daju opravit tie motorceky? Lebo presne tento problem mam na oboch svetlach - ide naprazdno, preto som tie motorceky odpojil. Pytal som sa v servise, jeden motorcek by vysiel na 80€ co je nekrestanska suma. A niekde na nete som nemal cas/chut hladat.
Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 394
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Svetla - Sonata EF

Příspěvek od Leendrix »

Tak tady jsou fotky... menene je prave svetlo u spolujezdce. Zda je slabsi zarovka nevim no :)

Obrázek

Obrázek

Na motorecek se zeptam v servise kde jsem to nechaval opravovat co se s tim delalo :) Zkusim jeste dnes
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
SonataEF
*
Příspěvky: 22
Registrován: 29 lis 2013, 22:30

Re: Svetla - Sonata EF

Příspěvek od SonataEF »

Zda sa, ze ta prava strana svieti viac napriek slabsej ziarovke. :-k

Inak na fotke mas zapnute dialkove alebo mas nejake (asi LED) parkovacky? Alebo len tma pokazila farby?

Ak tam nahodou mas nejake LED parkovacky, vedel by si mi popisat blizsie ake su a pripadne hodit foto ako to svieti len s parkovackami? Rozmyslam totiz nad nejakymi LEDkami do parkovaciek, ktore budu svietit pekne na bielo, nie zlto ako klasicke ziarovky.
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Svetla - Sonata EF

Příspěvek od myšák 80 »

ono zas záleží co k tomu dáš za žárovky do potkávaček, laboroval jsem laboroval a nejhezčí řešení je potkávačky i parkovačky od jednoho výrobce, nejlépe i stejný model. Ledky jsou zas moc bílý, tak bíle žádný žárovky nesvítí a když už svítí jakoby bíle, tak zase nesvítí do dálky....

Čili po běhu na dlouhou trať mám teď ve světlech totok: http://www.svetzarovek.eu/p-2426/k-380/ ... 12961bvb2/

a totok : http://www.noto.cz/auto-prislusenstvi/a ... aign=zbozi

Každopádně na efekt by možná měli bejt lepší tydlect: http://www.svetzarovek.eu/p-4463/k-950/ ... luevision/
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
SonataEF
*
Příspěvky: 22
Registrován: 29 lis 2013, 22:30

Re: Svetla - Sonata EF

Příspěvek od SonataEF »

V stretavackach mam Osram Night Breaker Unlimited a tie svietia uplne krasnym bielym svetlom, preto ma trosku irituje, ako to kazia vyslovene zlte parkovacky. Nejake biele LED by to pekne "stiahli" do biela a vysledny efekt celeho predku by potom bol iny.

Nechcem nic modre, staci uplne cira biela. :)
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Svetla - Sonata EF

Příspěvek od myšák 80 »

ty parkovačky co jsem posílal svítí bíle ;-) jsou normálně homologovaný a legální narozdíl od ledek....

http://www.ford-forum.de/galerie/file.php?n=991&w=o
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Uživatelský avatar
nickoo
**
Příspěvky: 100
Registrován: 16 črc 2012, 18:11

Re: Svetla - Sonata EF

Příspěvek od nickoo »

zahod ziarovky Night Breaker. nemaju pozadovany ucinok. ja som ich mal tiez, a ked som daval nastavovat svetla v servise, tak mi ich vymenili za nejake standardne H7 a svetla idu ovela lepsie ako predtym.
Sonata, 2.5
out:
skoda fabia 1.2 TSI
fiat doblo 1.3 JTD
ford ka 1.3
mazda 626 2.0
skoda felicia 1.3
Odpovědět

Zpět na „SONATA“